تاریخ : سه شنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022

گلایه کم کاری نمایندگان سیستان به تریبون نماز جمعه رسید + گلایه از رئیس جمهور

 • کد خبر : 41065
 • ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
گلایه کم کاری نمایندگان سیستان به تریبون نماز جمعه رسید + گلایه از رئیس جمهور

نماز جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه معزز شهرستان زابل در مصلی المهدی (عج) برگزار شد.     گــنـــدم خــبـــر : حجت الاسلام و المسلمین کیخا در خطبه دوم گفت: شنبه ۱۴ اسفند ۵ جمادی الثانی سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در سال( ۱۳۵۷ه.ش) […]

نماز جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه معزز شهرستان زابل در مصلی المهدی (عج) برگزار شد.

 

 

گــنـــدم خــبـــر : حجت الاسلام و المسلمین کیخا در خطبه دوم گفت: شنبه ۱۴ اسفند ۵ جمادی الثانی سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در سال( ۱۳۵۷ه.ش) وآغاز هفته احسان و نیکوکاری ( ۱۴تا ۲۰ اسفندماه ) است که بارها عرض کرده ایم که در اولویت کمک ، احسان و نیکوکاری ذبل ارحام ما هستند ؛ نگاه ویژه امام راحل و مقام معظم رهبری به مستضعفان است و یکی از ارزش های انقلاب اسلامی دفاع از مظلوم است و باید نگاه ویژه ایی به مستضعفین داشته باشیم و مسئولین در وهله ی اول فلش این مسئولیت به سمت آن ها است .

 

 

وی گفت: حقوق های نجومی ، رانت ها و ثروت اندوزی بعضی از مسئولین هم خیانت به اسلام ، مردم ، نظام و خون شهداست ؛ مسئولی که ثروتش چند هزار میلیارد تومان است ، درد مردم را چگونه می تواند حس کند ؟ چون از جنس مردم نیست و کسی می تواند درد مردم را حس کند که از جنس مردم باشد .

 

 

 

وی اظهار داشت: آن وزیر محترمی که چند هزار میلیارد ثروتش است و در بهترین نقاط تهران چند صد متر ویلا دارد ، خانه های مسکن مهر را می گوید چیز بیخودی است … و نمی تواند درک کند که یک خانواده نیاز به یک اتاق داشته باشد، نمی تواند درک کند چون از جنس مردم نیست .

 

 

امام جمعه زابل گفت: از دارالولایه سیستان ، از تنگه ی احد ایران اسلامی ، یک گلایه از رئیس جمهور محترم داریم ؛ ایشان اخیراً سفر چند ساعتی به مرکز استان داشتند ، اما کاش سفرهای ایشان طوری باشد که دردی از مردم دوا شود و آنطوری جلوه ندهد که بیشتر نمایشی باشد.

 

 

وی گفت: در بعضی از سایت ها مخابره شد که ایشان قسمتی از آزاد راه زابل ـ زاهدان را افتتاح کردند، کدام قسمت ؟ آیا از کوله سنگی تا زاهدان که از دولت قبل بوده ؟ از کوله سنگی به دوراهی ؟ ما که مشاهده نکردیم قابل استفاده باشد، کجا را افتتاح کرده اند ؟؟ یا تکذیب کنند یا اگر این کار را انجام داده اند عذرخواهی کنند زیرا این گونه کارها توهین به شعور مردم است و این جرم آن از کم کاری ، قصور و تقصیر اگر بیشتر نباشد کمتر هم نیست .

 

 

وی در ادامه افزود: مردم ما انتظار داشتند که دردهایشان دیده شود دردهایی که به کرات ، مرات و دفعات از تربیون مقدس نماز جمعه که خطیب می بایست فقط برای خدا حرف بزند ما انتظار داشتیم که حرف های مردم را بشنوند .

 

 

خطیب امام جمعه زابل گفت: در این سال اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل ، ما اقدام و عملشان را مشاهده کنیم ، در مورد مرز و اشتغال ببینیم ، ائمه جمعه دیگر استان ها محیط خودشان را مشاهده می کنند و ما هم محیط خودمان را می بینیم که کاری انجام نشده است ، چه تدبیری برای امید مردم دیده شد ؟ هیچ .. نه تدبیری مشاهده کردیم و نه امیدی ، ما اینها را انتظار داریم .

 

 

وی گفت: یک گلایه هم از دو نماینده محترم و عزیز خودمان داشته باشیم که برای اولین بار در این سالی که گذشت ، بمناسبت سالگرد انتخاباتی که یکسال از آن گذشت مطرح می کنیم ؛ مردم ما انتظار دارند حنجره نمایندگان ما نسبت به این دردها بکار بیوفتد ؛ درد مرز را من امام جمعه نباید مدام فریاد بزنم ، درد نبود و کمبود اشتغال را ائمه جمعه نباید به تنهایی داد بزنند ، نماینده باید در مجلس پیگیر این موضوعات باشند و صدای مردم را به گوش مسئولین برساند.

 

 

کیخا گفت؛ همه مردم ما این دو نماینده بزرگوار را که از سرمایه ها و بخبه های این منطقه هستند قبول دارند ، اما ما این حق را در خود مشاهده می کنیم که از ایشان انتظار داشته باشیم و نکاتی که مطرح است را بیان کنیم ، اگر دست حرام خواری موجود است باید قطع شود ، اگر دست هایی که قصور می کنند در امر مردم و این قصور باعث بدبینی مردم نسبت به نظام اسلامی می شود این دست بودنش در آن مکان حرام است و دست حرام را قطع بکنید ، که این انتظار مردم است ، در ضمن اینکه امورات کلی کشور نمایندگان ما ورود می کنند و الحمدالله ورود خوبی هم داشتند و در امورات خصوص منطقه هم ورود جدی تر داشته باشند تا نشاط و شادابی منطقه را هرچه بیشتر کند .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=41065

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 7در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۷
 1. سلام.بازهم فریاد دردمندی این مردم مظلوم اززبان امام جمعه محترم حاج تقا کیخا بیان شد.
  آقایان نمایندگان که امیداین مردم بعدازخدا به شما دوعزیز بود وهمچنین بقیه عزیزان مسئول خواهشا بیداربشین.ادراین سهرفقط حاج آقا کیخا تنها نباید بلشدکه بفکراین مردم هستن..عزیزان دست به دست هم دهید به مهر شهرمان راکنیم آباد.
  اگر کوتاهی کنید یه جایی باید جواب پس بدین.
  سیستانی آباد ومردمانی شادوامیدوارداشتن خواسته ی بحق مردم است.مردم زیاده ازحقشان چیزی نمیخوان.پس آقایان نماینده،شورای محترم شهر،شهردارمحترم ،وبقیه ی عزیزان یک یاعلی هم شماها بگید..

 2. سلام . با تشکر از حاج اقای کیخا که درد مردم سیستان را بیان نمودند ولی این نیست که فقط حاج اقا بیان کنند اقایانی ادعا میکردند کجایند اقایان نمایندگان محترم شماها فقط و فقط شعار دادید عملی ما مردم ندیدم بیدار شید درد دل مردم سیستان را در مجلس فریاد بزنید بدبختی های مردم سیستان را فریاد بزنید شماها هم حرکتی بکنید و حقمان را بگیرید از دولتی که به فکر مردم سیستان نیست و فقط حرف میزند و عملی در کار نیست.به امید آبادانی سیستان عزیز – یا علی

 3. حاج آقای کیخا از جیره خورهای نماینده ها نمیترسن که از نمایندگان انتقاد کردن؟؟؟

 4. کجایند ان حنجره ایی که قرار بود حق مردم سیستان را را در مجلس فریاد زنند و صدای رسای مردم باشد شاید به حنجره شان استراحت می دهند تا بتوانند در ایام انتخابات دادبزنند نکند حنجره شان در شهر کرد! یا قلعه رستم !جا مانده است

 5. درود خدا بر امام جمعه مطالبه گرمان

 6. دل مردم به این دو نماینده خوش بود اینها هم هیچ کاری برای مردم سیستان نکردند من یک کطشاورز که چند سال قبل وام گلخانه به ما دادند ولی گلخانه داری با بسته شدن مرز هیچ منفعتی برای ما نداشت حتا پول کارگر را در نمی اوریم حال هم بانک کشاورزی زهک هم پایش را روی حلقوم ما برای پس گیری یک جای وام گذاشته ما ماندهایم چکار کنیم و مطمنیم که این دو نماینده از حق مردم سیستان دفاع نمیکنند برای خرج زندگی خودمان مانده ایم

 7. مشکل سیستان از نمایندگان ترسو و فامیل پرست است نه مردم محروم و دل صاف کجایند انهایی که روزی برای به صف کردن مردم و جمع کردن رای ادعای قطع دست حرامخوران را داشتند