گندم خبر:محمد سرگزی در نشست خبری خویش با اصحاب رسانه که ظهر روز دوشنبه در دفتر وی در دادسرا برگزار شد عنوان کرد: اعتیاد به متادون از نظر بنده اعتیاد شیرین است.     دادستان زابل افزود:سیاست دولت براین است که متادون را جایگزین مواد مخدر سنتی و صنعتی نماید.     وی خاطر نشان […]

گندم خبر:محمد سرگزی در نشست خبری خویش با اصحاب رسانه که ظهر روز دوشنبه در دفتر وی در دادسرا برگزار شد عنوان کرد: اعتیاد به متادون از نظر بنده اعتیاد شیرین است.

 

 

دادستان زابل افزود:سیاست دولت براین است که متادون را جایگزین مواد مخدر سنتی و صنعتی نماید.

 

 

وی خاطر نشان کرد:دلیل توزیع متادون بعد درمانی ان می باشد که متاسفانه برخی از کلینیک هاترک اعتیاد به درستی این وظیفه را انجام نشده است.

 

 

سرگزی بیان کرد:ضمن تشکر از آن دسته از کلینیک هایی که به وظیفه خود به درستی عمل میکنندبه آن دسته از کلینیک های خاطی نیز توصیه میکنم که نسبت به اجرای پروتکل درمان اقدام نمایند در غیر اینصورت مطابق ماده ۴۰ و ۵قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر با انها رفتار خواهد شد.

 

 

وی دربخشی از صحبت های گفت:فروش غیر قانونی متادون دربازار آزاد باعث شد تا بخشی از جوانان و نوجوانان که امکان مصرف مواد مخدر درجمع خانواده رانداشتند از متادون استفاده نمایند.که در این شرایط نه تنها اثر متادون درمانی در کاهش اسیب های اجتماعی افراد معتاد به مواد سنتی و صنعتی عقیم مانده بلکه افراد جدیدی را نیز معتاد به متادون نموده است.

 

 

محمد سرگزی عملکرد یک ماهه دادسرا با همکاری نیروهای محترم انتظامی رااینگونه برشمرد که:دستگیری ۱۹خورده فروش موادمخدر،۴قاچاقچی موادمخدر،کشف ۳خودروی حامل مواد مخدر،جمع آوری بالغ بر ۱۰هزار ورق قرص ترامادول،دستگیری ۳تیم سارق خودرو،جمع آوری ۳۵معتاد از سطح شهر،کشف انبار غیر مجاز دارو دامی به ارزش حدود ۴۰۰میلیون تومان،پلمب ۷پاتوق استعمال عمده مواد.

 

 

 

دادستان زابل در پاسخ به سوال یکی  از خبرنگاران راجع به شایعات مبنی بر قصد کاندیداتوری وی بیان کرد:برخی افراد با بیان این شایعات می خواهند مانع اقدامات ما در حوزه های مختلف کاریمان شوند بنده ضمن رد تمام این شایعات اعلام می نمایم هیچ گونه انگیزه وعلاقه ای به شرکت در انتخابات مجلس را ندارم . از طرف دیگر هم از همه مسولین درخواست می کنم که به نمایندگان محترمان که مردم با امید انها را انتخاب کردند کمک کنند که این عزیزان بتوانند خدمات موثری برای برون رفت سیستان از وضعیت موجود انجام دهند .

 

در پایان جلسه وی مواردی رابه عنوان توصیه بیان نمودند:

۱.به افرادی که اعتیاد به مواد صنعتی یا سنتی دارند توصیه میکنم به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کنند و متادون درمانی را شروع نمایند و حتما متادون را در خود مرکز استفاده نمایند و از انتقال ان به منزل خودداری نمایند.ضمنا از خرید شربت های قاچاق سطح شهر اجتناب نمایند چرا که فروشندگان غیر مجاز مبادرت به ناخالص نمودن این شربت ها می نمایند که این عمل سبب ایجاد مسمومیت ها می شود.

 

۲.فضای انتظار برای بیمار در برخی از مطب ها ی سطح شهر متناسب با کرامت انسانی بیماران نیست لذا از پزشکان عزیز درخواست می نمایم این فضارابهسازی نمایند

 

در انتها ایشان بیان نمودند اگر مردم احساس می کنند نواقصی در فعالیت دادسرا وجود دارد موارد را به ما اعلام نمایند تا نسبت به رفع این نواقص اقدام نماییم.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه