تاریخ : سه شنبه, ۱۸ بهمن , ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023

جمع‌آوری پاتوق‌های خیابانی و معتادان متجاهر تاپایان سال

  • کد خبر : 33948
  • ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
جمع‌آوری پاتوق‌های خیابانی و معتادان متجاهر تاپایان سال

گندم پرس: معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۸۸ درصدی مواد مخدر در سال ۹۴ توسط نیروی انتظامی خبر داد و گفت: در بخش داخلی اولویت اصلی مبارزه با خرده فروشان است.  سردار هادی‌نژاد در نشستی در دفتر سردار رحیمی افزود: در امر مبارزه با مواد مخدر […]

گندم پرسمعاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۸۸ درصدی مواد مخدر در سال ۹۴ توسط نیروی انتظامی خبر داد و گفت: در بخش داخلی اولویت اصلی مبارزه با خرده فروشان است.

 سردار هادی‌نژاد در نشستی در دفتر سردار رحیمی افزود: در امر مبارزه با مواد مخدر پس از امکان سنجی استانها برنامه‌های جامع با توجه به شرایط هر منطقه تنظیم، اجرایی و عملیاتی می شود.

وی با اشاره به وجود ۱.۵ میلیون معتاد در سطح کشور گفت: این تعداد افراد معتاد هر سال بالغ بر پنج میلیارد تومان هزینه را به جامعه تحمیل می‌کنند.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه پدیده مواد مخدر به عنوان اولین مشکل و آسیب زاترین معضل اجتماعی شناخته شده است، افزود: همه دستگاه ها موظف شده‌اند که با توجه به امکانات و ظرفیتهای خود با این پدیده مقابله کنند.

افزایش تولید مواد مخدر در افغانستان با حضور کشورهای بیگانه

هادی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کشور افغانستان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر در سطح جهان است،گفت: حضور کشورهای بیگانه در خاک افغانستان باعث کاهش میزان کشت و تولید مواد مخدر نشده و تولید مواد مخدر در این کشور از سال ۲۰۰۱ که ۲۰۰ تن بوده در سال ۲۰۱۴ به بیش از ۶۴۰۰ تن رسیده است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه تصریح کرد: با اقدامات جمهوری اسلامی ایران در تشدید فعالیت ها در مناطق مرزی، حدود ۳۰ الی ۳۵ درصد حجم مواد مخدر به سمت مرزهای ما در استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان می آید و موانع ایجاد شده در مرزها، باعث سوق حمل مواد مخدر به سمت دریا شده که در آن بخش هم اقدامات خود را تشدید کرده‌ایم.

در بخش داخلی، اولویت اصلی مبارزه با خرده فروشان است

وی با اشاره به اینکه در بخش داخلی کشور در موضوع مواد مخدر، اولویت اصلی مبارزه با خرده فروشان است، اظهار کرد: آمارها نشان می دهد که بیشترین وقوع جرایم از جمله سرقت‌ها و ناهنجاریهای اجتماعی در این حوزه اتفاق می افتد و اقدامات دستگاه‌های مرتبط در این حوزه در سال جاری تشدید خواهد شد و ما تلاش می کنیم تا پایان سال مکانی به نام پاتوق خیابانی و معتادان متجاهر نداشته باشیم.

سهم ۸۸ درصدی نیروی انتظامی در کشفیات مواد مخدر

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۴ بالغ بر ۶۱۷ تن انواع مواد مخدر در سطح کشور کشف شده تصریح کرد: میزان کشفیات در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۲ درصد رشد داشته و بالغ بر ۸۸ درصد از این کشفیات توسط نیروی انتظامی در سطح کشور کشف شده است.

وی در خصوص حمایتهای اجتماعی از آسیب دیدگان مواد مخدر گفت: با راه اندازی مراکز ماده ۱۵ و ماده ۱۶ در سطح کشور به طور سالانه ۶۵۰ هزار معتاد، مورد بازپروری قرار می گیرند که این مرکز در سطح استان ها راه اندازی شده است.

استفاده از داروهای غیر مجاز لاغری حاوی مواد روانگردان یکی از دلایل افزایش تعداد معتادان زن

هادی نژاد با اشاره به افزایش میزان اعتیاد در بین زنان گفت: یکی از دلایل مهم این افزایش، استفاده زنان از داروهای غیر مجاز لاغری ، زیبایی ، آرایشی و بهداشتی است که حاوی مواد روانگردان هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه استان سیستان و بلوچستان رتبه اول در مقابله با مواد مخدر را با افزایش ۳۵ درصد کشف مواد افیونی کسب کرده است تصریح کرد: با توجه به اهمیت و شرایط استراتژیک استان سیستان و بلوچستان، این استان اولویت اول برای اختصاص امکانات برای مقابله با مواد مخدر است و با توجه به اینکه سطح توان نسبت به تهدید، در این استان کم می باشد، در مرکز مصمم هستیم که توان دستگاه های مرتبط با مبارزه مواد مخدر را از طریق تقویت ساختارها و افزایش امکانات و اعتبارات و فناوری ها بالا ببریم.

در این نشست سردارحسین رحیمی، فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به افزایش ۳۵ درصدی کشفیات مواد مخدر استان در سال ۹۴ گفت: طی دو سال گذشته با تقویت رویکرد در مأموریت ها، اقدامات عملیاتی خود را گسترش داده و در ابتدای سال ۹۵ نیز با حفظ روند صعودی در امر مبارزه با مواد مخدر با کشف ۲۱ تن موادافیونی و افزایش ۵۰ درصدی همچنان در رتبه اول استانهای کشور قرار داریم.

سردار رحیمی در ادامه اظهار کرد: باور و اعتقاد داریم با تمرکز بر مبارزه با مواد مخدر در استان سیستان و بلوچستان و نگاه ویژه به این منطقه و تقویت کمیته‌های مقابله، می توانیم اقدامات و گامهای اثر بخشی را در این حوزه برداریم./ایسنا

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=33948

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. ما،درموردجمع آورى معتادان چیزى ندیدیم.