بیمارستان شهدای شهرستان هیرمند که با دشواری ها و مخالفت های بسیاری از سوی برخی از مسئولین بالاخره با حضور وزیر بهداشت و درمان افتتاح شد امروزه نا عدالتی هایی در خصوص جذب جوانان بومی در این بیمارستان دیده میشود.     به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از ندای هیرمند؛استخدام و جذب در سازمان های […]

بیمارستان شهدای شهرستان هیرمند که با دشواری ها و مخالفت های بسیاری از سوی برخی از مسئولین بالاخره با حضور وزیر بهداشت و درمان افتتاح شد امروزه نا عدالتی هایی در خصوص جذب جوانان بومی در این بیمارستان دیده میشود.

 
 

به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از ندای هیرمند؛استخدام و جذب در سازمان های دولتی به دلیل نوار بیکاری و همچنین سطح درآمد ناکافی امروزه به یکی از بزرگترین دغدغه های جوانان در کشور تبدیل شده است.

 

 

جذب در سازمان های دولتی در سال های اخیر به دشواری محقق میشود و پس از استخدام در هر سازمان مدیران با اخذ قرارداد های ۶ ماهه و یا چند ساله به صورت پیمانی با فرد مورد آن را به استخدام در می آورند که این امر باعث شده است امید به رسمی شدن در آن شغل کاهش یابد.

 

 

با گذشت از همه ی دشواری های استخدامی در دولت محترم تدبیر و امید؛ جای خالی جوانان در بیمارستان تازه تاسیس شهدای شهرستان هیرمند که در ابتدای ساخت آن قول و جذب نیروی انسانی بومی از خود شهرستان داده شده بود خالی است .

 

 

شهرستان هیرمند یکی از شهرستان های شمال استان سیستان و بلوچستان است که از مهر سال ۸۸ کلنگ احداث ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی آن به زمین زده شده و در مهر سال ۹۳ در چهار بخش اصلی خدماتی تحویل وزارت بهداشت و درمان شد.

 

 

این بیمارستان با سه هزار و ۸۲۳ متر مربع زیر بنا ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه یکی از پروژه های مهم و مورد نیاز مردم به شمار می رود که می تواند برای افراد کم درآمد منطقه که توانایی رجوع به بیمارستان های شهرستان زابل را ندارند بسیار مفید واقع شود.

 

 

بیمارستان شهدای شهرستان هیرمند که با دشواری ها و مخالفت های بسیاری از سوی برخی از مسئولین بالاخره با حضور وزیر  بهداشت و درمان افتتاح شد امروزه نا عدالتی هایی در خصوص جذب جوانان در این بیمارستان دیده میشود.

 

 

در ابتدا قرار بود که با احداث بیمارستان تعداد بیست نفر نیروی خدمه از جوانان بومی شهرستان وارد این بیمارستان شوند که با پارتی بازی و دور از چشم مردم این بیست نفر از سوی خود مدیران انخاب گردید و همچنان جوانان بومی شهرستان را که حق اصلی آنان استخدام در این بیمارستان بود را ناکام گذاشت.

 

 

اسناد استخدام های نا عادلانه موجود است

 

حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خصوص استخدام های ناعادلانه دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت : بیمارستان شهدای هیرمند با هزارن خون دل به بهره برداری رسید که در این راه مخالف های زیادی نیز حضور داشتند، این مخالفت ها با جلوگیری از انتقال وسایل بیمارستان ادامه یافت که بالاخره با پیگیری ها و رایزنی های متعدد قائله بیمارستان ختم بخیر شد.

 

 

وی افزود :  اما یکی از شروط افتتاح بیمارستان  که شخص خود وزیر نیز مجوز آن را داده است جذب بیست نفر نیروی خدمه از جوانان بومی شهرستان هیرمند بود که متاسفانه این عمل از سوی مسئولین دانشگاه علوم پزشکی زابل نقص شد و تعداد بیست نفر از آشنایان و نزدیکان خود را به صورت قراردادی بر سر کار آورده اند.

 

 

امام جمعه هیرمند خاطرنشان کرد: اسناد این نا عدالتی ها موجود است که مدیران مربوطه بیست نفر از خویشاوندان خود را به اسم هیرمند  استخدام کرده اند اما در شهرستان زابل مشغول به کار هستند، من این موضوع را پیگیری خواهم کرد حتی اگر به وزارت خانه کشیده شود.

 

 

حجت الاسلام گزمه تصریح کرد: در اوایل آغاز به کار بیمارستان هیرمند مسئولین گفتند که ما اجازه استخدام نیرو نداریم اما امروز مشخص میشود که بیست نیرو به اسم هیرمند در شهرستان زابل مشغول به کار هستند .

 

 

وی ادامه داد: چرا کسانی در پست دیگران مشغول به کار هستند و در جای دیگر مشغول خدمات رسانی هستند ، وظیفه دارند در بیمارستانی که استخدام شده اند خدمت کنند و اگر هم نمیتوانند مجوز آن را لغو کنند تا کسان دیگری جایپزین شوند.

 

 

امام جمعه هیرمند تاکید کرد: نکته مهم دیگر این است که برخی از متخصصین از تهران به نام شهرستان هیرمند ماموریت و کد دریافت میکنند تا با ورود به این شهرستان به مداوا بیماران بپردازند اما پایشان را از زابل به اینطرف نمیگذارند؟ چرا به مردم هیرمند توجه نمیکنند و مسئولین چرا پیگیری نمیکنند؟

 

 

وی گفت : پزشکی که به اسم هیرمند از تهران عازم میشود و در زابل آن را نگه میدارند تا بیماران شهرستان هیرمند به آن دسترسی نداشته باشند این  در حق مردم ظلم است.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه