تاریخ : شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱ Saturday, 4 February , 2023

رامشار،شهری متروکه در کنار شهر سوخته+تصاویر

 • کد خبر : 33610
 • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۰
رامشار،شهری متروکه در کنار شهر سوخته+تصاویر

گندم پرس: تجربه ی تلخ ایجاد شهر رامشار در کنار شهر زابل بعنوان مادر شهر ، جهت هدایت سر ریز جمعیت زابل به این شهر جدید یکی از تجارب تلخ منطقه ی سیستان است. میلیاردها تومان بودجه ی کشور بدون برنامه ریزی مدون و شاید هم بصورت غیر کارشناسی به این منطقه سرازیر شد تا جمعیت […]

گندم پرس: تجربه ی تلخ ایجاد شهر رامشار در کنار شهر زابل بعنوان مادر شهر ، جهت هدایت سر ریز جمعیت زابل به این شهر جدید یکی از تجارب تلخ منطقه ی سیستان است.

میلیاردها تومان بودجه ی کشور بدون برنامه ریزی مدون و شاید هم بصورت غیر کارشناسی به این منطقه سرازیر شد تا جمعیت رو به رشد زابل به سوی این منطقه هدایت شود. ولی با وقوع خشکسالی و بسته شدن مرز جمعیت پیش بینی شده که قرار بود درفاصله ی سالهای ۱۳۸۲ تا ۱۴۰۰ در ۴ مرحله به ۰۰۰/۶۰ نفر برسد، بجای رامشار به گلستان و خراسان رفتند.

IMG_20160506_095609

IMG_20160506_095458

طرحی که با گذر از جاده زابل-زاهدان افسوس را بر دل مردم می آورد و داغی را تازه می کند، خانه هایی که بدون سکنه مانده و بر ادامه ی ساختشان نیز هنوز، اصرار ورزیده می شود، در حالیکه هیچ توجیه عقلی و اقتصادی بر ادامه ی این اشتباه وجود ندارد، کماکان ساختمانهای خالی از سکنه اش بیشتر و بیشتر می شود.

IMG_20160506_095423

IMG_20160506_095533

IMG_20160506_095336

چرارامشار،شهری متروکه در کنار شهر سوخته+تصاویریی اینکه چرا بجای هدر رفت سرمایه های ملی در این برهوت، این ساخت و سازها در خود شهر زابل یا حومه آن صورت نمی گیرد تا پناهگاهی برای جوانان شود یا جایگزینی بر خانه های خشتی و گلی روستاییان و اینکه چرا برای ساخت پارک و آسفالت کوچه و خیابان در رامشار بودجه هست ولی برای خود شهر زابل نه و سوالات فراوانی که وجدان های بیدار باید جوابگوی آن باشند، بسیاری از اذهان را آشفته می سازد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=33610

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 12در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۲
 1. با سلام آقای طباطبائی متاسفانه دیدگاه شما در مورد رامشار بسیار غلط میباشد . لطفا تشریف بیارید و از نزدیک رامشار رو ببینید رامشار شهر بسیار زیبا و آینده بسیار روشن و خوبی دارد.لطفا در مورد مطالبی که میزارید بیشتر تحقیق کنید در ضمن رامشار خالی از سکنه نیست من بعنوان یک سیستانی خیلی خوشحال میشدم شما بعنوان یک انسان اجتماعی ،تحصیلکرده و مهمتر از همه سیستانی نکات مثبت هر خبری که پیدا میکنید رو هم در نظر بگیرید و بعد در سایت قرار میدادید.چون هر کاری جنبه مثبت و منفی داره ولی متاسفانه شما و کلا بیشتر مردم این مناطق منفی نگر هستید.

 2. با سلام

  متاسفانه ما مردم سیستان بسیار تنگ نظر هستیم ب جای حمایت و ترغیب مردم برای رشد و توسعه منطقه دائماً به دنبال تخریب و به چالش کشیدن هستیم . رامشار بخشی از منطقه سیستان است شهری جدید برای اسکان و آینده روشن برای زندگی جوانان سیستان . دوست گرامی که بدون داشتن اطلاعات کافی تشخیص دادید که رامشار شهری خالی از سکنه است بهتر نبود قبل از نوشتن این خبر اطاعات کافی را از مجموعه های اداری شهر کسب می کردید و بعد قضاوت در مورد متروکه بودن آن ؟

 3. با سلام.شما که این مطالب را در سایت گذاشته اید چند وقت است از رامشار بازدید نکرده اید که ان را متروکه و خالی از سکنه میدانید ؟
  رامشار شهر جدید ونوپایی است که در مرحله شکل گیری میباشد و این همت و استعانت مسئولان را میطلبد .وقتی شخصی میخواهد شهری پیشرفت کند اینهمه سنگ اندازی برای چه؟اکثر زیرساختهایی شهر جدید رامشار به اتمام رسیده و خانه های مسکن مهر ان اماده تحویل به متقاضیان است و واحدهای موجود در شهر نیز تماما پر است .این تنگ نظری شما را میرساند

 4. با سلام
  توسعه رامشار، توسعه سیستان است.
  لطفا قبل از انتشار هرگونه مطلب، یکبار به شهر جدید رامشار مراجعه می کردید و یا به سایت شهر جدید رامشار که هر روز به روزرسانی می شود، دیدن می کردید.
  متاثر شدم از نگاه بدون فکر شما…
  این شهر نگین سیستان است و قطعاً با توجه به آماده بودن زیرساختها در این شهر، توسعه سیستان به توسعه رامشار وابسته می باشد.

 5. رامشار را کوچک و حقیر نبینید
  ما کوچکیم که نمی توانیم با همت و تلاش مردمی این شهر را رونق و توسعه دهیم
  اینده این شهر بسیار روشن و اگر همکاری اجتماعی باشد نگین تجارت و بازرگانی و اقتصاد سیستان خواهد شد
  به منتخبان توانا سیستان امید بسته ایم
  یا علی مدد

 6. سلام
  جناب آقای طباطبایی
  آیا شما اطلاع دارید در شهرک صنعتی رامشار کلنگ احداث کارخانه لاستیک سازی توسط وزیر محترم صنعت و معدن زده شده وبا این کار چند صد نفر از مردم سیستان به کار مشغول میشوند و چون شهر جدید رامشار در نزدیکی این پروژه قرار دارد همین افراد جهت زندگی این شهر را انتخاب میکنند پس بهتر است شما و همکارانتان یک کم مثبت فکر و اطلاعاتتان را بیشتر کنید.

 7. این چهار نظر توسط یک نفرنوشته شده چون متنش یکیه
  بنده سالهاست در شهرستان زابل ساکن هستم و بارها از رامشار گذر کردم اثری از زندگی در این شهر متروکه ندیدم عکسهای ارائه شده توسط گندم پرس هم گویای این حقیقت هستش
  شما یک معنفعت شخصی از وجود این شهر متروکه میبرین که اینجور به گندم پرس تاختی
  گندم حرف بدی نزد و بنده هم باهاش موافقم

  • جناب آقای رضا لطفا سایت رامشار را چک کنید بعد نظر بدید در ضمن موافقت شما به درد خودتون میخوره چون شما ذره کوچکی هستین توی این اجتماع که نظرتون اصلا اهمیتی نخواهد داشت.

  • آقای محترم
   reza
   شما که ساکن زابل هستید وجود شما و افرادی مثل شما باعث عدم پیشرفت منطقه شده بهتره دیدگاه خودتونو عوض کنید

 8. متاسفانه بودجه رامشار حیف و میل شده است. فرماندار ناتوانی هامون دارد که بتواند منطقه رامشار را مدیریت کند. متاسفانه دنبال قرار دآد بستن با پیمانکاران هستندسود مردم را در نظر نمی گیرند

  • آقا یبختیاری لطفا تحقیق کنید بعد مطلب بزارید شهر جدید رامشار توسط شرکت عمران شهر های جدید کشور مدیریت و ارایه خدامات می نماید نه سازمان های دیگر

 9. در امور پیمانکاران. قراردادها پرندوار دخل و تصرف دارد. هامون فرماندار می خواد
  نه کسی که بله قربان باشد و دنبال چاپلوسی باشد. مدیری فرماندار باید مثل. محمدحسن دهمرده. پیری و رخشانی باشد