چهارشنبه ۰۱ شهر ۱۳۹۶

اخرین اخبار

گزارش

سیستان را دریابید، چرا که از بین رفتن آن، هویت شما را از بین خواهد برد

شهردار جدید و رئیس شورای اسلامی شهر زابل مشخص شد

استقبال و تشییع باشکوه شهدای گمنام در بنجار

صفحه اصلی>اخبار زابل, اخبار سیستان, اخبار عمومی, اخبار ویژه, پـیگـــیری مشــکلاتـــ, درد دل های مردمی

تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ در ساعت ۰:۱۵

تیرهای برق همچنان آواز مرگ می خوانند و مسولان همچنان نمی شنوند!!!/ قابل توجه شهرداری

اوضاع نابسمان شهرستان زابل و معضلات موجود که راهی برای درمانشان توسط شورای شهر و شهرداری پیدا نمی شود روز به روز وضعیت فضای شهر را مبهم تر از قبل می کند.

 

 

گـــنـدم خـــبـر : یکی از معضلات موجود در سطح شهر وجود تیرهای برق در وسط برخی از خیابان های اصلی می باشد که پس از تعریض توسط شهرداری زابل همچنان ، استوار و ماندگار جایگاه خود را حفظ می کنند.

 

 

 

یک شهروند با ارسال چند تصویر از بلوار جهانتیغ ما را یاد خاطرات فوت یک جوان در امام خمینی(ره) شمالی انداخت و گزارشی که هیچ واکنشی از سوی مسئولان امر نداشت.

img_20161225_211708

 

img_20161225_211647

برای پیگیری، موضوع تیرهای برق استوار در بلوار جهانتیغ را به اطلاع شجاعی مسئول روابط عمومی و شکایات شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان رساندیم و ایشان ضمن قول پیگیری با ارسال جوابیه ای از سوی عوض زاده مدیریت اداره برق شهرستان زابل در این خصوص توضیحات کاملی را ارائه نمودند.

 

 

در جوابیه ارسالی بعد از پیگیری خبرنگار گندم خبر آمده است:

 

باسلام و احترام

به استحضار می‌رساند که شهرداری زابل در سطح شهر زابل در بسیاری از نقاط از جمله بلوار جهانتیغ، هیرمند شمالی، امام خمینی شمالی، بسیج و غیره بدون جابجایی تاسیسات برق اقدام به تعریض معابر مذکور نموده است که بر اساس قوانین جاری و ابلاغی از سوی هیات محترم وزیران و اخیرا نیز بر اساس نامه ابلاغ شده از سوی مدیر کل محترم دفتر فنی استانداری به کلیه دستگاههای اجرایی استان، شهرداریها را موظف نموده همزمان با تعریض معابر تاسیسات برق را نیز با نظارت اداره‌برق جابجا نمایند.

 

 

پیگیریها و مکاتبات متعددی در این خصوص با فرمانداری و شهرداری زابل انجام گرفته تا اینکه در جلسه مورخ ۹۵/۸/۱۹ شورای ترافیک شهرستان زابل برابر بندهای ۷ و ۸ مصوبات جلسه مذکور شهرداری محترم زابل موظف به پرداخت هزینه‌های جابجایی تاسیسات برق یا از طریق پیمانکاران واجد شرایط با نظارت طراحی و نظارت امور برق زابل اقدام نمایند.

 

 

این امور نیز برابر مصوبات لیست تاسیسات نیاز به جابجایی در محل های تعریض شده را به شهرداری محترم زابل ارسال نموده است.

 

 

همچنین اعلام گردید که به جهت همکاری طراحی و نظارت امور برق زابل تهیه‌ نقشه و نظارت بر اجرای دقیق کار را بطور رایگان انجام خواهد داد، اما تاکنون اقدام موثری از سوی شهرداری زابل صورت نگرفته است.

 

 

 

رسانه گندم خبر برخود لازم می داند از پاسخگویی مدیریت اداره برق شهرستان زابل و پیگیری مسئول روابط عمومی شرکت توزیع برق استان تشکر و قدر دانی کند.

 

 

همچنین لازم می دانیم توصیه ای به شهردار محترم داشته باشیم تا در خصوص رفع و جابه جایی تیرهای برق با همکاری اداره برق شهرستان اقدامات لازم را در دستور کار این مجموعه قرار دهند.

 

مطالب مرتبط

ارسال نظر ها

  کارشناس درسه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ گفته :

  سلام
  مشخص هست که دیوار نوسازه بوده و بعد از نصب تیر ساخته شده،
  تو عکس دومم مشخصه که دیوار ساخته شده ، بدون رعایت و در نظر گرفتن خط تعریض و عقب نشینی ساخته شده و مقصر اصلی صاحب زمینه،
  شنیده بودیم دزدهم باش مرد هم باش وای نه اینجوری
  حق همچین آدمی اینه که شهرداری بیاد و دیوارشو خراب کنه

  علی درچهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ گفته :

  درود بر چشم بینای گندم پرس !!!!! جای تاسف و تاثر دارد که چشم بینای شما تخلف صاحب ملک در رعایت عقب نشینی را ندید ، اما درازا و بلندای تیر را دید!!!!! به نظر میرسد هر چیزی که دراز و بلند باشد چشم بینای شما آن را می بیند و نه آنچه که حق و حقیقت است !!!!!!

   بچه زابل درپنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ گفته :

   دوستان اگه یه نگاه تو عکس بکنید مشخص میشه که ساختمان های کنارش با توجه به نوساز بودن تعریض انجام دادن اما این ملک مشخصه دیوارش تازه هست وداخل کوچه هست

  ناشناس درچهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ گفته :

  این یک مورد از هزاران مشکل شهر زابل هست! به نظر من زابل بی نظم ترین و رهاشده ترین شهر ایران هست و در ضمن هیچ نظارتی در هیچ زمینه ای وجود نداره و همه ی کارها در این شهر بر اساس مردم داری جلو میرود و حل میشود!!!

  حسن درپنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ گفته :

  فرمانداری به اصطلاح ویژه حتی برکوچه روبروی خودش نظارتی نداردچه برسد به کل سیستان.ویژه بودن به چه معناست.زابل بدون حاکمیت مانده

  ناشناس درپنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ گفته :

  تیر برق جاش درسته این مالک زمین هست که تخلف کرده و دیوار رو وسط کوچه عمدا ساخته

  دانش14 درپنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ گفته :

  باسلام،،حالا هرچه بوده در هردوحالت یکی مقصر است چرا اصلاح نشده،،،،ضمنا گندم پرس یک نگاهی هم به کوچه بن بست فردوسی ۹بنداز سرنبش ،،،پاه فاضلاب ساختمان۳طبقه توپیاده رو حفر وسرش باز که فاضلاب تو پیاده رو جاریست,,با تشکر

  بى پروا دریکشنبه ۰۱ فروردین ۱۳۹۵ گفته :

  بایدبعدازاعجایب هفت گانه جهان،پیگیرى ثبت هشتمین ش،بااین ،عکس واتفاق شد.مسولان جهت اطلاع