در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان چابهار روز ۲۴ آذر ماه بعنوان روز ملی شهرستان چابهار برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نامگذاری شد.       به گزارش گـــنـدم خـــبـر : حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای موسوی امام جمعه معزز شهرستان چابهار در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، در خصوص روز چابهار، فرمودند: روز ۲۴ […]

در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان چابهار روز ۲۴ آذر ماه بعنوان روز ملی شهرستان چابهار برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نامگذاری شد.

 

 

 

به گزارش گـــنـدم خـــبـر : حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای موسوی امام جمعه معزز شهرستان چابهار در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، در خصوص روز چابهار، فرمودند: روز ۲۴ آذر برای مردم چابهار روز فراموش نشدنی می باشد روزیکه ۴۰ نفر از برادران و خواهران شیعه و سنی، با اتحاد و اعتقاد، زیر پرچم حضرت اباعبدا…الحسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) در روز تاسوعای حسینی، مورد خشم دشمنان قسم خورده اسلام و قرآن، توسط داعشی های وابسته به صهیونیست و وهابیت منحرف، در کنار هم به شهادت رسیدند و این روز نماد وحدت و اتحاد در منطقه است.

 

 

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان چابهار گفت: همه ما در جمهوری اسلامی ایران سر سفره شهداء نشسته ایم و باید قدردان این نعمت باشیم و روز ۲۴ آذر، زیبنده نامگذاری به روز شهرستان چابهار می باشد.

 

 

 

اعضای شورای فرهنگ عمومی چابهار ضمن بررسی موضوع پیشنهادی، همه بر زنده نگه داشتن یاد شهداء تاکید داشتند و اعلام کردند؛ اگر امروز دنیا به جمهوری اسلامی ایران با دید مثبت نگاه می کند و تمام معاملات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و غیره مرهون ایثار و از خودگذشتگی شهدای گرانقدر می باشد و نامگذاری ۲۴ آذر به عنوان روز شهرستان چابهار، فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ترویج می کند.

 

 

 

در پایان پس از بحث و تبادل نظر اعضاء محترم شورای فرهنگ عمومی، با اکثریت قاطع، تاریخ ۲۴ آذر را به عنوان روز ملی شهرستان چابهار مصوب نمودند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه