پارسال ۱۵۰ روز شرایط ناسالم جوی در زابل حکمفرما بود

  • کد خبر : 33825
  • ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱
پارسال ۱۵۰ روز شرایط ناسالم جوی در زابل حکمفرما بود

گندم پرس: حمیدرضا بهجتی گفت، استاندارد جهانی ریزگردها را در هر متر مکعب از هوا ۱۵۵ میکروگرم عنوان کرده اما میزان ریزگردها در زابل چند برابر بیش از حد استاندارد گزارش شده است. وی ادامه داد: ۵۸ روز از مجموع شرایط ناسالم جوی شهرستان زابل در وضعیت خطرناک قرار داشت به طوری که در این شرایط […]

گندم پرس: حمیدرضا بهجتی گفت، استاندارد جهانی ریزگردها را در هر متر مکعب از هوا ۱۵۵ میکروگرم عنوان کرده اما میزان ریزگردها در زابل چند برابر بیش از حد استاندارد گزارش شده است.

وی ادامه داد: ۵۸ روز از مجموع شرایط ناسالم جوی شهرستان زابل در وضعیت خطرناک قرار داشت به طوری که در این شرایط میزان ریزگردها در هوای این منطقه بیش از ۴۲۵ میکروگرم بر مترمکعب گزارش شد.
کارشناس آمار اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همچنین در این مدت زابل ۱۴ روز توفان گرد و خاک را تجربه کرد به طوری که میزان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه از ۶ برابر حد بحران به بالا گزارش شد.
برخی از رسانه ها به نقل از سازمان بهداشت جهانی اعلام کردند شهر زابل در ایران به دلیل توفان های شنی در ماه های تابستان آلوده ترین شهر جهان لقب گرفته است.
منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، هیرمند، هامون، نیمروز و زهک در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.
استان سیستان و بلوچستان به دلیل بروز خشکسالی ۱۷ ساله و وزش بادهای موسمی ۱۲۰ روزه در سیستان و مونسون در دریای عمان و سواحل چابهار همواره با بادها و توفان های شدید و گرد و غبار روبروست که بعضا سبب کاهش دید و آلودگی هوا بیشتر از ۲۰ برابر حد استاندارد می شود.
زابل در فاصله ۲۰۵ کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد./ایرنا

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=33825
  • دیدگاه‌ها برای پارسال ۱۵۰ روز شرایط ناسالم جوی در زابل حکمفرما بود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.