گـــنـدم خـــبـر :  استاندار سیستان و بلوچستان بامداد دوشنبه در یک سفر چهار روزه عازم کشور دوست و همسایه افغانستان شد.     علی اوسط هاشمی هدف از این سفر را پایه گذاری سند توسعه ۲ کشور ایران و افغانستان اعلام کرده است.     تلاش استاندار و هیئت همراه برای استفاده از ظرفیت های […]

گـــنـدم خـــبـر :  استاندار سیستان و بلوچستان بامداد دوشنبه در یک سفر چهار روزه عازم کشور دوست و همسایه افغانستان شد.

 

 

علی اوسط هاشمی هدف از این سفر را پایه گذاری سند توسعه ۲ کشور ایران و افغانستان اعلام کرده است.

 

 

تلاش استاندار و هیئت همراه برای استفاده از ظرفیت های دو کشور شامل: احیای تالاب هامون ، بندر چابهار، بهره گیری از ظرفیت های گردشگردی، افزایش مراودات مرزی و موارد دیگر با حاشیه ای تلخ همراه بود.

 

 

بی احترامی به پرچم ایران

 

امروز شاهد انتشار تصویری از سفر استاندار در فضای مجازی بودیم که جا به جایی رنگ ها (وارونه بودن پرچم) و توهین به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بطور واضح در آن مشهود بود.

 

 

برای صحت موضوع به سایت استانداری سیستان و بلوچستان مراجعه که متوجه شدیم این توهین و بی احترامی مربوط به دیدار علی اوسط هاشمی استاندار با دکتر همایون عزیزی والی قندهار بوده است.

 

img_20161116_222238

 

وقتی تصویر شاخص منتشر شده این خبر را مشاهده نمودیم به صحت موضوع یقین پیدا کردیم و جالب آنکه روابط عمومی استانداری به این مسئله بی توجه بوده و آن را بعنوان تصویر شاخص خبر خود منتشر کرده است.

 

img_20161116_222454

 

بی احترامی به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران آن هم در کشور دوست و همسایه افغانستان حال ما را دگرگون کرد و سوال بوجود آمده اینست، چرا حاضرین در این نشست به این اشتباه بی اعتنا و برای اصلاح تذکری به این بی احترامی نداده اند؟

 

 

جا به جا شدن رنگ های پرچم مقدس ایران اسلامی چه بصورت سهوی و چه بصورت عمدی یک بی احترامی و توهین بزرگ محسوب می شود و باید وزارت امور خارجه، وزارت کشور و سفیر ایران در افغانستان پاسخگو باشند.

 

نمایندگان مجلس احساس مسئولیت کنند

نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، بخصوص مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در برابر این توهین و بی احترامی احساس مسئولیت کنند.

 

 

مجمع نمایندگان در برابر این بی احترامی به رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و وزیر کشور تذکری جدی بدهند و انقلابی وار در مجلس شورای اسلامی از مسئولین ارشد دولت تدبیر و امید سوال کنند تا دیگر شاهد چنین سهل انگاری چه بصورت عمدی و چه بصورت سهوی نباشیم.

 

لزوم برخورد شدید با سفیر ایران در افغانستان

چه کسی باور خواهد کرد که این حرکت سهوی بوده در حالی که مقامات کشورمان ، سفیران ایران در دیگر کشورها را بارها آزموده اند و توجه خاصی به پرچم مقدس کشورمان که نشان ملی است، دارند.

 

 

وزارت امور خارجه از سفیر خود در کشور دوست و همسایه افغانستان سوال کند و قطعا اگر این امر در کشور دیگری اتفاق می افتاد بطور حتم سفیر را عزل و با تمام مسئولین حاضر در جلسه بر خورد قاطع می کردند تا درسی برای آیندگان شود.

 

 

دولت بی تفاوت به این بی احترامی نباشد و موضوع را سریعا مورد بررسی قرار دهد و اگر برخوردی صورت نگیرید به بی تفادت بودن دولت به این حرکت ها پی خواهیم برد.

flag_of_iran-svg

 

img_20161116_223003

 

img_20161116_223039

 

img_20161116_223144

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه