تاریخ : شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲ Saturday, 10 June , 2023

وقتی درب های بطری راهگشای نیازهای معلولان می شود

  • کد خبر : 35161
  • ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۳۸
وقتی درب های بطری راهگشای نیازهای معلولان می شود

گندم خبر: هنرمند سیستانی عنوان کرد: به منظور حمایت از هم نوعان معلولم در شهرستان زابل اقدام به جمع آوری درب های بطری کرده ام.   معلولان در هر شهر و استانی با مشکلات بیشماری مواجه هستند که این راستا یکی از مهم ترین مشکلات آنان عدم وجود وسیل توانبخشی به میزان کافی می باشد […]

گندم خبر: هنرمند سیستانی عنوان کرد: به منظور حمایت از هم نوعان معلولم در شهرستان زابل اقدام به جمع آوری درب های بطری کرده ام.
 
معلولان در هر شهر و استانی با مشکلات بیشماری مواجه هستند که این راستا یکی از مهم ترین مشکلات آنان عدم وجود وسیل توانبخشی به میزان کافی می باشد که در این راستا هنرمند معلول سیستانی با جمع آوری درب های بطری اقدام به تولید و تابلوهای هنری نموده تا از طریق وسایل توانبخشی مورد نیازشان را تامین کند.

درب های بطری جهت ساخت تابلوهای هنری استفاده خواهد شد

هنرمند سیستانی عنوان کرد: به منظور حمایت از هم نوعان معلولم در شهرستان زابل اقدام به جمع آوری درب های بطری کرده ام.

هادی مرادقلی گفت: درب های بطری را به تابلوهای هنری تبدیل و سپس در نمایشگاه به فروش خواهم رساند تا از این طریق وسایل توانبخشی و سایر وسایل مورد نیاز هم نوعان خود را تهیه کنم.

وی ادامه داد: اگر مردم روزانه تنها ۳۰۰ درب بطری برای انجام این عمل خداپسندانه فراهم کنند به زودی آثار هنری تکمیل و نمایشگاه برگزار خواهد شد.

مردم و مسولان به معلولان بها دهند
هنرمند معلول سیستانی ابراز داشت: با توجه به اینکه این عمل خداپسندانه می باشد یقینا تابلوهای نقاشی از خریدار برخوردار خواهد بود.

مرداقلی اضافه کرد: متاسفانه تاکنون هیچ نهاد یا مسولی از ساخت تابلوهای هنری حمایت نکرده است در حالی که افراد زیادی به ویژه مسولان سالن های پذیرایی می توانند در آن نقش به سزایی داشته باشند.

وی اضافه کرد: با توجه به عدم جذب درب های بطری در زمین، آلودگی زیست محیطی ایجاد می شود بنابراین با ساخت تابلوی هنری از طریق درب های بطری می توان به محیط زیست کمک نمود.

وی ادامه داد: مردم و مسولان با نگریستن به افراد معلول به عنوان یک شهروند یا هم نوع بیشتر به آن ها بها دهند همچنین، مسولان سازمان بهزیستی با حمایت واقعی از معلولان و فرهنگ سازی در جامعه نسبت به اشتغال و حقوق شهروندی آنان تلاش بیشتری داشته باشند.

مرادقلی افزود: ایجاد تابلوهای هنری از درب بطری یک کار نوین بوده به طوری که در سطح سیستان و بلوچستان برای اولین بار انجام شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه تاکنون مردم استقبال خوبی از این کار انجام نداده اند در حالی که انتظار می رود مردم لااقل با مواد زاید و دور ریختنی در این کار خداپسندانه سهیم شوند چرا که با ریختن درب بطری نه تنها اتفاق مهمی رخ نخواهد داد بلکه با تبدیل آن به یک امر هنری می توان تاثیر به سزایی داشت.

اولین سازنده دستگاه جوجه کشی در استان عنوان کرد: با توجه به اینکه ایده های بسیاری در ذهن دارم در آینده امیدوارم بتوانم در اشتغالزایی در منطقه سهم به سزایی داشته باشم./عصرهامون به نقل از اوشیدا

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=35161
  • دیدگاه‌ها برای وقتی درب های بطری راهگشای نیازهای معلولان می شود بسته هستند

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.