چهارشنبه ۰۱ شهر ۱۳۹۶

اخرین اخبار

گزارش

سیستان را دریابید، چرا که از بین رفتن آن، هویت شما را از بین خواهد برد

شهردار جدید و رئیس شورای اسلامی شهر زابل مشخص شد

استقبال و تشییع باشکوه شهدای گمنام در بنجار

صفحه اصلی>اخبار زابل, اخبار سیستان, تا بهارستان, سایر خبرها, سایز خبرگزاریها

تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ در ساعت ۱۲:۲۴

واکنش نماینده سیستان به تصویب قطعنامه مقابله با ریزگردها در مجمع عمومی سازمان ملل

I : عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر فرامرزی بودن مساله ریزگردها، گفت: قطعنامه مقابله با ریزگردها مصوب سازمان ملل کشورهای خارجی را ملزم به رفع ریزگردها می‌کند.

 

 

 

احمدعلی کیخا در واکنش به تصویب قطعنامه مقابله با ریزگردها در مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: ریزگردها صرفا مسئله داخلی نبوده و نیست، در واقع ریزگردها ناشی از اتفاقات و فعالیت‌ کشورهای همسایه است، به عنوان نمونه ریزگردهایی که از سوی عراق وارد کشور ما می‌شود ناشی از فعالیت‌های سدسازی روی رود دجله وفرات است.

 

 

 

نمیانده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسایل مرتبط با محیط‌زیست و ریزگردها مسئله‌ای فراتر از مرزهاست، تصریح کرد: از این رو حل معضلات ناشی از ریزگرها هم نیازمند همکاری کشورهاست.

 

 

 

وی با اشاره به تصویب قطعنامه مقابله با ریزگردها در مجمع عمومی سازمان ملل، افزود: این مصوبه یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران است که جزو موفقیت‌های محیط‌زیستی آن محسوب می‌شود، مصوبه‌ای که با افزایش همکاری و هماهنگی بین کشورها موجبات رفع گرد و غبار را فراهم می‌کند.

 

 

 

 

کیخا ادامه داد: ریزگردها آسیب بسیار برای مردم و کشور به همراه داشته و دارد به همین دلیل جامعه جهانی خود را ملزم دانست تا مسئله ریزگردها را با مکلف سازی دولت‌ها حل و فصل کند.

 

 

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: قطعنامه مقابله با ریزگردها برای کشورهای خارجی الزام‌آور است تا برای رفع ریزگردها با ایران همکاری کنند، این همکاری قطعا تاثیرات مثبتی خواهد داشت./خانه ملت

 

مطالب مرتبط

ارسال نظر ها

    محمد دریکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ گفته :

    سلام:
    متاسنانه گندم پرس عزیز مگر ایشان چکاره هستند که کشک خوردن ایشان را به تصویر کشیده اید؟ اگر نوک انگشت مردم فقیر همسال مردم محروم سیستان نبود که ایشان را بالا بیاورد کسی جواب سلام ایشان را نمی داد. باز اگر نوک انگشتان همین مردم است که به امسال وی قدرت دنیایی می دهد. اگر نوک انگشت مردم نهی به چنین افرادی باشد محال است که به وی کسی کشک دهد. خدا می داند که اگر مردم امسال ایشان مسئولان را بالا نیاورند اگر در کوچه های سیستان ……….. هم راه روند در سایت ذکر نمی کنید. اینرا بدانید که قدرت همه از مردم است ولی بعد از قدرت گرفتن پوز آن برای مردم است.