سمن های فعال و جوانان پرتلاش و برومند سیستانی با دست خالی و توکل به ذات لایزال الهی سمن سرا و خانه جوان سیستان را تا پایان سال جاری راه اندازی و افتتاح می‌کنند.     به گزارش پایگاه خبری گــنـــدم خــبـــر  از زابل، تا پایان سال ۱۳۹۵ سمن سرا و خانه جوان سیستان افتتاح […]

سمن های فعال و جوانان پرتلاش و برومند سیستانی با دست خالی و توکل به ذات لایزال الهی سمن سرا و خانه جوان سیستان را تا پایان سال جاری راه اندازی و افتتاح می‌کنند.

 

 

به گزارش پایگاه خبری گــنـــدم خــبـــر  از زابل، تا پایان سال ۱۳۹۵ سمن سرا و خانه جوان سیستان افتتاح و راه اندازی می‌شود و در اختیار سازمان‌های مردم نهاد و جوانان پویا و اندیشمند قرار می‌گیرد.

 

 

احسان قنبردادی سردبیر جمعیت جوانان مطالبه گر سیستان و بانی راه اندازی و افتتاح سمن سرای سیستان در گفتگو با خبرنگار گندم خبر اظهار داشت: خانه جوان و سمن سرا یکی از مطالبات اصلی و مجموعه های مورد نیاز جوانان و سازمانهای مردم نهاد جوان است. 

 

 

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده از آنجایی که در حال حاضر مکان مناسبی برای تاسیس این خانه وجود ندارد، طبق دستور معاونت محترم استاندار و فرماندار ویژه زابل برای مدتی مشخص یکی از واحدهای سازمانی که قبلا در اختیار پرسنل ناجا بود با هماهنگی فرماندهی انتظامی شهرستان زابل برای این مهم در نظر گرفته شده است اما از آنجا که این واحد مسکونی چندین سال بلا استفاده بوده دچار خسارات عدیده ای گردیده است که نیاز به تعمیر اساسی دارد و امید می رود با کمک و مساعدت بعضی ادارات و ارگانهای این شهرستان تا پایان اسفند امسال افتتاح و مورد بهره‌برداری سمنها(سازمان‌های مردم نهاد) قرار گیرد.

 

 

قنبردادی از خانه جوان به یک بستر و مکانی متناسب به منظور همفکری و دانش افزایی بین اعضای فعال NGO ها و سازمانهای مردم نهاد و جوانان مطالبه گر سیستان برای انجام فعالیت های عام المنفعه یاد کرد و گفت: از این مکان فرهنگی به منظور کتابخانه، دفتر مشاوره، اتاق فکر، دفتر مجمع جوانان سیستان، اتاق کارآفرینی و غیره مواردی از این قبیل استفاده خواهد شد.

 

 

مسئول تشکیل و راه اندازی خانه جوان سیستان سمنهای فعال در سطح منطقه سیستان را بسیار محدود برشمرد و تاکید کرد با توجه به روحیه قوی مطالبه گری در میان جوانان سیستانی امید میرود در آینده ای نه چندان دور تعداد انجمنهای مردم نهاد و سمنهای فعال منطقه به بیش از ده برابر برسد.

 

 

قنبردادی با اشاره به تشکیل مجمع جوانان منطقه سیستان خاطرنشان ساخت: مجمع جوانان سیستان مکان مناسبی برای همفکری و دانش افزایی و رشد اجتماعی و مشارکت و رشد سازمانها و تشکلهای مردم نهاد است. 

 

 

ایشان ضمن تاکید بر مشارکت مجمع جوانان سیستان با مسئولان ستادها و کمسیونهای مرتبط با امور جوانان که از سوی دولت به امر خدمت رسانی به سازمان های مردم نهاد و جوانان کمک می‌کنند.

 

 

پس از راه اندازی خانه جوان اولین نشست عمومی سمن سرای جوانان سیستان، با هدف معرفی استعدادها، افکار و اندیشه‌های جوانان و فعالیت هرچه بهتر و هماهنگ سمن ‌ها و جلوگیری از موازی کاری برگزار خواهد شد.

 

 

یادآور می شود مجموعه‌های مردمی جوانان در سایر مناطق مملکت مدتهاست از سوی دولت با محوریت وزارت ورزش و جوانان بمنظور همفکری و دانش افزایی فعالان عضو سازمان های مردم نهاد، با هدف خدمت در حوزه جوانان تشکیل شده‌است.

 

تهیه گزارش: حسین قدس نیا

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه