تاریخ : سه شنبه, ۱۸ بهمن , ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023

برای پاسداران عزت و شرف سرزمینم

  • کد خبر : 33765
  • ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۹:۵۶
برای پاسداران عزت و شرف سرزمینم

گندم پرس: شما امروز با سمت پاسداری در جمهوری اسلامی یک شرافت زیاد و بزرگ دارید و یک مسئولیت بزرگ. اما شرافت برای اینکه خدمتگزار به اسلام و خدمتگزار به دین اسلام شریف است.(امام خمینی ره) پاسدار در لغت به معنی نگهبان و مراقب است. پاسداران کسانی هستند که در حساس­ترین لحظات تاریخ، از میان خلق […]

گندم پرس: شما امروز با سمت پاسداری در جمهوری اسلامی یک شرافت زیاد و بزرگ دارید و یک مسئولیت بزرگ. اما شرافت برای اینکه خدمتگزار به اسلام و خدمتگزار به دین اسلام شریف است.(امام خمینی ره)

IMG_20160510_094753

پاسدار در لغت به معنی نگهبان و مراقب است. پاسداران کسانی هستند که در حساس­ترین لحظات تاریخ، از میان خلق برمی­ خیزند و همچون دژی مستحکم، مردانه و شجاعانه در جهت رسیدن به حق و حقیقت و حفظ آن، گام برمی­ دارند.

در تاریخ تمدن بشری کم بوده ­اند کسانی که برای برافراشته داشتن چراغ حق و ترویج اخلاق کریمه، همه هستی و آمال خود را بر سر هدف خویش بگذارند.

کمر بستن برای احیای حقیقت خواهی، همتی جانانه می­ طلبد و تنها از مردانی چون حسین(ع) برمی آید که آزادگی و شور حقیقت­ جویی­ اش، چونان حماسه­ای آفرید که تا همیشه نامش جاودان و موجب احترام انسان­های حق ­طلب خواهد بود.

امام حسین(ع) هنگامی که تحریف ­گران حقیقت، از سنت و سیره پیامبر اکرم(ص) و آنچه خداوند در شریعت اسلامی و از زبان قرآن بنا نهاده بود، تصویری مغایر با واقعیت ارائه کردند، بر خود فرض دید تا برای احیای آن سنت فراموش شده و نهادینه کردنش در میان امت اسلام، قیام تاریخی و حماسی­اش را آغاز کند و بدین ترتیب، از دین جد خود پاسداری نماید.

و پاسدار امروز ادامه دهنده ی راه بزرگ مردی ست که تاریخ ساخت و تاریخ شد ،می ­توان نمونه­ هایی از رادمردی پاسداران را در تاریخ انقلاب اسلامی ایران یافت؛ پاسدارانی که در دفاع از کیان و کشور خود فداکاری کردند و با روحیه شهادت ­طلبی، انسجام درونی و خلاقیت نظامی، در صحنه­ های مختلف به نبرد پرداختند و با الهام از حضرت سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین(ع)، با بذل خون و جان خویش و جانبازی­ها و ایثارگری­ها، نگذاشتند دست دشمنان و دژخیمان، به ذره ­ای از خاک میهن اسلامی برسد.
روز پاسدار را به پاس داران شرف و عزت و غیرت و انسانیت، شادباش می­ گوییم!

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=33765
  • دیدگاه‌ها برای برای پاسداران عزت و شرف سرزمینم بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.