تاریخ : سه شنبه, ۱۸ بهمن , ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023

جشنواره علمی با چاشنی “بزن و برقص دسته جمعی “در دانشگاه سیستان و بلوچستان

 • کد خبر : 33933
 • ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۴
جشنواره علمی با چاشنی “بزن و برقص دسته جمعی “در دانشگاه سیستان و بلوچستان

گندم پرس : این اقدامات ضد فرهنگی در حالی در سایه نگاه بی تفاوت مسئولین دانشگاه رخ می دهد که جشنواره حرکت دانشگاه سیستان و بلوچستان هم از آن مصون نماند؛ جشنواره ای که همزمان با اردیبهشت ماه برای نشان دادن دستاورد های یک ساله انجمن های علمی برگزار میشود و چند سالیست که با حاشیه […]

گندم پرس : این اقدامات ضد فرهنگی در حالی در سایه نگاه بی تفاوت مسئولین دانشگاه رخ می دهد که جشنواره حرکت دانشگاه سیستان و بلوچستان هم از آن مصون نماند؛ جشنواره ای که همزمان با اردیبهشت ماه برای نشان دادن دستاورد های یک ساله انجمن های علمی برگزار میشود و چند سالیست که با حاشیه هایی در سایه عدم نظارت روبروشده و امسال با رقص و پایکوبی همراه بود تا برخی نتوانند فلسفه این جشنواره را درک کنند.

n00084726-bماجرا از این قرار است زمانی که موسیقی تند در محیط دانشگاه سیستان و بلوچستان طنین انداز شد برخی از دانشجویان این دانشگاه که گویی قبح شکنی ها چند ساله فرهنگی در دانشگاه سیستان و بلوچستان در آنها تاثیر گذار بوده است عنان از کف دادند و با حرکات موزون فضای علمی این جشنواره را با سالن‌های پارتی و عروسی‌های مختلط اشتباه گرفتند.

البته برگزاری اردوی مختلط، برگزاری مراسم با موسیقی های تند، عدم برخورد با بی حجابی و منفعل ساختن نهادهای نظارتی و همچنین برگزاری مراسم رقص در حاشیه جشنواره های علمی در دانشگاه  ها،  همه و همه از جمله اقداماتی است که در دولت تدبیر مسبوق به سابقه است.

 اگرچه رهبر فرزانه انقلاب سال گذشته در دیدار با  جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل های دانشجویی در هشدار داده بودند  و با وارد دانستن انتقاد یکی از دانشجویان در خصوص ترویج برخی مسائل مخل پیشرفت های علمی در دانشگاه ها بیان کردند: اینگونه کارها به بهانه نشاط بخشی به محیط دانشجویی، جز غلط ترین کارهاست.

علی ای حال جای سئوال است چنین برنامه های که با هدف و روح این جشنواره علمی در تضاد است و جایگاه و شانیت دانشگاه و دانشجو را نیز خدشه دار می کند، با چه هدفی و توسط چه عوامل پشت پرده ای مدیریت می گردد؟!/عصرهامون
لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=33933

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
 1. جوانند،پر از انرژی
  مشکل اینجاست که چرا باید جوانان ما تشخیص ندهند که جای رقص کجاست ،جای درس کجاست!!
  به نظر شما مشکل از ما نیست ؟؟ که به جوانترها اجازه بروز انرژی ،در زمان و مکان مناسب نمیدهیم؟ ؟
  نسل ما و شادیهایش، تمام مدت سرکوب شد ،شدیم آدمهای کسالت آور و افسرده ای که تمام عقده هایمان را در پیچ و خم اختلاسها میخواهیم جبران کنیم ،شمارا به خدا به این جوانها رحم کنید ،بگذارید جوانها سالم و شاد بار بیایند،خوب زندگی کنند
  ختم کلام :اگر رفتار آنها پسندیده نیست،مشکل از ماست و قرار نیست آنها صددرصد چیزی باشند که من و شما میخواهیم

 2. خدا خیرت بدهد جناب کیخا، جوانان ما در این استان همچون سالخوردگانی هستند که زود تر از موعد طعم پیری رو چشیدند. درسته کمبود امکانات داشتیم اما می تونستیم شاد زندگی کنیم .