سیستان بزرگ با داشتن پنج شهرستان، دو شهر و بیش از هشتصد و پنجاه روستا در شمال سیستان و بلوچستان قرار دارد.       گـــنـدم خـــبـر : سیستان را در ایران و جهان با نام شاهنامه و رستم می شناسند و در بین مسلمانان نیز دارالولایه بودن سیستان زبانزد خاص و عام است.   […]

سیستان بزرگ با داشتن پنج شهرستان، دو شهر و بیش از هشتصد و پنجاه روستا در شمال سیستان و بلوچستان قرار دارد.

 

 

 

گـــنـدم خـــبـر : سیستان را در ایران و جهان با نام شاهنامه و رستم می شناسند و در بین مسلمانان نیز دارالولایه بودن سیستان زبانزد خاص و عام است.

 

 

 

سیستان با داشتن مردمی ولایتمدار در طول تاریخ شهرتی جهانی و ملی داشته است، تالاب بین المللی هامون، شهرسوخته با تمدنی عظیم مربوط به قبل از میلاد مسیح در بعد تاریخ و تمدن کهن این سامان و در سالهای نه چندان دور عزیمت فرزندان این سامان به جبهه های نبرد حق علیه باطل و شهادت سردارانی همچون حاج قاسم میرحسینی و هزاران سردار دیگر رشید اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس و این روزها شهادت سرباز ولایت و مدافع حرم شهید خزایی گواهی روشن بر ادعای ما سیستانیهاست.

 

 

 

فرهنگیان سیستان ورجاوند در مقابل این همه پیشینه ی درخشان و ولایتمدار بودن و وفادار بودن نسبت به انقلاب و ایران عزیز امروز از وزیر محترم اموزش و پرورش که در اولین سفر استانی خویش سیستان و بلوچستان قهرمان پرور را برگزیده است، یک خواسته دارند و ان خواسته ی بحق ؛ ایجاد دانشگاه فرهنگیان در سیستان ورجاوند است ، تا از این رهگذر بر دانش خویش بیفزایند و حقوق اندکشان را به جای ریختن به جیب دانشگاههای آزاد و پیام نور و علمی کاربردی و غیرانتفاعی توشه ی راهی برای ادامه ی تحصیل فرزندان و اعتلای نام و جایگاه سیستان و ایران نمایند.

 

 

 

امید آنکه وزیر محترم آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید ایران اسلامی تدبیری برای اینکار بیندیشند و امید به ادامه تحصیل فرزندان سیستان را به آنان باز گردانند.

 

img_20161226_135854

ابراهیم سراوانی _ دبیر مدارس سیستان

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه