چهارشنبه هفته قبل بود که اخطاریه جوی شماره ۵ از سوی سازمان هواشناسی سیستان و بلوچستان در خصوص سرما و طوفان در منطقه سیستان، هشدارهای لازم را داده بود و انتشار اخطاریه به منزله آماده باش تمامی دستگاههای اجرایی و روسای ستاد بحران در شهرهای مختلف تحت نفوذ بحران می باشد.     گـــنـدم خـــبـر […]

چهارشنبه هفته قبل بود که اخطاریه جوی شماره ۵ از سوی سازمان هواشناسی سیستان و بلوچستان در خصوص سرما و طوفان در منطقه سیستان، هشدارهای لازم را داده بود و انتشار اخطاریه به منزله آماده باش تمامی دستگاههای اجرایی و روسای ستاد بحران در شهرهای مختلف تحت نفوذ بحران می باشد.

 

 

گـــنـدم خـــبـر : در اخطاریه منتشر شده سازمان هواشناسی در بند یک تاکید شده است از روز شنبه ۲۹\۸\۹۵ وزش باد در شمال استان شروع شده و تا روز دوشنبه وزش باد شدید و سرد در منطقه سیستان منجر به طوفان گرد و خاک، کاهش شدید دید و کاهش کیفیت هوا می شود.

 

 

همانطور که هواشناسی اعلام کرده است سه روز اول هفته طوفان و سرمای شدید با چاشنی گرد و خاک مهمان مردم شمال استان بوده است و آماده نبودن دستگاههای اجرایی در منطقه سیستان نشان می دهد که فقط اخطاریه از سر تکلیف برای اطلاع عموم صادر شده است.

 

 

با توجه به اعلام قبلی در خصوص سرمای هوا، آماده نبودن سیستم های گرمایشی در برخی مدارس شهرستان زابل جای سوال دارد که چرا با وجود طوفان و سرمای شدید ستاد بحران قدمی برای نظارت و یا تعطیلی مدارس بر نداشته است و چرا از مدیریت آموزش و پرورش شهرستان در خصوص آماده بودن یا نبودن سیستم های گرمایشی سوال نکرده است؟

 

 

رئیس ستاد بحران شهرستان زابل شاید خوش خدمتی را در تعطیل نکردن مدارس سطح شهر می دانند و بر این باور اشتباه هستند که ریه های دانش آموزان و مردم رنج دیده سیستان دیگر به این شرایط عادت کرده است و استشمام خاک برایشان امری عادی به حساب می آید.

 

یکی از شهروندان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: همان طور در جریان هستید روز دوشنبه هوا سرد و طوفانی بود و انتظار داشتیم مدارس را تعطیل کنند ولی تعطیل نکردند.

 

 

پارسا گفت: بعضی از بچه ها رو مشاهده می کردیم که لباس مناسبی نداشتند ولی با وجود شرایط سخت حاکم بر منطقه به مدرسه میرفتند تا از درس خود عقب نمانند.

 

 

وی افزود: در بیشتر مدارس بخاری ها خراب و یا نفتی است که دود می کند و یک کلاس بزرگ با یک چراغ گرم نمی شود.

 

 

وی در پایان گفت: اگر جای دیگر از کشور اینگونه هوا بد بود جنجالی به پا می شد ولی زابل همچنان مظلوم….

 

 

جناب فرماندار سکوت دولتمردان در برابر مشکلات مردم به امری عادی تبدیل شده است و پاسخگو باشید که چرا با وجود اخطاریه که هفته قبل صادر شده است تمهیدات لازم در سطح شهر پیش بینی نشده و اگر اخبار را گوش کرده باشید مشاهده می کنید تعداد زیادی از شهرهای در معرض بحران در جای جای ایران اسلامی تعطیل شده است اما در زابل چرا این امر صورت نپذیرفت و آگاهید که هوای روزهای اول این هفته برای مقطع ابتدایی بحرانی بشمار می رفت.

 

 

رئیس آموزش و پرورش توصیه کوتاه هم برای شما خواهیم داشت، سرما طبق معمول زودتر مهمان خانه های مردم شد و لازم و ضروریست سیستم های گرمایشی مدارس دولتی تحت نظارت شما در صورت مشکل دار بودن و نداشتن سوخت پیگیری، تعمیر یا تعویض گردد تا از لرزش دانش آموزان از سرمای حاکم بر فضای کلاس پیشگیری شود.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه