تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022

اقای رئیس جمهور، مردم اینجا زندگی نمی کنند؛ دست و پا می زنند تا بلکه زنده بمانند/ سیستان را دریابید قبل از آن که مانند شهر سوخته اش به تاریخ ملحق شود

  • کد خبر : 41072
  • ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۳
اقای رئیس جمهور، مردم اینجا زندگی نمی کنند؛ دست و پا می زنند تا بلکه زنده بمانند/ سیستان را دریابید قبل از آن که مانند شهر سوخته اش به تاریخ ملحق شود

خطبه های نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان برگزار شد.     گــنـــدم خــبـــر : حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت: شنبه اغاز هفته احسان و نیکوکاری است که از ۱۴ تا ۲۰ اسفند می باشد و انشاءالله که هم مردم و هم مسئولین تلاش کنند در این ایام شادی […]

خطبه های نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان برگزار شد.

 

 

گــنـــدم خــبـــر : حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت: شنبه اغاز هفته احسان و نیکوکاری است که از ۱۴ تا ۲۰ اسفند می باشد و انشاءالله که هم مردم و هم مسئولین تلاش کنند در این ایام شادی را بین دیگران تقصیم کنند و کمک های خود را به هر اندازه که می توانند به نیازمندان واقعی یا ارداره کمیته امداد تحویل بدهند چرا که بهترین زاد و توشه ،خدمت به بندگان خدا که عیال الله هستند و خدمت به آنها خدمت به خداست و خیر دین و آخرت همه ما رسیدگی به حال محرومان جامعه است مسئولین قدر این ملت شجاع و همیشه در صحنه را بدانند و با تمام قدرت آن طوری که علی علیه السلام برای محرومین دل می سوزاند.

 

 

وی گفت: خوب به پایان سال نزدیک میشویم سالی که ابتدای سال ۹۵ از ناحیه دیده بان بزرگ انقلاب رهبری حکیم و فرزانه به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نامگذاری شد تا راهبرد و نقشه راهی باشد برای برون رفت از مشکلات و تنگناهای اقتصادی و مبارزه با دسیسه ها و توطئه های دشمن بویژه تحریم های ظالمانه آمریکا باشد و قرار بود امسال به جای حرف و شعار اقدام و عملی صورت بگیرد که چشمگیر باشد و اثر آن در زندگی مردم دیده شود و از این فرصت برای ساماندهی نظام اقتصادی و رونق گرفتن کارخانجات و کارگاههای تولیدی تعطیل شده استفادی کنند و تدبیر مناسبتی داشته باشند.

 

 

اشرفیان گفت: اکنون که سال ۹۵ با همه فراز و فرودها و تلخ و شیرین هایش رو به پایان است مسئولان محترم در حوزه های مختلف اجرائی و قضائی بویژه فرمانداران و استانداران و مدیران استانی و شهری شفاف و روشن به مردم گزارش بدهند و در راستای سیاست های اقصاد مقاومتی چه اقدام و عملی داشته اند؟

 

 

وی گفت: برای مردم بیان کنند . بارها مقام معظم رهبری تاکید کردند اگر اقداماتی داشته اید برای مردم گزارش کنیدتا اعلام کنید در مبارزه با فساد مالی و راند خواری ها و اختلاس ها مفتضحانه چه کرده اید چند نفر را به قوه قضائیه معرفی کرده اید در مورد حقوق های نجومی چه کرده اید. جز اینکه تا امروز اگر حقوق نجومی غیر قانونی بود با همین طرح مجلس که حد اکثر حقوق مدیران تا ۲۴ میلیون رسمی و قانونی کنند یک مهر  تائید برای عده ایی خاص است که حقوق نجومی بگیرند و از پوشش قانون برای  آن توجیه مناسب درست کنند.

 

 

امام جمعه شهرعلی اکبر گفت: بسیاری از این مدیران در چند مجموعه و کارخانه و جاهای دیگر هم مشغول هستند و سنگین ترین چیزی که بلند میکنند خودکار است برای امضاء کردن ما از مجلس محترم انتظار داریم خواسته های حزبی و جنایی بعضی از افراد را ندیده بگیرد.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرعلی اکبر گفت: اینکه در هفته گذشته سفر ریاست محترم جمهور به استان داشتیم که مهمترین برنامه ان افتتاح خط لوله گاز ایرانشهر به زاهدان بود که اخرین استان کشور هم از نعمت بزرگ گاز بهرمند شد جای بسی تقدیر و تشکر دارد .از تلاش های دولت محترم و استاندار عزیز که زحمت کشیدند تا پهناور ترین و محروم ترین استان کشور هم از نعمت گاز هم بهره مند شوند و امیدوارم این خط لوله گاز با همان قطر اصلی به منطقه سیستان هم برسد و مردم این خطه محروم هم زودتر از این نعمت پاک الهی بهره مند شوند.

 

 

اما چند کلامی با ریاست محترم جمهور درد دل داریم :

وی گفت: ما ضمن تشکر از اینکه خط لوله گاز که دولت های مختلف در ان سهیم بودند الحمد الله به استان ما هم رسید منتظر هستیم دوره های دیگر شما را هم ببینیم که عملیاتی شد مثل وعده منطقه ازاد سیتان، اتصال خط راه آهن میلک به چابهار ، پیگیری حقابه تالاب هامون همانطور که دریاچه ارومیه احیاء شد، اشتغال زایی برای استانی که با داشتن بیشترین امار جوان و جوان ترین استان کشور متاسفانه بالا ترین امار بیکاری را دارد.

 

 

وی اظهار داشت: کاش همانطور که هنوز مشعل گاز در زاهدان روشن نشده است تابلو ها و بنر های ان تهران را پر کرده قابلیت ها و ظرفیت ها و آسیب ها و مشکلات منطقه هم بولد شود و رسیدگی شود  شما در سخنانتان فروده بودید چرا نمی گذارید مردم شاد باشند ،آقای ریس جمهور هیچ کسی از شادی و ارامش و آسایش مردم ناراحت نمیشود و اتفاقا همه دنبال جواب همین سوال هستیم.

 

 

وی ادامه داد: اما مردم از چه چیزی خوشحال باشند از معضل بیکاری و از خانه های متروکه ایی که مردمانش همه کوچ کرده اند و رفته اند و یا از انهایی که چون نتوانسته اند ماندند و رنج بیشتری را تحمل میکنند چه کسی باید شاد باشد خانواده ایی که تنها درامدشان یارانه است یا مردمی که اینجا برای نان شب خود از نانوایی قرض میگیرند.

 

 

وی ادانه داد: اقای رئیس جمهور مردم اینجا سالهاست رنگ شادی و زندگی را فراموش کردند مردم اینجا زندگی نمی کنند دست و پا می زنند تا بلکه زنده بمانند ، شاد باشند از برخورد و توهین وزرای شما یا مدیران و مسئولین اجرایی که در مناطق گذاشتید که بهترین حقوق را میگیرند اما وقتی اسم مشکلات مردم مطرح میشود تحمل نمیکنند و پرخاش گری و تخریب میکنند  اگر میخواهید مردم شاد باشند و به شما اعتماد کنند اول عملکرد تک تک مسئولین اجرایی خودتان را بررسی کنید ببینید چه بر سر مردم اوردند چند درصد مردم به سخنان و وعده های شما اعتماد کنند آقای روحانی سیستان را دریابید  قبل از آن که مانند شهر سوخته اش به تاریخ ملحق شود.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=41072

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. ما با این وضیعت خسته شدیم من کشاورز چقدر مگر درامد دارم که بانک کشاورزی زهک گفته کل وام. کشاورزی گلخاته ها رو پس بدهید پس چگونه ما خرج خانواده خودمونو بدهیم بخدا مانده ایم مسولین و دو نماینده برای سیستاح کاری کنید

  2. احسنت به شما ای شیر مرد سیستانی امیدوارم حرفهای شما به گوش مسولین برسد ویه فکر اساسی برای مردم ولایت مدار سیستان بکنند چقدر سختی؟تاکی بیکاری؟جوانان مارا دریابید.!