امام جمعه زابل

خطبه دوم نماز جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه معزز شهرستان در مصلی المهدی (عج) برگزار شد.       حجت الاسلام والمسلمین کیخا گفت: در مورد مشکلات مردم سخنی با بعضی از مسئولین که خدّام مردم هستند ، داشته باشیم ؛ پای هر میز مسئولیتی حدود […]

خطبه دوم نماز جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه معزز شهرستان در مصلی المهدی (عج) برگزار شد.

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین کیخا گفت: در مورد مشکلات مردم سخنی با بعضی از مسئولین که خدّام مردم هستند ، داشته باشیم ؛ پای هر میز مسئولیتی حدود ۷۰ شهید داده ایم ، هفتاد عزیز خونشان ریخت پای هر میز مسئولیتی ، لذا این میزها و تریبون ها خیلی سنگین و مهم است و بار این مسئولیت کمر شکن می باشد لذا مجبوریم تکرار سخن بکنیم خطاب به رئیس جمهور محترم که به سیستان دارالولایه توجه کنید؛ نمی گوییم توجه ویژه انجام بدهید ، اصلا ما می گوییم توجه نشده به سیستان ، چرا توجه نمی کنید ؟؟

 

 

 

امام جمعه زابل به استاندار محترم در مورد رفع مشکلات هشدار داد و گفت: که اقدام جدی انجام دهند ، از آقای استاندار محترم سوال می کنیم ، آیا شما نماینده ارشد دولت در استان هستید یا نماینده ارشد دولت در سواحل مکران ؟

 

_ تکلیف خودت را روشن کن …

 

 

وی گفت: فریاد زدیم که درد مرزنشینان را بشنو ، گفتید بازارچه مرزی را فعال می کنید ، رونق می دهید ، اما مشاهده کردیم که آنرا بستید ، کالا و اموال خیلی از مردم عزیز ما آنطرف مرز مانده است و دارد ضایع می شود و بیکار می شوند ، اما توجهی از شما و معاونین فرتوت تان نسبت به این بزرگواران انجام نشده است .

 

_ دارید چیکار می کنید ؟

 

وی تاکید کرد: چرا قدرت تبادل سوخت را در کل سیستان به یک تاجر افغان داده اید  و هموطن خودتان را دارید ضعف می کنید؟؟

 

 

 

وی اظهار داشت: بازار را دریابید ، مردم دارند مهاجرت می کنند ، سیستان دارد از بین میرود ، چرا بعضی ها نمیشنوند ؟

 

 

_ اگر گوش شنوایی نیست یا درمان کنید یا بروید پی کارتان … (تکبیر نماز گزاران )
 

 

 

وی خطاب به استاندار گفت: آقای نماینده ارشد دولت بس است گفتار درمانی ؛ گفتار درمانی را بزار کنار ، اقدام و عمل کن ؛ منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی پیش کش تان ، مرز را درست مدیریت کنید ؛ اگر بلد نیستی بودن شما در مقام استاندار مصداق منکر است و ما تو را نهی از منکـر می کنیم …. (تکبیر نماز گزاران )

 

 

وی گفت: به سیستانیان عزیز در هر کجای ایران و جهان ، و در هر منطقه ای که هستند سفارش و توصیه می کنیم که به سرزمین ابا و اجداد یتان توجه کنید و آنرا دریابید ، شما طلق به این منطقه دارید ، اینجا وطن شماست ، در هر کجای جهان که زندگی می کنید شما را بعنوان یک سیستانی می شناسند ، قسمتی از درآمد خودتان را در اینجا صرف کنید و کارگاه و کارخانه بسازید و نسبت به هم شهریان خودتان بی تفاوت نباشید .

 

 

 

خطیب نماز جمعه زابل گفت: سخنی هم با رسانه ها سیستان داریم : رسانه های عزیز متوجه باشند و قلم را برای رضای خدا بر روی کاغذ پیاده کنند.

 

 

 

وی گفت:  در فضای مجازی قلم بزنید برای رضای خدا ، دفع مشکلات ، برای حفظ تنگه ی احد که رهبر عزیزمان فرمودند : هر کجا هستید همان جا را کشور خودتان بدانید ؛ آباد کردن سیستان یعنی آباد کردن کل کشـور .

 

 

 

وی تاکید کرد: اتحاد داشته باشید ، عنوانین و تیترر سایت ها و فضای مجازی باید رفع مشکلات مردم باشد .

 

 

 

وی افزود: از تفرقه پرهیز کنید که نسبت به این قلم و هنر همه شما و ما مسئول هستیم و باید جوابگو باشیم.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه