تاریخ : سه شنبه, ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱ Tuesday, 31 January , 2023

دیدار سردار محمدباقر لک زایی با خانواده سردار شهید حاج حبیب لک زایی وشهیدان پیغان

  • کد خبر : 32997
  • ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۴
دیدار سردار محمدباقر لک زایی با خانواده سردار شهید حاج حبیب لک زایی وشهیدان پیغان

گندم پرس: در روز گذشته همزمان باشهادت حضرت امام علی النقی الهادی(ع) سردار محمدباقر لک زایی معاون عملیات و معاون تربیت و آموزش قرارگاه مرکزی امام حسین (ع) ستاد فرماندهی کل سپاه پاسداران با خانواده سردار شهید حاج حبیب لک زایی و شهیدان پیغان دیدار داشتند. برنامه دیدارهای ایشان به شرح زیربوده است؛ _ دیدار و […]

گندم پرس: در روز گذشته همزمان باشهادت حضرت امام علی النقی الهادی(ع) سردار محمدباقر لک زایی معاون عملیات و معاون تربیت و آموزش قرارگاه مرکزی امام حسین (ع) ستاد فرماندهی کل سپاه پاسداران با خانواده سردار شهید حاج حبیب لک زایی و شهیدان پیغان دیدار داشتند.

IMG_20160412_155547

برنامه دیدارهای ایشان به شرح زیربوده است؛

_ دیدار و عیادت از پدر سردار شهید حضرت حجت الاسلام و المسلمین اعتمادی

_ دیدار با پدر شهیدان پیغان

_ حضور در گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص) شهرستان نیمروز

_ حضور در حسینیه گلزار شهدا و ادای احترام به سردار شهید حاج حبیب لک زایی و قرائت فاتحه

_ حضور اعضای هیأت امنا گلزار شهدا و ارائه گزارشی از روند اجرایی برنامه های فرهنگی و پروژه های عمرانی به سردارلک زایی

IMG_20160412_155621

IMG_20160412_155507

IMG_20160412_155751

IMG_20160412_155714

IMG_20160412_155855

سردار محمدباقر لک زایی در این دیدار ها گفت؛ خیلی خوشحالم از اینکه توفیق برای من به وجود آمد و همین طور برای همکارم جناب کوچک پور و ما را پذیرفتید، از مدت ها قبل مشتاق این بودم که یک بیاییم و عرض ارادتی داشته باشم .

وی افزود؛ من اول بار با شهید لک زایی سال ۷۴ افتخار آشنایی داشتم، ایشان به عنوان یک فرمانده نمونه در سطح فرماندهان عالی سپاه در آن زمان مطرح شدند، هر سال یک سمینار فرماندهان عالی سپاه برگزار می کرد و در آن سمینار که دو روز به طول می انجامید در روز آخر از فرماندهانی که در آن زمان زحمات شایان و خدمات برجسته ای را داشتند با توجه به یکسری معیارها برای انتخاب افراد که از دو یا سه ماه قبل امور وسیعی انجام می دادند تا اینکه افراد نمونه و برجسته از بین همه فرماندهان سپاه انتخاب شوند و در آن سمینار افراد را معرفی کنند.

در ادامه گفت؛ من اولین افتخار آشنایی با سردار شهید لک زایی را آن جا پیدا کردم، ایشان از لحاظ مسئولیتی و از لحاظ وجدان کاری و از نظر بحث دلسوزی های سازمانی بسیار بالا بودند و من نسبت به ایشان در حد بسیار خیلی پایین بودم، برای من افتخار بود که هم اسم من یک نفر در کل این سمینار فرماندهان که تا الان برگزار شده اعلام کردند که برادر حبیب لک زایی به عنوان فرمانده نمونه، چند نفر از هوا و فضا، چند نفر از نیروی زمینی و شهید عزیزمان لک زایی در واحد بسیج بود به عنوان نمونه انتخاب شد، بعد گروه های مختلف معرفی می شدند. به نظر سوابق سمینار ها و فرماندهان و مسئولین نمونه به صورت مکتوب باید باشد .

وی گفت؛ شهید لک زایی در سازمان نیروی مقاومت بسیج بود و من در نیروی زمینی سپاه بودم، ارتباط کاری نزدیکی نداشتیم و یکی دیگر بعد جغرافیایی، عامل دیگر عدم ارتباط نزدیک ما بود .

سردار محمدباقر لک زایی در ادامه صحبت های خود گفت؛ هر سال چون ایشان در این جلسات مربوط به فرماندهان دعوت می شد، هر سال ما یکبار همدیگر را می دیدیم. گاهی اوقات یکسری موضوعات پیش می آمد یکسال من به عنوان فرمانده دانشکده علوم و فنون پیاده سپاه در اصفهان معرفی شدم، همان سال شهید لک زایی به عنوان جانشین سپاه سلمان معرفی شد آن وقت یک روزنامه نوشته بود سردار لک زایی به عنوان جانشین سپاه سلمان و در خبرنامه ها نیز آمده بود، خیلی ها به من زنگ می زدند و تبریک می گفتند و چی شد رفتی زاهدان می گفتم من آن لک زایی نیستم که منظور شماست فرد دیگری است. در دانشکده از بین ۲۰۰ هزار همان سال دانشجویان استان س و ب آمدند و درخواست برگزاری یادواره استان س و ب را داشتند . گفتیم خوب است، مقدمات کار فراهم شد خود دانشجویان استان تمام امور یادواره را انجام دادند وگفتند میخواهیم سردار لک زایی به عنوان سخنران دعوت کنیم خیلی خوشحال شدم . سردار در یادواره حضور یافت، بعد از یادواره ما خاطرات مان را با همدیگر می گفتیم من گفتم شما شدید جانشین چقدر به من زنگ زده باشند خوبه ؟ به من گفتند چطوری زاهدان را رها کردی اصفهان آمدی.

در پایان گفت؛ مشتاق بودم پدر سردارشهید حاج حبیب لک زایی را ببینم و افتخار می کنم که عزیزان شهیدی داریم که در برقراری این امنیت که در جمهوری اسلامی حقیقتا نمونه است در بین کشورها همه ی آن مرهون خون شهیدان عزیز است.
جمهوری اسلامی بستر مناسبی که از برکات خون شهدای عزیزمان است مردم زندگی و عبادت می کنند،دعا کنید خداوند توفیق دهد ادامه دهنده راه شهدا باشیم و شهادت آرزوی ما قرار دهد .  

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=32997
  • دیدگاه‌ها برای دیدار سردار محمدباقر لک زایی با خانواده سردار شهید حاج حبیب لک زایی وشهیدان پیغان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.