گندم پرس: نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: با کمک مسئولان بید اطلس مرز نشینی را تعریف کنیم و در مقام دفاع از آن بپردازیم. آیت الله سلیمانی در دیدار با سران طوایف و معتمدین قشر بسیج عشایری که به مناسبت هفته بسیج عشایری برگزار شد اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص ایام […]

گندم پرس: نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: با کمک مسئولان بید اطلس مرز نشینی را تعریف کنیم و در مقام دفاع از آن بپردازیم.

آیت الله سلیمانی در دیدار با سران طوایف و معتمدین قشر بسیج عشایری که به مناسبت هفته بسیج عشایری برگزار شد اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص ایام بهار و نزول رحمت باران در بعضی نقاط استان امسال می بایست به عنوان اطلس مهاجرت و عشایری  ثبت شود اما به نظر می رسد چنین کاری  تا کنون انجام نشده است.

وی از  عشایر به عنوان مرزبانان اصلی کشور یاد کرد و  افزود: باید بانکی از نیازمندیهای عشایر استان در دست باشد و عشایر در قالب یک تعاون به صورت شناسنامه دار فعالیت داشته باشند و فراوردهای دامی، دامپروری، امور دامپزشکی و پیشگیری و …  در آن مشخص باشد.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه سیستان  بلوچستان استان پهناوری است نباید نیازمندیهای مردم منطقه نظیر تخم مرغ و مرغ و … از جای دیگر تامین و وابسته به شهرهای اطراف باشیم.

وی خاک سیستان و بلوچستان را کیمیا خواند و به تبیین تنوع طبیعی این استان پرداخت و تصریح کرد: با کمک مسئولان باید اطلس مرز نشینی را تعریف کنیم و در مقام دفاع از آن بپردازیم.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه ما دفاع از کیان نیازمندیهای محرومان این منطقه است بیان داشت: باید آستین همت را بالا زد و اصالتها را در نظر گرفت و زمینه را فراهم کنیم تا عشایر جایگاه واقعی خود را به معنای واقعی کلمه پیدا کنند.

۲۹ اردیبهشت سالروز تشکیل بسیج عشایری به فرمان امام راحل (ره) است

IMG_20160516_172517

 پایگاه اطلاع رسانی سپاه سلمان

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه