استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پیامبر اکرم(ص) زمینه ساز زیست مسالمت آمیز در جهان بین ملل با همه ی تنوع و کثرت جمعیتی، قومی، زبانی و نژادی است.   به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان،علی اوسط هاشمی سه شنبه شب در مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر پیامبر […]

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پیامبر اکرم(ص) زمینه ساز زیست مسالمت آمیز در جهان بین ملل با همه ی تنوع و کثرت جمعیتی، قومی، زبانی و نژادی است.

 

به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان،علی اوسط هاشمی سه شنبه شب در مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر پیامبر مهربانی که با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار امام رضا(ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد با گرامیداشت سالروز میلاد مسعود پیامبر گرامی اسلام (ص) اظهار داشت: اگر امروز از هم دور هستیم و گسست ها وجود دارد بی شک دلیل آن را باید در فاصله داشتن با آن شخصیتی که منتخب خدا بود بدانیم، پیامبری که مرکز الفت، مهربانی و بودن بر دایره انسانیت انسان و وجودش گرما بخش دلها بود.

 

وی تصریح کرد: در مکتب پیامبر(ص) شعرای بزرگی روییدند که چون جهانی می اندیشیدند و به وسعت انسانیت انسان جاری گشتند خود را محصور به عصر، زمان، قوم و قبیله و یا ملتی خاص ندیدند و از مرزها عبور کردند تا بمانند و آثار فکر و اندیشه شان به عزت انسانی همیشه تابش داشته باشد.
وی علامه اقبال لاهوری را از جمله شعرای برجسته ای دانست که در مکتب پیامبر گرامی اسلام رشد کرد و فراتر از زمان بود و جهانی می اندیشید.

 

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اقبال لاهوری مرزها را نمی شناخت و فراتر از مرزها می اندیشید و از وسعت فکر و اندیشه بسیار بالایی برخوردار بود.

 

هاشمی اظهار داشت: اگر قرار است بمانیم باید رمز ماندگاری را در طریق بزرگان جستجو کنیم که با بزرگی نگاه و اندیشه شان به وسعت انسانیت ماندند تا انسانیت انسان بماند.

 

وی تصریح کرد: اندیشمندان و هنرمندان نباید بگذارند ادبیات اصیل برگرفته از حاکمیت قرآن آلوده به غیر شود.

 

وی بیان کرد: شعر زیبا و جذاب است به حدی که می تواند در قدرت انعطاف ایجاد کند چون ریشه اش با خرد و فرهنگ است و برای به قدرت رسیدن نیست برای کرامت بخشیدن به انسان است و نباید نسبت به شعر بی تفاوت بود.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه