رییس انتقال خون شهرستان زابل عنوان کرد: در حال حاضر کمبود شدید خون در شهرستان زابل وجود دارد بنابراین بیماران نیازمند چشم انتظار خیران نیکوکار هستند.       به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از  پایگاه خبری اوشیدا؛ فهیمه حسینی گفت: هر روزه خونگیری از ابتدای صبح آغاز و تا ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه انجام […]

رییس انتقال خون شهرستان زابل عنوان کرد: در حال حاضر کمبود شدید خون در شهرستان زابل وجود دارد بنابراین بیماران نیازمند چشم انتظار خیران نیکوکار هستند.

 
 
 
به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از  پایگاه خبری اوشیدا؛ فهیمه حسینی گفت: هر روزه خونگیری از ابتدای صبح آغاز و تا ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه انجام می شود اما با توجه به کمبود شدید خون در شهرستان زابل روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ابتدای صبح تا ساعت ۱۸ و ۳۰ پرسنل پایگاه انتقال خون آماده ی خونگیری از نیکوکاران و خیران هستند.
 

وی افزود: در حال حاضر آنچنان کمبود خون در شهرستان شدید شده که تمامی گروه های خونی مورد نیاز است بنابراین از تمامی افرادی که دارای شرایط مناسب برای اهدای خون هستند انتظار می رود در این کار خداپسندانه مشارکت داشته باشند.

 

رییس انتقال خون شهرستان زابل با عنوان اینکه، به دلیل کاهش مراجعه کنندگان به پایگاه انتقال خون کمبود خون در شهرستان ایجاد شده است ابراز داشت: با توجه به اینکه نیاز خونی تمام مراکز درمانی سیستان تنها از پایگاه انتقال خون شهرستان زابل تامین می شود ماهانه حداقل ۸۰۰ واحد خون در منطقه توزیع می شود.

 

حسینی با بیان اینکه، قریب ۳۰۰ بیمار تالاسمی در منطقه ی سیستان زندگی می کنند ادامه داد: هر بیمار تالاسمی ۲ واحد خون مصرف می کند بنابراین بیشترین میزان خون اهدایی را بیماران تالاسمی استفاده می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه، اهدای خون سالم، اهدای زندگی است تصریح کرد: بیشترین میزان خون های اهدایی به بیماران تصادفی، تالاسمی و بخش زنان و زایمان اختصاص می یابد و در این راستا کمبود خون از شهرستان زاهدان تامین می شود.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه