چهارشنبه ۰۱ شهر ۱۳۹۶

اخرین اخبار

گزارش

سیستان را دریابید، چرا که از بین رفتن آن، هویت شما را از بین خواهد برد

شهردار جدید و رئیس شورای اسلامی شهر زابل مشخص شد

استقبال و تشییع باشکوه شهدای گمنام در بنجار

صفحه اصلی>سایر خبرها, سایز خبرگزاریها

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ در ساعت ۱:۵۷

گورخواب هم گورخواب های تهرانی!

گندم خبر:سیستان وبلوچستان به دلیل فقر اقتصادی مردمانش، رشد حاشیه نشینی و دوری از پایتخت کشور با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند و این مشکلات اقتصادی موجب می شود تا برخی مردم توان پرداخت اجاره های کمرشکن مسکن را نداشته باشند و از سر اجبار به چادرنشینی و کوخ نشینی در حاشیه شهر ها رو آورند.

 

 

 

موضوعی که این روز ها به خبر داغ رسانه های مختلف کشور تبدیل شده موضوع گورخوابی در یکی از شهرستان های تهران است که در کشور غوغا به پا کرد.

 

 

 

سوژه ای که شاید برای پایتخت نشینان جدید باشد اما برای مردم این استان قسمتی از خاطرات تلخ سال های دور و امروزشان است.

 

 

 

این استان سال هاست که با موضوع گورخوابی عجین شده است اما تفاوت هایی نسبت به پایتخت کشور دارد.

 

 

 

اگر در تهران افراد بی بضاعت در گور های آماده و استفاده نشده زندگی می کنند در بسیاری از آرامستان های این استان افراد زیادی هستند که داخل قبر هایی که قبلاً درون آن ها مرده بوده است سکنی گزیده اند و زمینی کمتر از دو متر را که در سال های دور، میتی درونش دفن شده است را برای سکونت انتخاب کرده اند.

 

 

 

نظیر این گورخوابی را سال هاست که رسانه های استانی منتشر می کنند و در شماره های گذشته روزنامه سیستان وبلوچستان نیز گزارشی مصور از گورخوابی در قبرستان زابل به چاپ رسید و مسئولان امر هم حل آن را تنها به زمان و آینده موکول کردند و موضوع خاتمه یافت.

 

 

 

اما فقط انتشار یک گزارش گورخوابی در پایتخت کشور خیلی ها را به جُنب و جوش انداخت و درصدد رفع آن برآمدند، از استاندار و فرماندار و شهردار جوابیه فرستادند و اقدام کردند اما مگر گورخواب های قبرستان زابل یا مرکز استان سیستان وبلوچستان نیاز مند رسیدگی و ساماندهی نیستند؟

 

 حتما گورخواب ها هم باید پایتخت نشین شوند تا شایسته رسیدگی باشند؟ 

 

 

ای کاش مسئولان دولتی در این استان بیشتر به معیشت مردم و مطالبه رسانه ها اهمیت می دادند و در کنار مسائل خطیر ملی که دنبال می کنند نیم نگاهی به حاشیه شهر ها و گورخواب های این استان هم داشته باشند./خراسان

 

مطالب مرتبط

ارسال نظر ها