اوضاع نابسمان شهرستان زابل و معضلات موجود که راهی برای درمانشان توسط شورای شهر و شهرداری پیدا نمی شود روز به روز وضعیت فضای شهر را مبهم تر از قبل می کند.     گـــنـدم خـــبـر : یکی از معضلات موجود در سطح شهر وجود تیرهای برق در وسط برخی از خیابان های اصلی می […]

اوضاع نابسمان شهرستان زابل و معضلات موجود که راهی برای درمانشان توسط شورای شهر و شهرداری پیدا نمی شود روز به روز وضعیت فضای شهر را مبهم تر از قبل می کند.

 

 

گـــنـدم خـــبـر : یکی از معضلات موجود در سطح شهر وجود تیرهای برق در وسط برخی از خیابان های اصلی می باشد که پس از تعریض توسط شهرداری زابل همچنان ، استوار و ماندگار جایگاه خود را حفظ می کنند.

 

 

 

یک شهروند با ارسال چند تصویر از بلوار جهانتیغ ما را یاد خاطرات فوت یک جوان در امام خمینی(ره) شمالی انداخت و گزارشی که هیچ واکنشی از سوی مسئولان امر نداشت.

img_20161225_211708

 

img_20161225_211647

برای پیگیری، موضوع تیرهای برق استوار در بلوار جهانتیغ را به اطلاع شجاعی مسئول روابط عمومی و شکایات شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان رساندیم و ایشان ضمن قول پیگیری با ارسال جوابیه ای از سوی عوض زاده مدیریت اداره برق شهرستان زابل در این خصوص توضیحات کاملی را ارائه نمودند.

 

 

در جوابیه ارسالی بعد از پیگیری خبرنگار گندم خبر آمده است:

 

باسلام و احترام

به استحضار می‌رساند که شهرداری زابل در سطح شهر زابل در بسیاری از نقاط از جمله بلوار جهانتیغ، هیرمند شمالی، امام خمینی شمالی، بسیج و غیره بدون جابجایی تاسیسات برق اقدام به تعریض معابر مذکور نموده است که بر اساس قوانین جاری و ابلاغی از سوی هیات محترم وزیران و اخیرا نیز بر اساس نامه ابلاغ شده از سوی مدیر کل محترم دفتر فنی استانداری به کلیه دستگاههای اجرایی استان، شهرداریها را موظف نموده همزمان با تعریض معابر تاسیسات برق را نیز با نظارت اداره‌برق جابجا نمایند.

 

 

پیگیریها و مکاتبات متعددی در این خصوص با فرمانداری و شهرداری زابل انجام گرفته تا اینکه در جلسه مورخ ۹۵/۸/۱۹ شورای ترافیک شهرستان زابل برابر بندهای ۷ و ۸ مصوبات جلسه مذکور شهرداری محترم زابل موظف به پرداخت هزینه‌های جابجایی تاسیسات برق یا از طریق پیمانکاران واجد شرایط با نظارت طراحی و نظارت امور برق زابل اقدام نمایند.

 

 

این امور نیز برابر مصوبات لیست تاسیسات نیاز به جابجایی در محل های تعریض شده را به شهرداری محترم زابل ارسال نموده است.

 

 

همچنین اعلام گردید که به جهت همکاری طراحی و نظارت امور برق زابل تهیه‌ نقشه و نظارت بر اجرای دقیق کار را بطور رایگان انجام خواهد داد، اما تاکنون اقدام موثری از سوی شهرداری زابل صورت نگرفته است.

 

 

 

رسانه گندم خبر برخود لازم می داند از پاسخگویی مدیریت اداره برق شهرستان زابل و پیگیری مسئول روابط عمومی شرکت توزیع برق استان تشکر و قدر دانی کند.

 

 

همچنین لازم می دانیم توصیه ای به شهردار محترم داشته باشیم تا در خصوص رفع و جابه جایی تیرهای برق با همکاری اداره برق شهرستان اقدامات لازم را در دستور کار این مجموعه قرار دهند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه