گـــنـدم خـبـــر: درد دل های مردمی و مشکلات موجود در جاده های مواصلاتی زابل به شهرستان های همجوار در حوزه سیستان مخصوصا مسیر ارتباطی زابل به بنجار باعث شد دیداری با رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای زابل داشته باشیم.       رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای […]

گـــنـدم خـبـــر: درد دل های مردمی و مشکلات موجود در جاده های مواصلاتی زابل به شهرستان های همجوار در حوزه سیستان مخصوصا مسیر ارتباطی زابل به بنجار باعث شد دیداری با رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای زابل داشته باشیم.

 

 

 

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای زابل در گفتگو با خبرنگار گـــنـدم خـبـــر در خصوص ارتقای ایمنی در محور مواصلاتی زابل به بنجار گفت: دو مورد در این رابطه انجام شده و در حال پیگیری است؛

 

 

۱_ احداث گارد ریل بطول ۲/۵ کیلومتر به همراه روشنایی این محور

 

۲_ پل هوایی در محدوده دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل

 

 

علی عالی در خصوص احداث پل هوایی در محدوه دانشگاه آزاد زابل چنین توضیح داد: به اتفاق دکتر مجوزی رئیس دانشگاه زابل در حاشیه جلسه شورای ترافیک شهرستان زابل به این جمع بندی رسیدیم که محدود این دانشگاه نیازمند احداث پل عابر پیاده می باشد و مقرر شد قسمت احداث بر عهده اداره راهداری و نگهداری را دانشگاه بر عهده بگیرد.

 

 

 

عالی اظهار داشت: با توجه به انتزاع راهداری از اداره راه و شهرسازی و تشکیل اداره حمل و نقل جاده ای کماکان همکاری بین دانشگاه و این اداره برای احداث برقرار می باشد.

 

 

 

وی در خصوص علت تاخیر در احداث پل هوایی در این دیدار گفت: تاخیر در احداث بدلیل طول پل و عرض محور می باشد و پل های موجود هشت متری چون روستایی است و باید یکسری تغییر در مشخصات پل ایجاد شود.

 

 

 

رئیس راهداری زابل در خصوص روشنایی محور زابل به بنجار گفت: روشنایی این محور به مدت شیش ماه بصورت کامل نصب و قابل بهره برداری است و بدلیل عدم تامین هزینه اشتراک( خرید دو اشتراک) قطع می باشد و به محض تامین اعتبار اقدام و در الویت این اداره می باشد.

 

 

 

عالی در خصوص اقدامات انجام شده در محور مواصلاتی زابل به زهک گفت: ۵ کیلومتر به عرض ۱۱/۵ متر آسفالت و ۲۰ کیلومتر در حوزه زهک شانه سازی شده است و آسفالت شانه که عرض این محور به ۱۱/۵ متر ارتقا پیدا کرده و در صورت اختصاص اعتبار کل محور روکش آسفالت خواهد شد.

 

 

 

مدیر اداره راهداری و حمل نقل جاده شهرستان زابل در رابطه با جاده مواصلاتی زابل به ادیمی گفت: در محور زابل به ادیمی مصالح خریداری، قیر حمل و به محض تامین اعتبار جهت اجرا بطول هشت کیلومتر اقدام خواهد شد.

 

 

 

علی عالی از تنظیم توافق نامه با شهرداری زابل در خصوص محور مواصلاتی زابل به هیرمند خبر داد و گفت: مسیر هیرمند از کانال سرحدی به طرف فرودگاه زابل تا پل نیاتک در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای زابل می باشد و در این خصوص توافق نامه ای با شهرداری زابل در حال تنظیم است که از ابتدای میدان پادگان تا ورودی شهر دوستمحمد، قیر توسط توسط این اداره تامین و مصالح و اجرا توسط شهرداری زابل انجام گردد.

 

 

 

وی گفت: مفاد قرارداد در حال تنظیم می باشد.

 

 

 

علی عالی در پایان توصیه ای به شهروندان کرد و گفت: از تمامی شهروندان تقاضاداریم حریم جاده ها را رعایت کنند چرا که جاده سرمایه ملی است و باید برای نسل های آینده حفظ گردد.

 

 

 

وی گفت: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه حادثه و تجاوز به حریم جاده با تلفن ۱۴۱ تماس حاصل فرمایند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه