در پی شایعه بیماری تراخم چشم در منطقه تعداد ۲۰ نفر از دانش آموزان دبستان ابن سینا شهرستان هیرمند  که مشکوک به این بیماری بودند، توسط تیم پزشکی اعزامی از وزارت بهداشت و درمان از تهران مورد ویزیت رایگان قرار گرفتند.     به گزارش گــنـــدم خــبـــر  از هیرمند، مدیر دبستان ابن سینا در گفتگو […]

در پی شایعه بیماری تراخم چشم در منطقه تعداد ۲۰ نفر از دانش آموزان دبستان ابن سینا شهرستان هیرمند  که مشکوک به این بیماری بودند، توسط تیم پزشکی اعزامی از وزارت بهداشت و درمان از تهران مورد ویزیت رایگان قرار گرفتند.

 

 

به گزارش گــنـــدم خــبـــر  از هیرمند، مدیر دبستان ابن سینا در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در پی شایعه بیماری تراخم چشم در منطقه با همکاری مدیریت آموزش وپرورش، درمانگاه سیادک، شبکه بهداشت و درمان هیرمند و معاونت علوم پزشکی زابل تعداد ۲۰ نفر از دانش آموزان این دبستان صبح امروز ویزیت و معاینه شدند.

 

 

ناصر ریگی گفت: تیم پزشکی اعزامی از وزارت بهداشت و درمان از تهران به سرپرستی دکتر محمدی فوق تخصص چشم وزارت متبوع و مدیر دفتر هماهنگی پیشگیری از نابینایی و سلامت چشم و نماینده ایران در سازمان بهداشت جهانی، خانم دکتر اشرفی پژوهشگر ارشد کرسی پژوهشی شمس و خانم دکتر معین فر پژوهشگر مرکز تحقیقات چشم با حضور در دبستان ابن سینا سیادک از توابع شهرستان هیرمند، دانش آموزان را معاینه و ویزیت کردند.

 

 

وی اظهار داشت: این ویزیت تخصصی بصورت رایگان صورت گرفته و حساسیت و نگرانی وزارت بهداشت در این خصوص ستودنی است.

 

 

وی گفت؛ این تعداد دانش آموز قبلا توسط ملاشاهی پزشک درمانگاه سیادک معاینه شده بود و مضافا بر اینکه در این راستا تعداد ۸ نفر نیز با وسیله نقلیه شبکه بهداشت و درمان هیرمند به کلینیک امام خمینی (ره) زابل جهت درمان اعزام شده اند.

 

 

لازم به ذکر است: بیماری تراخم چشم واگیر دار است و کودکان زیر ۹ سال را تا مرز نابینایی پیش می برد و هم چون فلج اطفال سالهاست از منطقه زدوده شده است و با توجه به حساسیت و احساس مسئولیت خیلی سریع و به موقع اقدامات لازم انجام شده است.

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه