آقای استاندار حالا نوبت شما است و افکار عمومی انتظار دارد که نظر استاندار در جایگاه عالی ترین مقام دولتی را درخصوص آسیب ها و آفت های اجتماعی که برخی خانواده ها را به شدت دچار آسیب کرده بداند.     گـــنـدم خـبـــر: رئیس کل دادگستری و معاون پیشگیری از وقوع جرم دستگاه قضا در […]

آقای استاندار حالا نوبت شما است و افکار عمومی انتظار دارد که نظر استاندار در جایگاه عالی ترین مقام دولتی را درخصوص آسیب ها و آفت های اجتماعی که برخی خانواده ها را به شدت دچار آسیب کرده بداند.

 

 

گـــنـدم خـبـــر: رئیس کل دادگستری و معاون پیشگیری از وقوع جرم دستگاه قضا در استان و آمارهای مدیرکل آموزش و پرورش در جلسه پیشگیری از جرم دارای اخباری بود که برای اولین بار اعلام می شد و اهمیت خاصی داشت.

 

 

 

از جانبی کیس های فراوانی داشت برای کارشناسان اجتماعی و از سوی دیگر حفره خبری بود برای رسانه ها ولی نکته حائز اهمیت خبری بود که رئیس دستگاه قضا در استان داد درخصوص غیبت برخی مدیران دستگاه ها در جلسه پیشگیری.

 

 

 

دغدغه های رئیس کل دادگستری از سویی حکایت از نگاهی دردمندانه داشت.

 

 

 

برداشت من به عنوان خبرنگار این بود که دستگاه قضا در پی علت می گردد در حالی که معمولا نسخه محاکم قضایی برای مجرم است که معلول است.

 

 

قاضی القضات استان این بار با نگاه پیدا کردن راه نجات خانواده آسیب دیده به میدان آمده بود و این نگاه که خارج از نگاه قضایی است و بیشتر جنبه مقابله، مداوا و حل مشکل را دارد امری است مبارک و به نظر ما بسیار کارساز.

 

 

این نوع نگاه ها مشارکت اجتماعی و حضور افکار عمومی را در پی دارد زیرا ممکن نیست که بیمار با طبیب همکاری ننماید.

 

 

زیرا همه انسان ها به سلامت خود علاقه مند هستند. اما افکار عمومی انتظار دارد که دلیل عدم شرکت برخی مدیران دستگاه های دولتی و عدم مشارکت آن ها در پیشگیری از جرم را بداند.

 

 

چرا برخی مدیران حتی در حد شرکت در جلسه درخصوص مقابله با آسیب های اجتماعی سرمایه گذاری نمی کنند البته دلیل عدم حضور آن ها روشن نیست شاید موجه باشد و لذا انتظار افکار عمومی این است که ما جرا روشن شود.

 

 

جان سخن این که افکار عمومی از مدیران و مسئولان خود انتظار دارد که در این نوع امور پیش قدم باشند و نگذارند آسیب ها بیش از این به خانواده ضربه بزند که برداشت ما از مدیران همین است که آن ها کوتاهی نمی کنند.

 

 

اما عدم شرکت در جلسه پیشگیری عیاری می شود برای نگاه مدیر و میزان سرمایه گذاری وی درخصوص مقابله با آسیب های اجتماعی و این نوع برداشت ها باعث عدم اعتماد افکار عمومی می شود که ضربه ای است جبران ناپذیر .

 

 

آقای استاندار از شما به عنوان عالی ترین مقام دولتی افکار عمومی انتظار دارد که دستور دهید درخصوص این موضوع اطلاع رسانی شود که غیبت ها موجه بوده یا این که کوتاهی شده است به خصوص این که خبر یاد شده از سوی مقامی اعلام شده که توجه به رسانه ای شدن آن دارد./خراسان

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه