گندم پرس: مشاور وزیر نیرو گفت: یکی از چالش هایی که در منابع آب با آن مواجه هستیم، بخش اقتصاد آب است که تاکنون هیچ اقدام جهادی در این زمینه صورت نگرفته است و باید در همین راستا اقداماتی فراتر از شعار دادن در این زمینه انجام شود. محمد حاج رسولی‌ها در زاهدان عنوان کرد: در […]

گندم پرس: مشاور وزیر نیرو گفت: یکی از چالش هایی که در منابع آب با آن مواجه هستیم، بخش اقتصاد آب است که تاکنون هیچ اقدام جهادی در این زمینه صورت نگرفته است و باید در همین راستا اقداماتی فراتر از شعار دادن در این زمینه انجام شود.

محمد حاج رسولی‌ها در زاهدان عنوان کرد: در سال‎جاری ۳۵۰ میلیارد تومان برای هزینه در بخش‌های مختلف به شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان اختصاص می‌یابد.

مشاور وزیر نیرو در ادامه گفت: مبحث آب از مسائل خاصی است که در بیشتر استان های کشور مطرح است.

وی افزود: در منابع آب کشور چالش های زیادی وجود دارد که در همین راستا از ابتدای برنامه پنجم توسعه سعی شده این چالش ها طبقه بندی و جهت رفع این چالش ها گام های موثرتری برداشته شود.

این مسئول ادامه داد: در برنامه ی پنجم توسعه ۴۳ سد از سدهای کشور به بهره برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته بارندگی زیرنرمال داشتیم اما به نسبت دوره‎های قبلی مطلوبتر بود و به خاطر این محدودیت‎ها چالش‌های زیادی را در سطح کشور شاهد بودیم.

حاج رسولی ها ادامه داد: برنامه‎ها و طرح‌هایی از قبیل طرح‌های مرزی، آب‌های زیرزمینی، تامین آب شرب شهرها اولویت‎های مهم ما بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه طرح‌های مرزی در حوزه آب در وزارت نیرو کارهای خوبی انجام شده است./ایسنا

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه