چهارشنبه ۰۱ شهر ۱۳۹۶

اخرین اخبار

گزارش

سیستان را دریابید، چرا که از بین رفتن آن، هویت شما را از بین خواهد برد

شهردار جدید و رئیس شورای اسلامی شهر زابل مشخص شد

استقبال و تشییع باشکوه شهدای گمنام در بنجار

صفحه اصلی>اخبار استان, سایر خبرها, سایز خبرگزاریها

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ در ساعت ۱۶:۵۳

پیوستن دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به جمع دانشگاه ها و موسسات علوم پزشکی برتر کشور

 براساس نتایج رتبه بندی جهانی(Essential Science Indicators)ESI،  برای اولین بار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به جمع ۱۲ دانشگاه و موسسه علوم پزشکی برتر کشور در زمینه پژوهش و تولید علم پیوست.

 

 

 

به گزارش گـــنـدم خـبـــر  به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛ دکتر هوشنگ رفیق دوست معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این خبر گفت: مبنای این رتبه بندی گردآوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استنادات در پایگاه جهانی ISI Web of Sciences در فاصله ده سال و ۸ ماه (از ژانویه ۲۰۰۶ تا پایان آگوست ۲۰۱۶۶) است.

 

 

 

وی با بیان اینکه این دانشگاه از لحاظ متوسط تعداد استناد به ازای هر مقاله رتبه هفتم کشوری را در بین ۱۲ دانشگاه برتر کسب کرده است، اذعان داشت: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از این لحاظ بعد از دانشگاه های تیپ یک همچون علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی قرار گرفته است و جایگاه بالاتری نسبت به  دانشگاه های علوم پزشکی تبریز، شیراز و مشهد دارد.

 

 

 

وی با  ابراز صمیمانه ترین تبریکات به اعضاء هیئت علمی، دانشجویان پرتلاش و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی خصوصا” در حوزه معاونت تحقیقات و فناوری ، این موفقیت چشمگیر را حاصل تلاش پژوهشگران پرتلاش و علم پژوهان پر توان دانشگاه در بهره گیری از دانش برای رفع مشکلات و موانع در عرصه بهداشت و درمان دانست.

 

 

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  ارتقاء زیرساخت های پژوهشی از جمله ساخت و راه اندازی مجتمع مراکز تحقیقاتی، آزمایشگاه جامع تحقیقات، مرکز رشد و همچنین بانک سلولهای بنیادی بند ناف را زمینه ساز موفقیت های بیشتر دانشگاه و محققین در آینده عنوان کرد.

 

 

 

گفتنی است دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی ایران از این دستاورد مهم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به شایستگی یاد کرد.

 

مطالب مرتبط

ارسال نظر ها

  ارش دریکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ گفته :

  دردناک بود خدا بهشون صبر بده،

  فرزاد دریکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ گفته :

  سلام…نیشگون محکم
  اولا تسلیت به خانواده داغ دیده…دوما وقتی همون اول مردم رو تو منگنه کوب قرار میدن و میگن رضایت نامه رو امضا کن و هیچیز از بیمار به همراه نمیگن مشخصه که پزشکان و پرسنل این استان رو با آزمایشگاه و یا اتاق تجربه شخصی اشتباه گرفتن………

  بانوی آسمانی دردوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ گفته :

  سلام متاسفم
  خیلی خبر دردناکی بود.
  تسلیت
  این مسائل در استان دیگه اینقدر بدیهی شده ک جای صحبت نمیزاره. فقط دارم بر خشم خودم غلبه میکنم .
  یه آدم باعرضه پیدانمیشه جلوی این کارا رو بگیره مخصوصا تو بحث پزشکی.
  ببخشید اگه نگم تو دلم میمونه “خدا لعنت کنه ……..

  چشم انتظار زاریس خوب دردوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ گفته :

  مسئولین اگر خواهر یا همسر یا مادرتان باشد همین رفتار را با خانواده خود میکنید ؟ آقای مسئول خواهر مادر و همسر فقط خانواده شما نیستند . . . 1 درصد فک کنید برای شما این اتفاق بیفته . در بیمارستان زابل از این بدتر هست . . .

  ناشناس درچهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ گفته :

  با سلام درحقیقت وضعیت مراکز بهداشتی ودرمانی در این استان بسیار اسفناک می باشد ومتاسفانه مسئولین هیچ اهمیتی به این مسئله حیاتی که به جان انسانها مربوط میباشد نمی دهند وفقط به همان حق مسئولیتی که میگیرند اکتفا میکنند.ازخداوند برای مردم این استان آرزوی سلامتی وصبر ایوب می نمایم

  نگار درپنج شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ گفته :

  خبرخیلی دردناکی بود منم این حادثه رو تجربه کردم عموی من به خاطریه سر درد ساده رفت اتاق عمل وسالم بیرون نیومد هیچ کسی دلش به حال ما ومردم ما نمیسوزه بیمارستان رازی شده کشتارگاه کاش فقط یک کم به فکرما ومردم بیچاره سراوان وچند کیلومتریش بودن