نیمه شب گذشته فرد یا افرادی در اقدامی غیراخلاقی، اِلِمانی که با صرف هزینه زیاد آماده و در بولوار شهید مرادقلی زاهدان جانمایی شده بود را به آتش کشیدند.       گــنـــدم خــبـــر : ناپسند بودن نفسِ عمل از دید هر انسان شریف و مومنی جای شک و شبهه ندارد چرا که صدمه وارد […]

نیمه شب گذشته فرد یا افرادی در اقدامی غیراخلاقی، اِلِمانی که با صرف هزینه زیاد آماده و در بولوار شهید مرادقلی زاهدان جانمایی شده بود را به آتش کشیدند.

 

 

 

گــنـــدم خــبـــر : ناپسند بودن نفسِ عمل از دید هر انسان شریف و مومنی جای شک و شبهه ندارد چرا که صدمه وارد کردن به اموال شهری، اقدامی است که عواقب و پیگیری قانونی و انسانی دارد. اما نکته ای که اصل ماجرا را تحت تأثیر قرار داد، جمله نوشته شده در کنار این اقدام غیرانسانی است. جمله ای که به سادگی می توان فهمید با قصد و غرض نوشته شده و هیچ موضوعی جز تفرقه افکنی در آن دیده نمی شود.

 

 

مردم ایران اسلامی به خوبی می دانند که خانواده های شاهد و ایثارگر به دنبال باج خواهی و کسب امتیاز نبوده و نخواهند بود و هیچ گاه به منظور رسیدن به اهداف خود دست به لاابالی گری و حرکات غیرفرهنگی نمی زنند ولی عده ای قصد دارند که برچسب تندرو و بی فرهنگ به «خانواده های شاهد» بزنند اما زهی خیال باطل.

 

 

آن چه در ماجرای به آتش کشیدن المان لوکوموتیو در بولوار شهید مرادقلی رخ داد حمله مستقیم به حرمت و حیثیت خانواده های شاهد بود. هجمه ای که شاید با تدبیری از پیش تعیین شده صورت گرفت.

 

 

آن چه مسلم است خانواده شهدا معامله خود را باخدایشان انجام داده اند و هیچ گاه برای نام گذاری یک خیابان به نام شهیدشان اخلاق و شرف خود را زیر پا نمی گذارند. آن ها که چنین جمله ای را بر دیوار این المان نوشتند یا کوچک ترین بویی از فرهنگ ایثار و شهادت نبرده اند و توفیقِ لحظه ای هم نشینی با خانواده شهدا نداشته اند و یا خود را پشت حجاب مقدس خانواده شهید پنهان کرده اند.

 

 

هر چه هست این برچسب و تهمت ها بر خانواده شهدا روا نیست چون آن ها راه و روش گفتمان را آموخته اند و هرگز دست به این کارها نمی زنند. دستگاه های نظارتی و امنیتی نیز باید سریعا اقدام کنند و ضمن شناسایی عاملان این اقدام، از حیثیت و شرف خانواده های شاهد دفاع کنند تا بار دیگر بر همگان به اثبات برسد که آنها که از خون خود گذشتند نیازی به نام نداشته اند که امروز این گونه عمل کنند.

 

سیدمجتبی طباطبایی زاده

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه