اسفند ۹۴ و نقش بستن خاطره ی زیبایی دیگر از حضور حداکثری مردمی ناامید، برای رقم زدن آینده ای بهتر با انتخاب ۲ شخص که به گفته ی برخی از مردم آخرین تیر برای رهایی از انبوه مشکلات بودند.     گــنـــدم خــبـــر : حماسه حضور تاریخی مردم سیستان با ثبت بیشترین رای به یک […]

 اسفند ۹۴ و نقش بستن خاطره ی زیبایی دیگر از حضور حداکثری مردمی ناامید، برای رقم زدن آینده ای بهتر با انتخاب ۲ شخص که به گفته ی برخی از مردم آخرین تیر برای رهایی از انبوه مشکلات بودند.

 

 

گــنـــدم خــبـــر : حماسه حضور تاریخی مردم سیستان با ثبت بیشترین رای به یک کاندید به سالگرد یک سالگی خود رسید و مردم با آن همبستگی در پای صندوق های رای رویا های بزرگی را در سر می پروراندند که قطعا این انتخاب باعث خواهد شد کمی از مشکلات منطقه مرتفع گردد.

 

 

نمایندگان سیستان با کوله باری از تجربه انتخاب شدند، یکی با تجربه سیاسی، ثبت یک دوره نمایندگی و تجربه معاونت محیط زیست کشور و دیگری با تجربه سیاسی، اجرایی و استانداری چند استان با رای مستقیم مردم افتخار نمایندگی مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی را کسب نمودند.

 

یکسال گذشت، اما باز هم شاهد آنیم که امید جای خویش را به یاس و ناامیدی داده است، امیدی که باعث آن شعار های نمایندگان در دوران زیبای نامزدی بود اما به محض قطعی شدن نمایندگی تمام آن حرف ها به بوته فراموشی سپرده شد.

 

 

یکی از نماینده با شعار قطع کردن دست حرامخواران آمد و همه می پنداشتند که قطعا مدیران ضعیف با شنیدن این شعار کوبنده پای به فرار خواهند گذاشت و عطای ریاست را به لقایش خواهند بخشید دیگری با سابقه معاونت محیط زیست کشور آمد و مردم ساده لوح انتظار برنامه ریزی برای  بهبود شرایط زیست محیطی را داشتند.

 

 

به هر حال سطح انتظارات را باسابقه طلایی خویش چنان بالا بردند، که مردم خود جوش پای صندوق های رای حاضر شدند و حداقل انتظار همه مشاهده تفاوتی در عملکرد در برابر باقی نمایندگان ادوار گذشته و دیگر نامزدهای مدعی بود.

 

 

عدم تفاهم و اختلافاتی که بین این دو سرمایه ی مردم وجود دارد گویا نیاز به کدخدا منشی دارد چرا که روز به روز بر این اختلافات افزوده می شود.

 

 

نمایندگانی که باید همراه، همگام و دوشا دوش یکدیگر برای رفع مشکلات قدم بردارند در دو مسیر متفاوت قرار گرفته اند و تنها قربانی این اختلافات هم قطعا مردم خواهند بود.

 

بنارا بر آن داریم در آستانه یکساله شدن کمی صریح تر سخن بگوییم؛

 

نمایندگان محترم سیستان به زعم بیشتر مردم آخرین برگ برنده مردم سیستان بودند و حال بعد از گذشت یکسال، حتی در برابر کم تجربه های مجلس هم گوی سبقت را باخته اند.

 

 

حال که زمان چانه زنی در مرکز برای حل مشکلات منطقه است، نماینده ای که با ۱۱۴هزار رای راهی مجلس شد حوزه فعالیتی خویش را خلاصه در بازسازی آثار باستانی نموده است، و به جای استفاده از وظیفه و قدرت نمایندگی بی رمق، وقت را در همین حوالی صرف می کند همانند بازدید های بی ثمری که تنها نتیجه ی آن چند عکس یادگاری شده است.

 

 

دو نماینده، دو عضو هیٱت علمی دانشگاه زابل با آن رزومه درخشان و بقول برخی قلم بدستان بسیار قوی گویا در خواب و رویایی متفاوت فرو رفته اند که حتی توان و یا حواسشان به روزهای تلخ در دانشگاه زابل که درحال سپری شدن است نمی باشد تا قطب علمی سیستان را از این منجلابی که دچار آن است رهایی بخشند.

 

 
مانده ایم از کدامین مشکل سیستان سخن بگوییم!!!؟؟؟

 

 

یکی از نمایندگان که در تمامی محافل سخن از هم سویی با دولت سخن به میان می آورد و حال در میدان انتخابات دولت تدبیر و امید در حال بازی کردن می باشد، می خواهیم بدانیم چه استفاده ای از این همسویی برای رفع مشکلات نموده اید؟

 

 

دوست داریم بدانیم چه گام هایی برداشته اید و چه تلاش هایی کردید به راستی شما از وضعیت اّسف بار شهرداری های حوزه انتخابیه خود آگاه هستید؟ و آیا می دانید مردم در آلوده ترین شهر جهان چگونه روزگار می گذرانند؟؟

 

 

جنابان نماینده حواستان به زندگی مشقت بار مرزنشینان است؟ و می دانید مرز بسته است و زندگی مرزنشینان چگونه به سختی سپری می شود؟؟؟

 

 

شاید ساخت و مرمت قلعه رستم بخشی از همان برنامه قطع دست حرامخواران است، اما نگهداری و باز سازی آثار باستانی وظیفه ذاتی میراث فرهنگی است، دلیل استفاده از توان و امکانات دانشگاه و برخی ادارات در این راه چیست؟

 

 

 

 به پایان رسیدیم و یادمان رفت موضوع مهمی دیگری را بیان کنیم که گفتن آن خالی از لطف نخواهد بود؛

 

 

مشکلات سیستان ریشه در گذشته دارد و نمایندگان محترم از این موضوع اطلاع دارند؟ این را ما نمی گوییم فرماندار با سابقه و مدبر زابل می گوید و حتما می دانید زمانی که گذشته را مرور کنید رد پای هر ۲ نماینده را در گذشته خواهید یافت.

 

 

این روزها مقصر تمام مشکلات اقدامات غیر کارشناسانه ی مسئولان گذشته است گذشته ای که یک نماینده حال حاضر استانداری آن و دیگری نمایندگی آن را برعهده داشته است.

 

 

آیا شما دو نماینده این ادعای فرماندار زابل را قبول دارید؟؟؟

 

 

جالب سکوت سینه چاکان و مدعیان مطالبه گر رسانه ای است که در روزهای تبلیغات از هیچ تلاشی برای معرفی این دو نماینده و جلب آرای حداکثری مردم مزایقه نکردند است حال چه شده است که قلم های نقادانه یتان جای خویش را به مراعات داده اند؟؟؟

 

 

بد نیست قدری برای رضای خدا قلم زنید و احقاق حق آرای مردم را از نمایندگان مطبوع خود نمایید.

 

 

در پایان به عرض می رسانیم؛ رسانه گندم خبر منتظر پاسخ و دفاع نمایندگان از عملکرد یکساله خویش خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه