گـــنـدم خـــبـر : نماز عبادی سیاسی و دشمن شکن جمعه به امامت امام جمعه معزز شهر بنجار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا بر گزار شد.     امام جمعه شهر بنجار در خطبه اول به بیان فضایل و ویژگیهای و خصوصیات و اتفاقات زمان تولد پیامبر پرداخت و گفت: هنگام ولادتش نوری […]

گـــنـدم خـــبـر : نماز عبادی سیاسی و دشمن شکن جمعه به امامت امام جمعه معزز شهر بنجار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا بر گزار شد.

 

 

امام جمعه شهر بنجار در خطبه اول به بیان فضایل و ویژگیهای و خصوصیات و اتفاقات زمان تولد پیامبر پرداخت و گفت: هنگام ولادتش نوری به منطقه حجاز ساطع شد، بوی مشک و عطر از ایشان به مشام می رسید، تخت پادشاهان سرنگون و کر و لال شدند، علم کاهنان و سحر ساحران باطل شد، ایه جاء الحق و زهق الباطل به یمن وجود مبارکش در همه عالم طنین انداز شد.

 

 

 

وی گفت: پیامبری که خداوند اینقدر برایش فضیلت قرار داده پیروان و امتش باید زندگی و رفتار خود را براساس زندگی و فرمایشات ان بزرگوار تنظیم کنند و طبق آیات قران پیامبر بهترین الگو و اسوه برای همه انسانهای آزادی خواه هست و مردم را از گمراهی و ضلالت نجات داد. و پیام آور صلح و دوستی و ارامش بود.

 

 

 

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا در خطبه دوم بعد از سفارش به رعایت تقوای الهی به ابعادی از زندگی امام صادق (ع) پرداخت و گفت: امام صادق(ع) با تربیت ۴ هزار شاگرد توانست مذهب تشیع را احیا کند و منطقه دارالولایه افتخار این را دارد که سه نفر به نامهای؛ حریز بن عبدالله سجستانی سعید بن مسروق و ابراهیم بن عبدالله بن حسن از شاگردان امام صادق (ع) بودند که نشان دهنده فرهنگ غنی و قدمت دیرینه منطقه سیستان است که مستلزم توجه ویژه و جدی مسئولین به این منطقه حساس است و نگاه عادلانه و دلسوزانه به سیستان داشته باشند.

 

 

 

وی گفت: خبر آزاد سازی حلب که از الطاف و هدیه الهی برا مردم منطقه بود با دیگر ثابت کرد مقاومت می تواند در منطقه تاثیر گذار باشد و باعث شکست توطئه ها و از بین رفتن نقشه های شوم تجزیه طلبانه جبهه استکبار و پایان عمر ائتلاف دروغین مبارزه با تروریسم است و طبق پیش بینی حضرت آقا قطعا مقاومت پیروز خواهد شد و این جنگ به نفع مقاومت و مردم منطقه خواهد بود.

 

 

 

خطیب نماز جمعه شهر بنجار به تمدید قانون تمدید تحریمهای ده ساله و عدم وتوی آن توسط اوباما اشاره کرد و گفت: این نشان دهنده پایبند نبودن انها به برجام است و مسئولین عزیز نسخه مقابله با این تحریم را اماده و اجرا و اعمال کنند تا دشمنان ایران عزیز دوباره جرات مقابله با ایران را نکنند.

 

 

 

وی گفت: با توجه با اجلاس سراسری نماز در البرز و پیام حضرت آقا، مسئولین و مردم و کسبه و بازاریان نسبت به فرهنگ سازی نماز اهتمام بیشتری بورزند و ۲۰ دقیقه را برای نماز اختصاص بدهند و هنگام نماز کار و کسب خود را تعطیل کنند تا در زندگی برکت بیشتری را ببینند.

 

 

 

امام جمعه شهربنجار به سفر برخی دولتمردان اشاره کردند و گفتند: سفر اخیر بعضی از مسئولین و افتتاح طرحها نسبت به دستاوردهای سفر این عزیزان به مردم بزرگوار اطلاع رسانی بکنند تا امید مردم به زندگی در سیستان بیشتر شود و از امکانات دولتی به صورت عادلانه برخوردار شوند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه