گندم پرس: استانداری سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در هفتمین نشست شورای حفاظت از منابع آب استان در زاهدان اظهار داشت: ضرورت تامین آب شرب استان را باید همه دست اندرکاران در سندی جامع به قید فوریت تنظیم کنند تا در شورای عالی آب استان مطرح شود. وی با اشاره به اینکه آب تنها مایه […]

گندم پرس: استانداری سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در هفتمین نشست شورای حفاظت از منابع آب استان در زاهدان اظهار داشت: ضرورت تامین آب شرب استان را باید همه دست اندرکاران در سندی جامع به قید فوریت تنظیم کنند تا در شورای عالی آب استان مطرح شود.

وی با اشاره به اینکه آب تنها مایه حیات است که بدون آن نمی توان زندگی کرد ادامه داد: زنگ بحران آب در سطح استان و ملی به صدا در آمده و بر این اساس ضروری است در نشست بعدی از مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مسئولان وزارت نیرو برای چاره جویی در خصوص وضعیت بحرانی آب استان دعوت شود.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه برگزاری نشست شورای حفاظت از منابع آب در سطح استانی و شهرستانی یک ضرورت است، فرمانداران شهرستانهایی که از لحاظ آب وضعیت بحرانی دارند در نشست های آتی از آنها برای ارائه گزارش دعوت شود.
هاشمی تاکید کرد: مسئولان دست اندرکاران نگذارند تأمین آب شرب سیستان و بلوچستان به بحران تبدیل شود و قبل از بحرانی باید اقدام کنیم.
وی ادامه داد: سند الگوی استفاده از آب همراه با تعیین الگوی کشت را تهیه کنید تا بر اساس آن پیش برویم.
وی با تاکید بر این نکته که کوتاهی در حفاظت از منابع آب برای هیچکس قابل بخشش نیست بیان کرد: برای رفع تصرف و انسداد چاههای غیر مجاز باید از ظرفیت های اجتماعی استفاده شود.
وی اضافه کرد: دبیرخانه شورای حفاظت از منابع آب در پایان هر نشست گزارشی از اقدامات و مشکلات را بیان کند تا تصمیم گیری انجام شود./ایرنا

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه