مردم و مسئولان با شناسایی افراد بیسواد نسبت به ریشه کنی آن در منطقه تلاش و کوشش کنند

  • کد خبر : 39233
  • ۰۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۱
مردم و مسئولان با شناسایی افراد بیسواد نسبت به ریشه کنی آن در منطقه تلاش و کوشش کنند

گـــنـدم خـــبـر : خطبه های اولین نماز جمعه عبادی سیاسی شهر بنجار در فصل زمستان به امامت امام جمعه معزز شهر بنجار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا برگزار شد.       حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا در خطبه اول با بیان آیات و روایات در مورد اهمیت مباشرت و […]

گـــنـدم خـــبـر : خطبه های اولین نماز جمعه عبادی سیاسی شهر بنجار در فصل زمستان به امامت امام جمعه معزز شهر بنجار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا برگزار شد.

 

 

 

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا در خطبه اول با بیان آیات و روایات در مورد اهمیت مباشرت و معاشرت با ابرار و دوستان با تقوا و با ایمان و ضرورت عدم ارتباط با دوستان ناباب مثل ماهواره و فضای مجازی و کانالهای غیر اخلاقی و انسانهای سست عنصر تاکید کرد و بیان کردند: طبق روایات ارتباط با انسانهای با تقوا روح انسان را جلا می دهد و حضرت علی (ع) یکی از یارانش بنام نجاشی را به سبب ارتباط با یک انسان گناهکار حد جاری و مواخذه کرد.

 

 

 

وی از امام رضا (ع) حدیث شریفی را نقل کرد که اقا فرمود: اگر خدا بر بنده خود خیری بخواهد دوست خوبی را روزی او قرار می دهد و در روز قیامت به سبب دوستی با بعضی افراد تبهکار و دوستان ناباب آرزو می کند ایکاش او را به دوستی انتخاب نمی کرد.

 

 

 

امام جمعه معزز شهر بنجار در خطبه دوم بعد از سفارش به رعایت تقوای الهی ،به روز ثبت احوال اشاره کرد و ضمن تشکر از دست اندرکاران ثبت احوال راجع به خدمات انجام شده و استقرار نمایندگی ثبت احوال در شهر بنجار و ارائه امار جوانترین استان کشور و متولد شدن ۱۱ نوزاد در هر ساعت در استان دو نکته را تذکر داد:

 

۱_ لغو یا تسهیل بعضی از قوانین دست و پا گیر که خیلی ها در سیستان زندگی می کنند و ایرانی هستند به سبب عدم سواد و آگاهی و بی توجهی در زمان کودکی شناسنامه نگرفتند و الان هم از هیچگونه امکانات و خدمات توسط دولت مثل یارانه، کوپن نفت، بیمه، تحصیل نمی توانند استفاده کنند و حتی برای مسافرت به دلیل عدم کارت شناسایی محرومند.

 

 

۲_ علی رغم خدمات انجام شده و جوانترین استان کشور دولت چقدر برای اشتغال آینده جوانان و نوجوانان برنامه ریزی کرده؟؟؟

 

 

_ تاسیس چند کارخانه و گارگاه تولیدی به خصوص در منطقه سیستان جهت به کارگیری جوانان و حل مشکل اشتغال آنان را در دستور کار دارد،؟؟؟؟

 

 

_ چرا با وجود آماده سازی زیر ساخت ها ی نواحی و شهرکهای صنعتی در مناطق مختلف سیستان از جمله بنجار هیچگونه کار اقتصادی انجام نمیشود ؟؟؟؟

 

 

وی گفت: اینهمه پول بیت المال آسفالت و برق رسانی و جدول گذاری صرف شده چرا باید بدون استفاده بماند ؟؟؟؟

 

 

وی گفت: سرمایه گذاران به دلیل طبیعت خشن و طوفانهای ۱۲۰ روزه و قوانین دست و پاگیر و اخذ مالیات و عوارض سنگین جرات سرمایه گذاری را ندارند پس دولت محترم نسبت به فعال سازی شهرکهای صنعتی اقدام عاجل را انجام دهد.

 

 

خطیب نماز جمعه شهر بنجار به سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به دستور حضرت امام (ره) اشاره کرد و با توجه با اینکه استان سیستان و بلوچستان جزء رده های پایین بیسوادی هست همه مردم و مسئولان همت کنند با شناسایی افراد بیسواد آموزش به آنها با نظارت اموزش و پرورش نسبت به ریشه کنی بیسوادی در منطقه تلاش و کوشش کنند.

 

 

پارسا در ادامه به ۹ دی روز بصیرت اشاره کرد و گفت: حضور ارزشمند و به موقع مردم در صحنه باعث پایان دادن به فتنه سال ۸۸ شد و انقلاب را بیمه کرد و در تاریخ انقلاب ماندگار شد و به خواص بی بصیرت ثابت کرد که مردم از اعتقادات و ارمانها و امام و رهبری حمایت می کنند و دشمنان خارجی نظام را ناامید کردند و باعث تقویت انقلاب شد.

 

 

امام جمعه شهر بنجار میلاد حضرت مسیح را تبریک گفت و از همه مسلمانان و ادیان الهی خواست با اتحاد و وحدت و همدلی جلوی توطئه ها و دسیسه های دشمنان ادیان الهی را بگیرند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=39233
  • دیدگاه‌ها برای مردم و مسئولان با شناسایی افراد بیسواد نسبت به ریشه کنی آن در منطقه تلاش و کوشش کنند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.