امام جمعه زابل؛ وجود نیروهای مسلح باعث اقتدار و امنیت کشور پهناورمان ایران اسلامی است

  • کد خبر : 33071
  • ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۱
امام جمعه زابل؛ وجود نیروهای مسلح باعث اقتدار و امنیت کشور پهناورمان ایران اسلامی است

گندم پرس: متن کامل خطبه های ۲۷ فــروردین ماه ۱۳۹۵نماز جمعه به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل به شرح زیر می باشد. امام جمعه معزز شهرستان در ابتدای صحبت های خود گفت؛ یا عباد الله اوصیکم و نفسی بتقوی الله بار دیگر خودم و شما بزروگواران ، مومنین […]

گندم پرس: متن کامل خطبه های ۲۷ فــروردین ماه ۱۳۹۵نماز جمعه به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل به شرح زیر می باشد.

امام جمعه معزز شهرستان در ابتدای صحبت های خود گفت؛ یا عباد الله اوصیکم و نفسی بتقوی الله بار دیگر خودم و شما بزروگواران ، مومنین و مومنات را به تقوای سفارش می کنم و امیدوارم خداوند به ما توفیق بندگی بیشتر عنایت بفرماید و هرگونه معصیت و گناه را از ما دور و همه ی ما را عاقبت بخیر بگرداند.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا گفت؛ یکشنبه ۲۹ فروردین سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران است ، در ۲۹ فروردین به دستور امام راحل عظیم الشان این روز را روز  ارتش جمهوری اسلامی ایران نامگذاری کردند ؛ نفس گرم امام راحل عظیم الشان دل های آماده که در ارتش طاغوت بود را جذب کرد و همه سرباز انقلاب شدند ؛ ۱۹ بهمن ۵۷ همافران نیروی هوایی ارتش اعلام حمایت از انقلاب کردند و بعد از آن همه عزیزان به صفوف مردم پیوستند و امام راحل هم در ۲۹ فروردین سال ۸۵ دستور  رسمی اعلام روز ارتش جمهوری اسلامی را فرمودند و اشاره کردند که ارتش رژه را داشته باشد و مردم را هم توصیه کردند به حمایت از ارتش اسلامی ، ارتشی که رنگ اسلامی به خودش گرفته  و از این پس در خدمت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است .

وی افزود؛ امام خمینی (ره) در پیامی خطاب به ملت ایران گفتند : ارتش محترم در این روز در شهرستانهاى بزرگ با ساز و برگ به رژه بپردازند و پشتیبانى خود را از جمهورى اسلامى و ملت بزرگ ایران و حضور خود را براى فداکارى در راه استقلال و حفظ مرزهاى کشور اعلام نمایند. ملت ایران موظفند از ارتش اسلامى استقبال کنند و احترام برادرانه از آنان نمایند. اکنون ارتش در خدمت ملت و اسلام است و ارتش اسلامى است، و ملت شریف لازم است آن را به این سِمت رسماً بشناسند و پشتیبانى خود را از آن اعلام نمایند. اکنون مخالفت با ارتش اسلامى که حافظ استقلال و نگهبان مرزهاى آن است جایز نیست. ما و شما و ارتش، برادرانه باید براى حفظ و امنیت کشورمان کوشش کنیم و به شرارت اشرار و اختلال مفسدان خاتمه دهیم » .

در ادامه گفت؛ اینها از برکات ایران اسلامی است که به یکباره همه ی دلها متحد می شود و در خدمت اسلام عزیز به فعالیت مشغول می شوند ، برای همه ارتش یان عزیز آرزوی صحت و سلامت داریم و عزیزانی که امروز مزین کرده اند  مجلس و محفل ما را از آنها تشکر می کنیم ، سربازان جان برکف ، خادمین اسلام و خادمین ولایت ، و دعا می کنیم برای فرماندهی کل قوا، رهبر عزیزمان ، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای ( حفظه العالی ) .

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا افزود؛ وجود نیروهای مسلح باعث اقتدار و امنیت کشور پهناورمان است  و جا دارد اشاره داشته باشیم به پنج شنبه ۲ اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مولود انقلاب اسلامی است ، این روز را به همه سبز پوشان سپاه پاسداران و خانواده های محترم شان تبریک و تهنیت عرض می کنیم و تشکر ویژه داریم از عزیزانی که رزمایش امنیتی پیامبر اعظم (ص) در استان مدیریت و اجرا کردند، این رزمایش باعث امنیت پایدار  جهت نشاط جامعه و جذب سرمایه هاست و هرچه ما به تسلیحات پیشرفته نظامی فی سبیل الله برای خدا مسلح شویم که دستور خدواند متعال است ” وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ  ، تا می تواند قدرت نظامی خود را افزایش دهید ” هر چقدر اقتدار و قدرت نظامی ما بیشتر گردد مشت محکم تری در دهان ابرقدرت هاست و باعث ترس بیشتر دشمنان میشود .

 

در ادامه گفت؛ امام راحل عظیم الشان درباره نقش سپاه در پشتیبانی از جمهوری اسلامی فرمود: «سپاه پاسداران که رُکنی بزرگ در پیروزی انقلاب اسلامی است، با اقتدا به مولای خود سید مظلومان اباعبداله الحسبین ( ع) ـ نجات بخش ملت ایران و اسلام عزیز از شب های تاریک و ظلمانی ستمشاهی بود و در پاسداری از انقلاب و هدف های آن، عاملی مؤثر و رُکنی رکین بوده و هست».

 

وی گفت؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت اللّه خامنه ای درباره جایگاه سپاه در نظام جمهوری اسلامی ایران می فرماید: «سپاه در تاریخ شناخته شده خود ما، یک پدیده کم نظیر و شاید بی نظیر است؛ یعنی سپاه، موجودی است که ولادت و رشد و نمای آن در صحنه انقلاب، آن هم در عرصه دشوارترین آزمون های انقلاب بود».

 

در ادامه چنین گفت؛ پس از فراغت از جنگ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در راه مأموریت دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی و توسعه همه جانبه کشور، وارد عرصه های سازندگی ، فرهنگی و مختلف شد ؛ برای همه ی این عزیزان آرزو موفقیت و تندرستی داریم مخصوصاَ خانواده های محترم  ارتشی و سپاهی که به مانند کوه در کنار همسران خود ایستاده اند و به سمت آرمان های انقلاب اسلامی و اهدافی که شهدا برای آن اهداف خونشان ریخته شد پابرجا و در حرکت هستند .

 

وی افزود؛ دوشنبه ۳۰ فروردین ، ۱۰ رجب ولادت حضرت امام محمد تقی «جواد الائمه(ع) » در سال ۱۹۵ هجری قمری است  تبریک عرض می کنیم ، جلساتی عزیزان داشته باشند مخصوصا مساجدی که مزین شده نامشان به نام امام جواد (ع) ؛ قطعاً برنامه داشته باشند ، خود مردم ورو د کنند ، نذز و نیازی اگر دارید برای همین مجالس بگذارید حتماً نذر نباید در زمینه وفیات و شهادات ائمه باشد ، برای میلادها هم برنامه داشته باشند عزیزان ، خانواده های بچه هایشان را بیاورند در این گونه مراسمات ؛ در این میلادها ، ۱۳ رجب در پیش است ، جلسات با شکوه بگیریم که گل لبخند بر لب فرزند تان در مسجد بنشیند این فرزند در دعای کمیل هم چشمانش گریان است .
علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در ادامه گفت؛چهارشنبه ۱اردیبهشت ۱۲رجب روز بزرگداشت سعدی است جا دارد که اشاره کنیم به پتانسیل های سیستان بزرگ ، سیستانی که در ادبیات ، فقه ، مرجعیت و تمام زمینه های علوم حوزوی و دانشگاهی حرف بر گفتن در مقیاس جهانی دارد . جا دارد اشاره کنیم به شعرای عزیزمان که بدرستی و بخوبی شناخته نشده اند ؛ البته اخیرا یکی از فرزندان سیستان بعنوان شاعری کشوری از ایشان تجلیل شد و ما از صدا و سیما و مسئولین استانی تشکر می کنیم و امیدواریم که بیشتر هنر سیستان مخصوصا هنر شعر سیستان انشالله دیده شود .

 

و همچنین گفت؛ پنجشنبه  ۲ اردیبهشت ۱۳رجب فرخنده میلادحضرت امیرالمؤمنین علی‏بن‏ابیطالب(ع)(۱۰سال قبل ازبعثت)-آغازایام البیض(اعتکاف ) است که از برکات انقلاب اسلامی همین مجالس اعتکاف است که سال به سال عزیزان زیادی مخصوصاً جوانان از این مراسم استقبال می کنند و این ها از اثرات خون شهدا و کارهای فرهنگی در مملکت اسلامی است که این همه جوان دلشان تنگ است برای خلوت با خدا و سه روز را در مسجدی دور از هرگونه عنوان و سمت ، دور از تعلقات دنیا با خداو معبودشان خلوت می کنند .

 

وی در ادامه گفت؛ از مسئولین مساجدی که مسجدشان را برای مراسم اعتکاف آماده کرده اند ، خیرینی که نگاه کردند که بعضی از  جوانان میخواهند معتکف  شوند اما هزینه آنرا ندارند و بانی آن هزینه شدند و مسئول سازمان تبلیغات که مدیریت امور می کنند و همه عزیزان تشکر می کنیم و امیدواریم که به این امر عبادی توجه ویژه داشته باشند .

 

کیخا افزود؛ روز میلاد امیر مومنین علی (ع) به روز پدر نامگذاری شده است و وقتی شما به حرم حضرت علی (ع) وارد می شود به شما این حس را میدهد که وارد خانه پدر شدید !

در ادامه گفت؛ جا دارد که به مقام پدر اشاره کنیم ، مردی از پیامبر خدا (ص) سوال کرد حق پدر بر گردن فرزند چیست ؟ چه حقوقی پدر بر گردن فرزند دارد ؟ اینها را توجه کنیم ، حضرت فرمود : ۱- او را با نام صدا نکند ۲- در راه رفتن از او جلو نیفتد ۳- قبل از او ننشیند ۴- کاری انجام ندهد که مردم پدرش را فحش بدهند  (مزاحمت های اجتماعی ، بوق زدن های نصف شب به بهانه ی مراسمات شادی ، حق الناس هایی که انجام می شود ، اذیت همسایه ، حتی اگر اذیت پخش قرآن از بلندگوی مسجد باشد این اذیت است و میزان مومن است ، ما نمی توانیم به بهانه ی قرآن همسایگان خود را اذیت کنیم ، بعله اذان باید پخش گردد در حد متعارف و اگر کسی معترض شود اذان شعار اسلام است و نمی توانیم آنرا حذف کنیم اما لزومی ندارد قرآن را پخش کنیم .)

در ادامه افزود؛ وظیفه ی حوزه و دانشگاه تزریق معارف به جامعه است ، وظیفه ی عُلما هم حوزه و هم دانشگاه این است که آداب اسلامی را در جامعه نشر بدهند و مردم متوجه آداب اسلامی باشند و خیلی از گره های زندگی به خاطر عدم آداب اسلامی است یک بی احترامی به پدر ، یک بی احترامی به مقام مادر ، یک دوری از صله ی رحم پای گره ها را در زندگی باز می کند و بدانیم که همه ی مشکلات اقتصادی مربوط به مدیریت مسئولین نیست ، بعضی از مشکلات اقتصادی در روایات داریم گرانی اگر ایجاد می شود بخاطر گناهانی است که انجام می گردد.

وی گفت؛ ما مومن هستیم و با آمریکا و اروپا فرق می کنیم آنها همه چیز را در مادیات می بینند اما ما معتقدیم برخی از عملکردهای انسان می تواند اثر مادی در خود دنیا در انسان بگذارد ؛ خشکسالی ها ، گرانی ها و مشکلات جامعه ، گره هایی که در زندگی شخصی و اجتماعی ایجاد می شود بعضی از انها به عملکرد خود ما بر می گردد ، اینها را اصلاح کنیم تا برکات مادی و معنوی در جامعه مشاهده شود .

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخادر ادامه گفت؛ پنجشنبه  ۲ اردیبهشت ‏سالروز اعلام انقلاب فرهنگی ( ۱۳۵۹ه ش) است ، عزیزان ، مسئولین محترم و خانواده ها کار فرهنگی انجام دهیم و از داخل منزل اینکار را آغاز کنیم ؛ پدر و مادر وظیفه دارند احکام و معارف دینی خودشان یاد بگیرند و به فرزند آموزش بدهند ، استفاده از لقمه حلال را به آنها یاد بدهند و مسئولین باید بودجه های فرهنگی را به سمت و جایی که مصرف می شود سوق بدهند و نکند بودجه فرهنگی در جایی دیگر مصرف شود .

 

وی افزود؛ از مسئولین دانشگاه ها ، سپاه پاسداران و بسیج مساجد ، طلاب و دانشجویی که اردوهای راهیان نور را راه اندازی می کنند  تشکر می کنیم و اینها کارهای فرهنگی ماندگار است ؛ سفر به عتابات و عالیات را مشاهده می شود دانشگاه ها همکاری می کنند که جا دارد از دانشگاه ملی زابل تشکر کنیم که سفری را در خدمت بعضی از دانشجویان محترمه بودیم تشکر کنیم.
در ادامه گفت؛ کار فرهنگی اینهاست ، اکسیر اعظم زیارت اباعبدالله الحسین (ع) است ، برای مقابله با فعالیت های دشمن ، برای مقابله با جنگ نرم و کتب مذاهب شیطنی و شیطان پرستی و تفکرات پلید غربی باید کار فرهنگی انجام داد ، مسئولین کارهای فرهنگی فعالیت دشمن را رصد و مهندسی معکوس کنند ، دشمن از طروق مختلف وارد می شود از طریق ورزش ورود پیدا می کند ، مسولین و مساجد برای ورزش جوانان برنامه داشته باشند حتی مسابقات فوتسال جام رمضان را بنده بارها اشاره کرده ام و باز هم اشاره می کنم از ماه رمضان بیاوریم به ماه شعبان ؛ ورزش خوب است اما اینکه در ماه رمضان وقت جوان را در ورزش بگیریم و جوان نه از قرآن و نه از شب قدر بفهمد و نه تهجد بداند ، نه تعقیبات ماه رمضان را بداند اینها خیانت در حق جوان است و ما از مسئولین ورزش تقاضا کردیم و امسال هم تقاضا می کنیم کل این مسابقات را در ماه شعبان برگزار کنند و جوایز آن را در ماه رمضان اهدا کنند .

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در پایان گفت؛ به فکر کودک ، نوجوان و جوانانمان باشیم و کارهای فرهنگی را جدی بگیریم انشالله که خدواند به ما توفیق خدمت عطا بفرماید مخصوصا به مسئولین عزیز در آن مدتی از عمرشان که خدا به آنها توفیق میدهد نوکر مردم باشند انشالله وظیفه نوکریشان را به نحوه احسن انجام بدهند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=33071

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. حق با امام جمعه محترم هست باید بازی ها در شعبان برگزار شود چون تعدادی از بازیکنان برای اینکه مثلا در مسابقات بهتر بازی بکنند روز را روزه نمیگیرند!!!