وصله دوزی آسفالت کهنه ی شهر!/حیف و میل کردن بیت المال به شیوه شهردار

 • کد خبر : 39654
 • ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۶
وصله دوزی آسفالت کهنه ی شهر!/حیف و میل کردن بیت المال به شیوه شهردار

هدف قرار دادن شعور مردم با پنهان کردن زخم های کهنه شهر، کشیدن قشایی از آسفالت برروی چاله و حفاری های موجود و حیف میل کردن بیت المال، سناریویی است که از ابتدای کار شهردار فعلی زابل کلید خورده است.       گـــنـدم خـبـــر : تیم جدید شهرداری زابل پس از کسب و تصاحب […]

هدف قرار دادن شعور مردم با پنهان کردن زخم های کهنه شهر، کشیدن قشایی از آسفالت برروی چاله و حفاری های موجود و حیف میل کردن بیت المال، سناریویی است که از ابتدای کار شهردار فعلی زابل کلید خورده است.

 

 

 

گـــنـدم خـبـــر : تیم جدید شهرداری زابل پس از کسب و تصاحب صندلی های پر طمطراق این مجموعه، برای جلب رضایت شهروندان با اعلام نهضت های آسفالت یک و دو به سراغ خیابان و کوچه هایی که سالیان سال در آرزوی دست نوازشگر ماشین آلات و قلتک های شهرداری بود رفتند٬ که متاسفانه نه تنها رضایت شهر و شهروندان را در برنداشت بلکه کیفیت پایین و تخریب زود هنگام، شعور مردم زابل را نشانه قرار داد.

 

 

 

آسفالت بی کیفیت و نامرغوب و به دور از استانداردهای روز و عدم توجه به شرایط آب و هوایی ، یک بار دیگر تیتر درد آور :

 

حیف و میل کردن بیت المال

 

 را در اذهان تداعی کرد و حاکی از کم کاری و بی برنامگی مدیران تصمیم گیرنده بود و یاد آور داستان: همان آش و همان کاسه .

 

 

 

آنچه از نهضت آسفالت شهرداری زابل برای این شهر مظلوم به یادگار باقی ماند؛ خیابان های همچنان تکه تکه است و صرف هزینه های هنگفتی از بیت المال.

 

 

 

نداشتن نیروی متخصص و عدم استفاده از نیروهای کارآمد و دارای تجربه باعث شد عیب ها خیلی زود نمایان شوند و این نشانگر بی تدبیری در راس هرم مدیریتی می باشد.

 

 

 

و این در حالی ست که مشاور رسانه ای شهردار ،در روزهای اول کاری خویش خبری به نقل از شخص شهردار منتشر نمود که در آن ؛خریداری ۵۰۰ تن قیر با اولویت آسفالت معابر ،خودنمایی می کرد و موجی از  خوشحالی و امیدواری را در بین مردمی که مجبور به تحمل نازیبایی و هزینه های ناشی از کنده کاری های خیابانها و معابر بودند جاری ساخت.

 

 

 

جناب شهردار! پرسش مان از حضرت عالی این است که منظور از اولویت چیست؟

 

 

_ آیا در اولویت قرار دادن معابر، به معنای ساخت سرعت گیر و پینه کاری چاله هاست؟

 

 

 

حتما شندیده اید که می گویند؛ از چاله در آمده به چاه افتادیم!!!

 

 

 

 این مثال عجیب به حال و روز اکنون سیستان شبیه است و مناسبتی سخت با عملکرد شهرداری و حیف و میل کردن قیرهای خریداری شده و ساخت سرعت گیرها یا بهتر بگوییم کوهستانهای غیر استاندارد خیابانی! توسط این مجموعه دارد.

 

 

 

چه خوب بود اگر؛ اولویت بندی که از آن نام بردید کمی برنامه ریزی شده تر و حساب شده تر می بود.

 

 

 

عدم پرداخت صحیح به مشکلات معابر شهری، بی توجهی به زیبا سازی شهر و فضای سبز، عدم بهره برداری از المان های بومی و سنتی و مدرن در میادین،جدولها و ورودی های شهر ، بی تفاوتی نسبت به مسایل بهداشتی همانند جمع آوری و دپوی زباله،جمع آوری سگهای ولگرد و ….. و دهها و دهها معضل دیگری که با گذشت مدت طولانی از مدیریت ایشان هیچ امعان نظری به آن نشده ، مردم و رسانه ها را به این نتیجه ی اندوهبارانه رسانده که:

 

 

 عدم رفع مشکلات شهری در مدیریت شخص شماست چرا که هیچ برنامه ریزی مدونی مشاهده نشده و اگر هست در مرحله ی اجرا به نتیجه ی مطلوب نرسیده و قطعا آرای مردم در سال آینده پای صندوق های رای پاسخ مناسبی برای اعتراض به  کم کاری های ایشان و یاران شورایی شان خواهد بود.

 

 

 

 جناب شهردار ! هر آنچه گفتیم درد بود و درددلی از زبان حال مردم در وصف مجموعه مدیریتی شما، ما نیز همانند مردم خسته شده ایم از کم کاری های، از بی برنامه گی ها، از حیف و میل کردن بیت المال ، از شنیدن وعده ها و هزاران مورد دیگر که در این سیاهه مجالی برای طرح انبوه آنها نیست.

 

 

 

در پایان باید گفت: آن قدر ذهن و ضمیرمان درگیر  مشکلات محرز شهری بود که فراموش کردیم قدرشناسی نماییم از دست بردنتان بر قلم مهربانی و امضا چک پرداخت دو ماه از معوقات حقوقی کارگران و کارکنان مجموعه شهرداری از آن درآمد میلیاردی .

 

 

امیدواریم آنگونه که قول داده اید تا پایان سال، معوقات حقوقی پرسنل به روز شود .ان شاءالله

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=39654

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 7در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۷
 1. عید اومدن فلکه کوزه زو اسفالت کردن الان همش موج موج شده
  هنوز از همون تفکر ملانصرالدینی استفاده می کنن نه استفاده از علم روزو فقط تف مالی و ماست مالی می کن
  شورای شهرم که ۳ ساله خوابه و قراره بزر ۳ سال بعد بیدار شه

 2. بابا شما هم ول کنید خسته نشدید نرود میخ آهنین در سنگ، این آخر بی وجدانی بی تقوایی و بی حیایی است که زابل، شهر ما، شهر پدران ما و شاید شاید شاید شهر فرزندان ما را اینطور ویران دیدن ویران کردن و انگار نه انگار خوبه همه زابله هستیم و تازه آخر ادعا و ادا هم هستیم

 3. یه چاله و برامدگی اول خیابان پرستار تو بازار هست که فکر کنم چند نسل هستش و کسی سراغش نیومده .انشأ الله شهردار ی واسه حفظ و انتقالش به نسل های بعدی برنامه ریزی کرده!!!!

 4. واقعا بی مسولیتی تا کی سیستان داره از دستمون میره تو رو خدا یکمم ب فکر سیستان باشید

 5. این که اسفالت کیفیت نداره دلیلش اینه که دوستان جهت صرفه جویی بجای اینکه در اسفالت ۵.۵ درصد مثلا قیر داشته باشه ۳ درص قیر میزنن و نتیجش اسفالت تا سال بعد دوام نمیاره
  راجع به لکه گیری هم جونم براتون بگه در برخی قسمتها (مثلا بین سعدی ۱۹ تا ۲۵ ) اینقدر لکه گیری در طی قرون متمادی انجام دادن که این قسمتها چنان پر دست انداز شده که اگه این قسمتهارو اسفالتشو بردارن و خیابون خاکی بشه بهتر از اسفالت پرپینه کنونیه

  راجع به سرت کاه های فرانسوی (خخخخخخخ ) هم فقط دعای خیر مردم پشت سر جد و آباد سازنده هاشونه (خخخخخخ) لا اقل من از مردم اینو شنیدم و میشنوم

 6. چشم بینایی وگوش شنوایی برای دیدن و شنیدن نیست (چشم ارگانهای نظارتی روشن) این مشکلات اظهر من الشمس است دو سال است که مدام تماس ونامه ما اهالی کوچه طالقانی ۲۱ با شهردار و مجموعه ایشان از جمله آقای میر راه به جایی نمی برد انگار باید دست به دعا برداریم تا امام زمان ظهور کند و به داد مردم مظلوم سیستان برسد

 7. فلکه کوزه!!!! دیگه خجالت بکشید کهم اسم قشنگی امام رضا بر فلکه رو با کوزن عوض میکنید بسه دیگه