تاریخ : سه شنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022

در مورد منطقه آزاد سکوت خیلی بهتراست، زیرا ظاهرا کار شما بزرگواران نیست

 • کد خبر : 41311
 • ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹
در مورد منطقه آزاد سکوت خیلی بهتراست، زیرا ظاهرا کار شما بزرگواران نیست

خطبه های آخرین نماز جمعه شهرستان زابل در سال ۹۵ نگاهی به گذشته در این سال به امامت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا داشته است.   حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا گفت: سه شنبه۱فروردین ۲۲ جمادی الثانی آغاز سال و۱۳۹۶ه. ش که این سال را پیشاپیش تبریک عرض می کنیم ؛ نگاهی […]

خطبه های آخرین نماز جمعه شهرستان زابل در سال ۹۵ نگاهی به گذشته در این سال به امامت حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا داشته است.

 

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا گفت: سه شنبه۱فروردین ۲۲ جمادی الثانی آغاز سال و۱۳۹۶ه. ش که این سال را پیشاپیش تبریک عرض می کنیم ؛ نگاهی به گذشته در این سال داشته باشیم به زحمت هایی که مسئولین کشیدند و فعالیت هایی که داشتن در منطقه و استان خودمان ؛ ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همه مسئولین عزیز که به واقع خدمت کردند و برای رضای خداوند به مردم شریف این منطقه خدمت کردند از همه تشکر می کنیم.

 

 

امام جمعه شهرستان زابل گفت: سالی که گذشت سال شروع مجلس جدید و شروع فعالیت دو نماینده عزیزمان که از نخبه های منطقه هستند که فعالیت هایی را هم در سطح ملی انجام دادند که قابل تقدیر و تشکر است ، در سطح منطقه هم فعالیت هایی داشته اند ، اما انتظار مردم سیستان بزگ از این دو نخبه ی خودشان که به امیدهایی به آنها رأی داده اند بیشتری میرود که دردهای مردم را بیشتر فریاد بزنند ؛ ان شاءالله در این سال فعالیت های بیشتری از این دو بزرگوار دیده شود ؛ مطالبات مردم را رصد کنند مخصوصاً مطالباتی که از تریبون مقدس نماز جمعه که خطیب نماز جمعه مکلف است که لحظه لحظه خطبه او برای خدا باشد نه برای رضای مردم ، مطرح می شود.

 

 

وی گفت: دولتمردان هم فعالیت هایی داشته اند که از زحمات شان تشکر می کنیم ، مخصوصاً فرمانداران ، بالاخص فرماندار ویژه شهرستان زابل که فرمانداری متعهد ، دلسوز ، مومن و انقلابی که علی رغم کمبود امکانات زحمات خوبی کشیدند ؛ اما بطور کل خیلی از مطالبات مردم دیده می شود که روی زمین مانده یا به تعبیری روی هوا مانده ، مطالباتی که مردم داشتند و دوست داشتند که بطور واقعی به آنها و مشکلات مردم رسیدگی و اثر آن در جامعه دیده شود .

 

 

وی تاکید کرد: ما مُنکر زحمات دولتمردان نیستیم و نمی گوییم کاری انجام نشده است ، اما می گوییم که ، بیش از اصل کار سر و صدای آن کار بیشتر و بیشتر بوده است و این صحیح نیست ، طرح گازرسانی و روشن شدن مشعل در زاهدان ، از همین مقوله می باشد ؛ تحقق وعده دولت به مردم موقعی است که مشعل گاز در خانه ها روشن شود ، نه لوله گاز الان بیاید و چهار ، پنج سال دیگر به منازل و خانه ها برسد ؛ در واقع جایزه نوبل قبل از اینکه به طرح شهد و شرنگ که البته می بایست در مورد گیرنده آن تجدید نظر شود که حق و حُقوق دیگران ضایع نشود ، قبل از آن باید به اینگونه افتتاحات و فتوحات برسد ؛ مقوله ی افتتاح پروژه های از قبل افتتاح شده ، از همین مقولات است و این ها توهین به شعور مردم می باشد و ان شاء الله که دیگر تکـرار نشود.

 

 

وی اظهار داشت: از مطالبات مردم دارالولایه سیستان یکی مرز بود ، مدیریت درست مرز و حق سیستانی ها از مرزی که دارند ، از مرزی که مشکل دارد.

 

_ چرا مردم در مشکلات مرز فقط سهیم باشند و در منافع آن هیچ گونه سهمی نداشته باشند؟

 

_ چرا ماهی ۲۰ میلیارد تومان و سالی ۲۵۰ میلیارد تومان که خود بزرگواران فرموده اند مردم و شهرستان هایی منطقه که به شکل روستا است و هنوز استاندارهای شهری را به خودش ندیده است ، حقی نداشته باشند ؟

 

 

کیخا افزود؛ مرزی که می بایست باز باشد و مانند سایر مرزهای دیگر کشورمان درست مدیریت شود ، چرا مرز سیستان مدام باز و بسته شود؟

 

وی اظهار داشت: یه دفع قول بازگشایی را می دهند مرز باز می شود ، باز پشت سرشان مرز بسته می شود ، آخر با این وضعیت کدام تاجر می آیید اینجا تجارت کند؟

 

 

وی اظهار داشت: این ها حرف های ماست ، اگر این حرف ها غیر منطقی است بگویید تا ما از شما عذرخواهی کنیم و اگر منطقی است بسم الله ، اقدام و عمل بکنید.

 

 

خطیب نماز جمعه زابل گفت: در مورد منطقه آزاد که سکوت خیلی بهتر است زیرا ظاهراً کار شما بزرگواران نیست ، اما منطقه ویژه اقتصادی رامشار چه ، این منطقه چندین سال است که تصویب شده است ، چقدر توانسته اید از این منطقه استفاده بهینه ببرید؟

 

 

وی گفت: این ها سوالات مردم ماست ، اگر این سوالات غیر منظقی است بگویید تا ما از شما عذر خواهی کنیم و مطالعه و عمل مان را بیشتر کنیم و اگر بجاست بسم الله جواب بدهید .

 

 

وی گفت: در مورد تخفیف مالیات برای کسبه ، بازاریی که نبض آن دارد از کار می ایستد و نفش های آخرش را می کشد و نفس آن دارد قطع می شود ، با یک دپوی کالا در شهرستان شما می توانستید بازار منطقه را مثل قبل متحول بکنید ، این کار را انجام ندادید و تخفیف مالیات برای کسبه که روزهای پرگرد و غبار دارند تخفیف مالیات چه شد ؟ رسانه ای کنید تا ما هم مطلع شویم .

 

 

وی گفت: تخفیف برق که در مجلس قبلی تصویب شد در قبوض دیده نمی شود ، مردم از اداره برق و مالیات گلایه مند هستند و این ها مباحثی است که باید بررسی شود و دو نماینده بزرگوار این موارد را رصد کنند ، انتظار ما از این دو نخبه بزرگ این است که فقط از حنجره ائمه جمعه برخواسته نشود و در حنجره نمایندگان تکرار و اکو شود تا به نتیجه و ثمر برسد ؛ رونق بازار دیده نشد و دیگر مطالبات ….

 

 

وی افزود: آزاد راه زابل ـ زاهدان که این مورد را هم نمی دانیم بگوییم یا نگوییم ؛ این ها مطالباتی است که دولتمردان عزیز باید توجه کنند و ما کسی نیستیم که از فریاد زدن مطالباتمان خسته بشویم ما از آنگونه افراد نیستیم تا رسیدن به هدف راهمان را ادمه میدهیم چون نظام و انقلابمان را دوست داریم و بر سر ارزش ها پایندیم و به سمت آرمان ها در حرکت هستیم و رهبرمان از ما خواسته است که مطالبه گر باشیم و ما مطالبه گر هستیم.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=41311

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
 1. سلام.حاج آقای کیخا امام جمعه ی محترم واقعت خسته نباشید.ای کاش نمایندگان ما هم همسو وهموجهت شما بودند.چراکه باوحدت به حق مان میرسیدیم.ولی افسوس …
  ازقدیم خوب گفتن کسی که خواب باشد میشود بیدارش کرد ولی خدا نیاورد روزی که خودش را به خواب زده باشد …که این حکایت نمایندگان سبستان است .برخلاف شعارهای زمان انتخابات.همه ی شان این دردها را میشنوند اما چشمانشان رابسته اند حکایت چیست
  نمیدانیم.. .
  بازهم بع عشق رهبرمان ازاین تنگه ی احد دفاع میکنبم.
  علی یارتان حاج آقا.

 2. اون آقای نماینده ای که متاسفانه خود من هم بهش رای دادم و مدعی هست که استاندار ۳ تا استان بوده و هرجایی هر کاری انجام شده با غرور میگه من کردم هم یعنی سکوت کنه؟؟؟