این روزها تغییرات در کابینه دولت تدبیر و امید برای رضایت مندی مردم استارت خورده است و سه نفر از وزراء ضعیف رئیس جمهور حذف شدند و قرار است سه نفر دیگر بر مسند وزارت بنشینند.     به گزارش گــنــدم خــبــر: این در حالی است که سو مدیریت علاوه بر وزارت خانه ها راهی ادارات […]

این روزها تغییرات در کابینه دولت تدبیر و امید برای رضایت مندی مردم استارت خورده است و سه نفر از وزراء ضعیف رئیس جمهور حذف شدند و قرار است سه نفر دیگر بر مسند وزارت بنشینند.

 

 

به گزارش گــنــدم خــبــر: این در حالی است که سو مدیریت علاوه بر وزارت خانه ها راهی ادارات کل و شهرستان ها نیز شده است.

 

 

آموزش و پرورش و اتفاقات عجیب و غریب در حوزه وزارت خانه آن باعث شد تا بی تدبیری وزیر را در ادارات کل استان ها و شهرستانها شاهد باشیم.

 

 

سیستان و بلوچستان که همیشه بار محرومیت را بر دوش می کشد از این قاعده مستثنی نبود بطوری که پس از انتصاب مدیر کل پر حاشیه بر مسند اداره کل آموزش و پرورش درگیری های جناهی برای تصدی میز ریاست در شهرستان های مختلف استان بخصوص زابل اوج گرفت و سبب شد در مجموعه یکی از مهمترین ادارات کل استان افراد کم تجربه و گاها بی تجربه سکان آموزش را در دست بگیرند که این امر متاسفانه جای سوال و نگرانی بسیار را از ابتدا داشته و دارد.

 

 

نمایندگان مجلس نهم مدتها به این بی تدبیر ها برخورد و تذکر کتبی و شفاهی دادند اما تنها شخصی که گوشش شنوا نشد وزیر سابق دولت تدبیر و امید بود و مهمترین بخش آموزش استان بر مدار بی تدبیری روزگار را سپری کرد.

 

 

از عدم پرداخت حقوق سرباز معلم ها و تنبیه بدنی در شهر بمپور تا ریزش سقف در یکی از مدارس زابل و تنبه بدنی دانش آموزان چیزی نگذشته است تا اتفاقات تلخ کوچک و بزرگ دیگری از سو مدیریت ها در حوزه مدیر کل محترم را شاهد باشیم.

 

 

مقصد بعدی اتفاقات سیستان و شهر زابل می باشد و این بار نوبت به مدیر کم تجربه زابل رسید که پس از عزل مدیر قبلی آن هم با دعواهای جناهی به آرزوی خود رسید.

 

 

گویا جناب مدیر هیچ حواسش به حوزه کاریش نیست و چه کُند یک پایش جلسات شورای شهر یک پایش جلسات فرمانداری و دست هایش هم دو دستی به میز ریاست چسبیده و مشغول مردم داری و گرفتار هست و با این مشغله وقت نظارت و رسیدگی به امور آموزشی را ندارد.

 

 

در پی چندین گلایه و درد دل مردمی ناچار به نوشتن تذکری شدیم و در انتظار شکایت جناب مدیر می مانیم!

 

جناب مدیر آموزش و پرورش:

 

_ آیا باخبر هستید در مدارس دولتی و یا خاص شهر چه می گذرد؟

 

 

_ آیا مطلع هستید برخی مدارس خاص تان مدیرانش بازنشسته شده اند اما هنوز بدون مدیر اداره می شوند؟

 

 

_ آیا از دختر بچه ای که به علت عدم دقت مدیران مدرسه آسیب جدی را تحمل کرده اطلاع دارید؟

 

 

البته این مورد را به زیبایی به یاد و اطلاع دارید که “یک مدیر که مدرسه را مدیریت می کند و شما هم با صراحت تمام بر خوب زدن مدیر تاکید دارید.”

 

 

_ آیا مطلع هستید که در هفته گذشته آب سرد کن یک مدرسه دولتی چندین مرتبه باعث برق گرفتی دانش آموزان شده؟

 

 

_ آیا بررسی و تحقیق کرده اید و اطلاع دارید که دبیرانتان همچنان تنبیه بدنی را سرلوحه کار خویش دارند؟

 

جناب مدیرکل محترم آموزش و پرورش:

فکر و چاره ای برای آموزش و پرورش شهرستان زابل بیاندیشید نگذارید سهم دانش آموزان از دولت بی تدبیری باشد و همانطور که سیاست ضمیمه کارتان هست کمی سیاست را برای آینده سازان ایران اسلامی در استان هزینه کنید.

 

 

جناب استاندار سخن پایانی و کلام آخر را با شما خواهیم گفت:

نمی دانیم از کمکاری مدیران خود در مرکز استان باخبرید یا نه و یقین داریم اخبار را از رسانه های محلی و کشوری هرروز مورد بررسی قرار می دهید و موارد را در دفتر انضباط مدیران یادداشت می نمایید و بعد از گذشت سه سال از عمر دولت تدبیر و امید همانطور که رئیس جمهور خانه تکانی کرد و وزیران ضعیف را حذف نمود شما هم دست به قلم شوید و شروع به تکاندن خانه مدیران خود کنید.

 

 

فکر نمی کنید وقت آن رسیده باشد مدیران قوی تری جایگزین شود تا تحولات بهتری را شاهد باشیم؟

 

 

جناب استاندار در تنبیه بدنی دانش آموز بمپوری قاطعیت را دیدیم و حال احساس می کنیم زمان برای تکرار تاریخ در فاصله اندک بعد از نشان دادن قاطعیت شما فرا رسیده است و با آدرسی که اکنون در دست دارید فکر چاره ای مد نظر خویش قرار دهید تا بیش از این دانش آموزان و والدین آن شاهد زخم و آسیب کودکان خود نباشند.

 

 

در پایان درد نامه یکی از شهروندان را منتشر خواهیم نمود و امیدواریم جناب مدیر کل و مدیر محترم اشتباهات خود را بپذیرند و یا نظارت خود را زیاد کنند و یا اگر توانش را ندارند راه را برای نیروهای قوی باز کنند.

 

 

با سلام خدمت شما دوستان و حامیان مردم رنج کشیده سیستان.

بنده عالی مقدم هستم از سوم مهر تا این لحظه برای فرزندم داخل مدرسه اتفاقی رخ داده که به عرض شما می رسانم؛

روز اول مدرسه بدون اطلاع رسانی به مدرسه مراجعه نمودم که مشاهده نمودم فرزندم داخل حیاط مدرسه با لباس خاکی و پای فرزندم از قسمت ساق پا آسیب جدی دیده که به رسم ما سیستانیها گذشت نمودیم ولی دو روز بعد هنگامی که فرزندم را ساعت هفت صبح تحویل مدرسه دادم در ساعت یازده نیم تحویل گرفتم متوجه شدم که صورت فرزندم آسیب جدی دیده به طوری که سه بخیه خورده و دندان جلو فرزندم شکسته.

وقتی که به مدرسه مراجعه نمودم متوجه شدم که مدیر مدرسه و به دلیل رسیدگی به سه مدرسه غیرانتفاعی وسهلنگاری در امورات مدارس و مشغله کاری و عدم استفاده از مدیر در هنگام زنگ تفریح این اتفاق برای فرزندم افتاده و بعد مراجعه ایشان عرض نمودند از این اتفافها زیاد می افتد.

ولا این همه هزینه می گیرند اخرش هم اینه در ضمن بعد این اتفاقات اقای بزی در جواب نامه دادگاه نوشتند بهترین مدرسه در سطح شهرستان زابل هستند.

img_20161025_093426

 

برای ارتباط با ما ارسال درد دل های مردمی اینجا کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه