به گزارش گـــنـدم خـــبـر : سامانه یکپارچه مدیریت مرزنشینان ایران در اطلاعیه شماره ۷۷ از ثبت نام دور جدید کارت الکترونیک مبادلات ارزی مرزنشینان اطلاع داد و این در حالیست که زابل از این لیست خارج شده است و دیگر مرز نشین محسوب نمی شود.     یکی از شهروندان در گفتگو با خبرنگار ما […]

به گزارش گـــنـدم خـــبـر : سامانه یکپارچه مدیریت مرزنشینان ایران در اطلاعیه شماره ۷۷ از ثبت نام دور جدید کارت الکترونیک مبادلات ارزی مرزنشینان اطلاع داد و این در حالیست که زابل از این لیست خارج شده است و دیگر مرز نشین محسوب نمی شود.

 

img_20161102_230031

 

یکی از شهروندان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: چند سال قبل در منطقه سیستان همه برای ثبت نام کارت مرزنشینان اقدام کردند و هیچ مشکلی وجود نداشت اما در دوره جدید مردم زابل دیگر نمی توانند ثبت نام کنند و فقط شهرها و روستاهای نزدیک مرز می توانند ثبت نام کنند.

 

 

وی گفت: در گذشته پول زیادی از مردم مظلوم این استان به بهانه مرز گرفته شده است و حال به کجا رسید؟

 

 

قابل به ذکر است در سالهای گذشته مبلغ ۹۸۰۰۰ هزار ربال از هر خانواده دریافت و در حال حاضر این مبلغ به رقم ۱۵۵۰۰۰هزار ریال رسیده است.

 

 

دولت در خصوص علت حذف برخی شهرهای استان از این سامانه شفاف سازی کند و اگر قرار به حذف بوده است چرا در گذشته مبالغی دریافت شده و حال کارت های مردمی که جزء محدوده شهر زابل هستند چرا تمدید نمی شود؟

 

 

از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم علت حذف برخی شهرها از این سامانه را هر چه سریعتر پیگیری کنند تا بیش از این حق مردم رنج دیده این استان پایمال نشود.

 

 

عدم ساماندهی گذرگاههای مرزی در استان سیستان و بلوچستان و بسته شدن مرز بدون هیچ برنامه ریزی و آینده نگری از جمله مشکلاتی هست که مرزنشینان دارای کارت را نیز با مشکل روبه رو کرده است و امید داریم این موضوع و ساماندهی مرز نیز در دستور مسئولین قرار گیرد و نمایندگان نیز همگام با مسئولین پیگیر این مسئله باشند.

img_20161102_225930

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه