فرماندار هیرمند گفت: از میان سه معبر مرزی موقت منطقه سیستان، تنها سود حاصل از مراودات تجاری معبر “تخت عدالت” شهرستان هیرمند به حساب مرزنشینان واریز می‌شود.     به گزارش گـــنـدم خـــبـربه نقل از خبرگزای تسنیم از هیرمند، محمدعلی پیری عصر امروز در جلسه کمیته راهبردی معبر مرزی “تخت عدالت” که در فرمانداری شهرستان […]

فرماندار هیرمند گفت: از میان سه معبر مرزی موقت منطقه سیستان، تنها سود حاصل از مراودات تجاری معبر “تخت عدالت” شهرستان هیرمند به حساب مرزنشینان واریز می‌شود.

 

 

به گزارش گـــنـدم خـــبـربه نقل از خبرگزای تسنیم از هیرمند، محمدعلی پیری عصر امروز در جلسه کمیته راهبردی معبر مرزی “تخت عدالت” که در فرمانداری شهرستان هیرمند برگزار شد، اظهار داشت: معبر مرزی “تخت عدالت” با تصویب هیئت دولت برای کمک به اوضاع معیشتی مرزنشینان بازگشایی شده و در حال حاضر تعداد زیادی از جوانان و افراد جویای کار شهرستان در آن مشغول فعالیت هستند.

 

 

فرماندار هیرمند با اشاره به اینکه در حال حاضر سه معبر مرزی “شاه گل، بش دلبر و تخت عدالت” منطقه سیستان در شهرستان‌های زهک، هیرمند و نیمروز فعال هستند، تصریح کرد: معبر “تخت عدالت” تنها معبر مرزی سیستان است که بخشی از سود مراودات و فعالیت‌های تجاری آن به حساب مرزنشینان واریز می‌شود.

 

 

وی افزود: مرزنشینان با انتخاب یک نفر به عنوان نماینده خود اقدام به صادرات و واردات کالاهای مشخص شده می‌کنند که این موضوع ضمن ایجاد اشتغال، محلی برای ارتزاق خانوارهای مرزنشین هیرمند شده است.

 

 

پیری با اشاره به ظرفیت مرز به عنوان یک فرصت، بیان کرد: در تلاش هستیم با اخذ مجوزهای لازم تعداد ۴۱ قلم کالای مجاز تعیین شده جهت تجارت مرزی را در راستای بهره‌مندی بیشتر مرزنشینان، افزایش دهیم.

 

 

وی همچنین از برپایی بازار روز در یکی از روزهای هفته در شهر “دوست محمد” شهرستان هیرمند خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی شده با همکاری دستگاه‌های مرتبط در یکی از روزهای هفته بازار محلی دایر شود تا مردم شهرستان هیرمند بخشی از تولیدات روستایی خود را در کنار کالاهای وارداتی با قیمت پایینتر نسبت به بازارهای رسمی عرضه کنند.

 

 

فرماندار هیرمند ابراز امیدواری کرد با راه‌اندازی این بازار زمینه رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال در شهرستان فراهم شود.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه