به گزارش گـــنـدم خـبـــر: خطبه های نماز پر صلابت و دشمن شکن عبادی سیاسی جمعه شهر بنجار به امامت حجت الاسلام و المسلمین پارسا امام جمعه معزز شهر بنجار برگزار شد.       امام جمعه معزز شهر بنجار در خطبه اول به مباحث اخلاقی و راههای ترک گناه در جامعه پرداخت و گفت: گناه و […]

به گزارش گـــنـدم خـبـــر: خطبه های نماز پر صلابت و دشمن شکن عبادی سیاسی جمعه شهر بنجار به امامت حجت الاسلام و المسلمین پارسا امام جمعه معزز شهر بنجار برگزار شد.

 

 

 

امام جمعه معزز شهر بنجار در خطبه اول به مباحث اخلاقی و راههای ترک گناه در جامعه پرداخت و گفت: گناه و تخلف از قوانین الهی عامل بدبختی و سیه روزی و منشا آفات و مصیبت های بی شمار در دنیا و موجب خشم و غضب الهی در آخرت می شود.

 

 

وی گفت: چه راهکارهایی برای گناه نکردن است؛

۱_ شناختن گناه یعنی هرگونه کاری که بر خلاف فرمان خدا و پیامبر باشد.
۲_ منشا گناه قوه شهویه، قوه غضبیه، قوه وهمیه

 

 

وی علل و ریشه های گناه را چنین بیان کرد:

۱_ جهل و نادانی به احکام الهی ۲_ پیروی از هوای نفس ۳_ حب و دوستی دنیا ۴_ غضب و خشم و کنترل نکردن آن

 

 

حجت الاسلام و المسلمین پارسا در خطبه دوم بعد از سفارش به رعایت تقوای الهی به سالروز اجرای قانون کشف حجاب در سال ۱۳۱۴ توسط رضاخان قلدر پرداخت و تاکید کرد؛ با این کار مقدمات بی دینی و از بین رفتن اعتقادات مذهبی مردم را میخواست فراهم کند که زنان با هوشیاری و مقاومت جلویش ایستادند و تاکید کرد حجاب عامل مصونیت است و نه محدودیت و اسلام با وضع قانون حجاب به زنان احترام قائل شد.

 

 

وی گفت: نقش زن در جامعه انسان سازی است نه اینکه شئ برای هوس بازی باشد و با توجه به ناهنجاریهای موجود در جامعه و نقشه های دشمن برای رواج بدحجابی و بی بند و باری مسئولین ذی ربط نسبت به تذکر لسانی و در جاهای مهم و شلوغ و حساس بازار اقدام کنند که بازار دارالولایه سیستان جای زنان و دختران بد حجاب و بزک کرده نیست.

 

 

وی تاکید کرد: دستگاههای مربوطه در قبال جلوگیری از رواج بد حجابی مسئولند و باید جوابگو باشند.

 

 

خطیب جمعه شهر بنجار با تبریک سالروز ولادت امام حسن عسکری (ع) و تسلیت وفات حضرت معصومه (س) از زندگانی و فرمایشات این دو بزرگوار احادیثی را بیان کرد.

 

 

 

وی به سالروز تشکیل شورای انقلاب توسط امام راحل در سال ۵۷ اشاره کرد و گفت: کم کم آثار نابودی و شکست رژیم شاه مشخص شد و بعد از ۳۷ سال از سپری شدن انقلاب با وجود تمام تحریم ها و تنگناها امروز قدرت اول منطقه هستیم ولی متاسفانه عدالت اقتصادی در همه جای کشور رعایت نشده و نباید بعد از ۳۷ سال بعضی از مردم سیستان زیر خط فقر زندگی کنند.

 

 

 

وی گفت: نباید ما هنوز گور خواب داشته باشیم، نباید جوان جویای کار ما به خاطر ۵ میلیون وام دغدغه و اضطراب داشته باشد.

 

 

وی تاکید کرد: سیستانی که بیش از ۲۵۰۰ شهید داده نباید به مردمان نجیب و شریفش بی توجهی و کم لطفی شود.

 

 

 

وی به همایش اولین امام جمعه سیستان در ۱۴۰ سال قبل در بنجار اشاره کرد و گفت: این همایش ثابت کرد که این منطقه حرف برای گفتن دارد و با وجود چنین شخصیتها که فتوایش انگلیسی ها را زمین گیر کرده بود باید توجه ویژه و اورژانسی به تنگه احد جمهوری اسلامی بشود.

 

 

وی به بازدید بعمل آمده از ورودی آب از افغانستان و سد جاریکه و سردی هوا و احتمال سیل آب اشاره کرد و تاکید کرد: مسئولین امر نسبت به لایروبی رود اقدام کنند که کشاورزان ما آسیب نبینند و آب مورد نیازشان وارد رودخانه شود و آسیب نبینند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه