پس از اظهارات عجیب ابتکار درباره آلودگی هوا در کشور این بار نوبت معاون ابتکار رسید تا در اظهار نظری عجیب آب پاکی را روی دست مردم بریزد.     به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از عصرهامون، این روز ها در حالی مردم سراسر کشور بالاخص سیستان و بلوچستان در بحران آلودگی هوا به سر می […]

پس از اظهارات عجیب ابتکار درباره آلودگی هوا در کشور این بار نوبت معاون ابتکار رسید تا در اظهار نظری عجیب آب پاکی را روی دست مردم بریزد.

 

 

به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از عصرهامون، این روز ها در حالی مردم سراسر کشور بالاخص سیستان و بلوچستان در بحران آلودگی هوا به سر می برند که به جای راهکار برای رفع مشکلات هر بار مردم شاهد اظهار نظری عجیب از سوی مدیران دولت تدبیر هستند.
 
 
 
البته اظهار نظر های عجیب از سوی بانوی سبز دولت تدبیر و امید دیگر مسئله تازه ای نیست چرا که وی هر بار  مشکل آلودگی هوا را در زمین کسی انداخته و یا با پاسخی طنز آلود سبب شوکه مردم می شود.
از دستور دادن به هوا و داعش و ربط نداشتن مقابله با ریزگردها به محیط زیست که بگذریم گویا اظهارات عجیب سبب شده تا این بیماری به معاون محیط زیست نیز سرایت کند و در حالی که این روزها آمار مرگ و میر بر اثر آلودگی هوا در کشور رو به رشد است عنوان کند که  مرگ و میر بر اثر آلودگی هوا طبیعی است و هیچ راه‌حلی هم ندارد! 
 
 
 
پوربافرانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان  در واکنش به این اظهار نظر عنوان کرد که: به جای قیاس نادرست، به دنبال راهکار باشید.
 
 
 
وی گفته بود که: در حال حاضر کمیته ای در کمیسیون بهداشت و درمان برای پیگیری این گونه آلودگی های هوا تشکیل نشده است ولی موارد عنوان شده درباره آلودگی ها در کشور به طور کلی در دست پیگیری است.
 
 
 
با این حال این روزها شرایط فاجعه آمیز منطقه سیستان تنها به دستاویز سیاسی بدل شده است که هیچ فردی درباره راهکار عملی لااقل کوتاه مدت برای مردم مستأصل این منطقه سخن نمی‌گوید و اگر هم کسی راهکاری می دهد یا با عدم پیگیری های ابتکار و یا مخالفت های استاندار روبرو می شود گویی ریزگرد های سیستان تنها دستاویز سیاسی بازی مسئولین شده تا رئیس ۱۳ ساله سازمان محیط زیست بی‌توجه به شرایط بحرانی مردم، به جای یک راهکار عملیاتی با فرار به جلو باز تمام تقصیرها را گردن این و آن بیندازد.
 
 
 
علی ای حال راهکار های کوتاه مدت همچون« توزیع ماسک و ماندن در خانه » ابتکار دولت تدبیر نیز نتوانسته مشکلی از آلودگی هوا در سیستان را حل کند و تنها این شهر را در صدر آلوده ترین شهرهای دنیا و رتبه اول بیماران تنفسی در کشور کرده است.
 
 
 
با این وجود مردم سیستان همچنان چشم امید به ابتکار دولتی ها دوخته تا شاید در آینده بتوانند یک نفس هوای تازه تنفس کنند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه