گندم خبر: مدیرکل ستاد بحران سیستان و بلوچستان گفت: ۷۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی دولت به تکمیل بیمارستان تنفسی زابل اختصاص یافت. غلامرضا اربابی اظهار داشت: هم اکنون ۲ درصد از جمعیت منطقه سیستان به مشکلات تنفسی دچار هستند و این رقم در حین بروز طوفان افزایش می‌یابد ودر پی طوفان شدید چند روز گذشته […]

گندم خبرمدیرکل ستاد بحران سیستان و بلوچستان گفت: ۷۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی دولت به تکمیل بیمارستان تنفسی زابل اختصاص یافت.

غلامرضا اربابی اظهار داشت: هم اکنون ۲ درصد از جمعیت منطقه سیستان به مشکلات تنفسی دچار هستند و این رقم در حین بروز طوفان افزایش می‌یابد ودر پی طوفان شدید چند روز گذشته در سیستان ۱۶۰۰ بیمار تنفسی و قلبی در مراکز درمانی تحت درمان قرار گرفتند.

مدیرکل ستاد بحران سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیمارستان تنفسی زابل ۳۰ درصد رشد فیزیکی دارد که برای تکمیل نیاز به اعتباری معادل ۷ میلیارد تومان بود که خوشبختانه با اختصاص این مبلغ این مرکز درمانی بزودی افتتاح می‌شود.

اربابی با اشاره به اینکه مالچ‌پاشی نسخه اورژانسی منابع طبیعی در شرایط گرد و غبار است، خاطرنشان کرد: باید کانون‌های بحرانی با مالچ‌پاشی و درختکاری مدیریت شود تا از شدت طوفان‌های شن در منطقه کاسته شود.

مدیرکل ستاد بحران سیستان و بلوچستان بیان کرد: با هماهنگی های انجام شده با دستگاهای متولی تلاش شد تا در این شرایط آب و برق در منطقه سیستان قطع نشود که خوشبختانه به جز مناطقی که طوفان منجر به قطعی برق شده بود که سریعا توسط اکیپ‌های سیار مورد تعمیر قرار گرفت مشکل دیگری گزارش نشده است.

اربابی با اشاره به اینکه سال گذشته توسط منابع طبیعی در  ۱۷۰۰ هکتار از اراضی درختکاری انجام شد و برای امسال نیز ۳۰۰ هکتار در دستور کار قرار دارد، عنوان کرد: همچنین از سیلابی که امسال در منطق سیستان جاری شد ۷ هزار هکتار با جریان آب ماسه روبی شد./مهر

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه