گندم پرس: داستان عدم مدیریت و سرباز زدن از نظم و قانون اینبار همراه با چراغهای راهنمایی و رانندگی شهرستان زابل ،به سراغ مان آمد ! نمی دانیم در برخی ادارات چه خبر است و مدیران و پرسنل مسول و متولی وقت گرانبهایشان را صرف چه می کنند که حتی چراغ های راهنمایی و رانندگی که […]

گندم پرس: داستان عدم مدیریت و سرباز زدن از نظم و قانون اینبار همراه با چراغهای راهنمایی و رانندگی شهرستان زابل ،به سراغ مان آمد !

نمی دانیم در برخی ادارات چه خبر است و مدیران و پرسنل مسول و متولی وقت گرانبهایشان را صرف چه می کنند که حتی چراغ های راهنمایی و رانندگی که باید برقرار کننده و حافظ نظم باشند از این بی خبری استفاده نموده و مردم و ماشین های در حال تردد را به بازی می گیرند.

IMG_20160507_111024

چهار راه زهک به دلیل اتصال به جاده بنجار و دانشگاه آزاد،جاده زهک،خیابان طالقانی و خیابان هیرمند،یکی از شلوغ ترین و پرترافیک ترین خیابانهای زابل است و به یقین ایجاد نظم در تردد خودروها از ملزومات آن،اما متاسفانه چراغ های راهنمای این چهارراه شبهای گذشته را در بی قانونی و پریشانی به سر برد و چهار جهت عبور و مرور، به طور همزمان یا قرمز و یا سبز می شد و گویا ماموران راهنمایی و رانندگی نظارتی بر این امر مهم نداشتند.

IMG_20160507_110744

بافت قدیمی خیابانهای شهرستان زابل و رشد تصاعدی و بالا رفتن آمار وسایل نقلیه شخصی،به خودی خود، باعث بروز مشکلات شدید عبور و مرور به خصوص در ساعات آغاز به کار وتعطیلی ادارات و مدارس می گردد و این در حالی ست که شورای ترافیک بدون اعتنا به شرایط بحران و برنامه ریزی برای بهبود اوضاع، به اعمال طرح های گاه گاه نظارتی و دریافت جریمه ، اکتفا می کنند.

IMG_20160507_110816

اندک چراغ های راهنمایی و رانندگی هم گویا در رقابتی سالم!!!! با دیگر ارگانهای قانون گریز ،به بیماری مسری بی نظمی و بی قانونی مبتلا شده اند تا خدایی ناکرده ازین قافله عقب نمانند!!!

IMG_20160507_110902

آخرین جلسه شورای ترافیک همان بود که به صورت فوری در محل دفتر فرماندار برای مشکل جاده بنجار تشکیل شد ولی نتیجه خروجی این جلسه تصمیم گیری احساسی و ساخت سرعت گیرهای عجیب و غریب بود که نه تنها مشکلی را کم نکرد که بر آن افزود و خود منجر به تصادفات جاده ای شد.

IMG_20160417_150910

پیشنهاد ما برای شورای ترافیک و راهنمایی و رانندگی: ریشه یابی کارشناسانه و اساسی مشکلات، اتخاذ راهکارهای درست و اعمال بهترین تصمیم ها و مصوبات منطبق با آینده نگری ست. تا شاید در این برنامه مدون هم حال چراغهای راهنمایی و رانندگی بهبود یافته و هم بر تعدادشان افزوده گردد!!!

به امید سیستانی آباد

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه