به گزارش گـــنـدم خـــبـر : وزیر راه و شهرسازی که دیروز مهمان مردم سیستان و بلوچستان بود به ایجاد منطقه آزاد تجاری،صنعتی سیستان رای منفی داد.     آخوندی، وزیر راه در جلسه ستاد راهبردی ومدیریت اقتصاد مقاومتی استان گفت : بنده با ایجاد منطقه آزاد سیستان مخالفم و عقیده دارم تجربه ایجاد مناطق آزاد […]

به گزارش گـــنـدم خـــبـر : وزیر راه و شهرسازی که دیروز مهمان مردم سیستان و بلوچستان بود به ایجاد منطقه آزاد تجاری،صنعتی سیستان رای منفی داد.

 

 

آخوندی، وزیر راه در جلسه ستاد راهبردی ومدیریت اقتصاد مقاومتی استان گفت : بنده با ایجاد منطقه آزاد سیستان مخالفم و عقیده دارم تجربه ایجاد مناطق آزاد نشان داده منطقه آزاد همه جا موفق نیست.

 

 

وی افزود: منطقه آزاد دروازه ورود اجناس بنجل به کشور می شود.

 

 

این بیانات جناب وزیر در حالی صورت گرفت که درآمد های میلیاردی از صادرات نفت و ترانزیت از مرز میلک مدتها و سالهاست به خزانه دولت واریز می شود و یکی از منابع درآمدی دولت در استان سیستان و بلوچستان محسوب می شود.

 

 

درآمدهای میلیاردی تنها سودش برای مردم این خطه از میهن عزیزمان ایران، تخریب محورهای مواصلاتی، مرگ و میر حاصل تصادف خودروهای سوختی بوده است.

 

 

ایکاش جناب استاندار وزیر محترم را برای دیدن مرز میلک و ازدحام حضور وسایل نقلیه سوختی و ترانزیتی به سیستان همراهی می کردند تا ایشان و هیئت همراه از صادرات در این منطقه بیشتر اطلاع پیدا می کردند و در این بین کمی هم از راهها و پروژه های ناتمام این وزارت خانه بخصوص مسیر زابل به زاهدان اطلاع بیشتری دریافت و مشاهده می کردند.

 

 

اظهار نظرهای دولتمردان در مورد منطقه آزاد سیستان که به گفته کارشناسان تنها امید مردم منطقه برای ماندن و جلوگیری از مهاجرت به حساب می آید پایانی ندارد و امید داریم استاندار برتر کشور با سیاست کاری موفق به پایتخت نشینان دولت تدبیر و امید اعلام کنند که مردم سیستان در حال حاضر تنها امیدشان برای ماندن تاسیس منطقه آزاد است.

 

 

و لازم می دانیم بیان کنیم که مناطق آزادی که دروازه ورود اجناس بنجل به کشور شده اند ضعف نظارت را در بر می گیرد که متولی آن نیز دولت محترم می باشد.

 

 

در پایان نیز خوشحالمان خواهید کرد، اگر کمی هم از مصوبات سفر وزیر محترم راه و شهرسازی به استان را بیان کنید و این موضوع را شفاف سازی کنید که آیا مشکلات مالی ادارات راه شهرسازی شمال و جنوب پهناورترین استان کشور حل خواهد شد و چه تدابیری برای معضل پروژهای نیمه تمام در سیستان و بلوچستان اندیشیده شده است.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه