بسمه الله الرحمن الرحیم و به نستعین السلام علیک یا اباعبدالله   عرض سلام و تسلیت ایام محضر حضرت ولی عصر (عج) و نایب برحقش امام خامنه ای (حفظه الله) و مردم شریف و ولایتمدار سیستان . تشکر می کنیم از امام جمعه محترم شهرستان زابل که این وقت را در اختیار جنبش های دانشجویی […]

بسمه الله الرحمن الرحیم و به نستعین

السلام علیک یا اباعبدالله

 

عرض سلام و تسلیت ایام محضر حضرت ولی عصر (عج) و نایب برحقش امام خامنه ای (حفظه الله) و مردم شریف و ولایتمدار سیستان .

تشکر می کنیم از امام جمعه محترم شهرستان زابل که این وقت را در اختیار جنبش های دانشجویی قرار دادند.

به گزارش گــنــدم خــبــر:مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زابل و عضو شورای تبیین مواضع کشور در تریبون نماز جمعه این هفته گفت: تفکری که کلید حل مشکلات را در خارج از کشور جست و جو می کرد و ادعای تعامل سازشکارانه با غرب و در راس استکبار آمریکا را داشت امروز با مدل برجام ، شکست خورده است، چرا که برجام با تمام هیاهو و شعار ها و وعده های فریبنده اش با خسارات محض مواجه شده و باری دیگر به همه ما ثابت شد که آمریکا غیرقابل اعتماد و شیطان بزرگ است.

 

 

رضا میرشکار گفت: حال این دوستان با این تفکر شکست خورده امروز دنبال برجام بانکی یا همان FATF هستند تا که جاده سازی و ریل گذاری برای برجام منطقه ای باشد اما سوالی که پیش می آید این است که چرا دولت محترم مجری سیاست های آمریکا و وزارت خارجه سخنگو و مدافع آمریکا شده است؟

 

 

وی افزود: قرارداد بانکی FATF حدودا ۲۰۰ شخص حقیقی و حقوقی را در لیست تحریم قرار می دهد. و نهاد هایی مانند وزارت دفاع، صدا وسیما، وزارت اطلاعات، وزارت فرهنگ و ارشاد و سپاه و افرادی همچون سردار حاج قاسم سلیمانی توسط بانک مرکزی خودمان تحریم خواهند شد.

 

 

وی گفت: آیا با این سیر قرارداد بستن امنیتی که با خون شهیدان به این درجه رسیده را با دستان خودمان خراب نمی کنیم؟

 

 

وی افزود: وظیفه دانشجویان انقلابی و امت حزب الله در این زمانه معرفی کردن ابن زیاد های امروز جامعه است.

 

 

میرشکار در ادامه گفت: امام حسین(ع) کدخدا بودن یزید را نپذیرفت. امروز آمریکایی ها تا ما را به ذلت نکشند کوتاه نخواهند آمد آن وقت چطور برخی ازعزت سخن به میان می آورند؟

 

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زابل به موضوع منطقه آزاد اشاره کرد و گفت: قیمت و اجاره بهای منازل مسکونی تا دو برابر قیمت واقعی بالا رفته است،چرا مدیریت ونظارتی در این مورد مشاهده نمی شود؟ چه اتفاقی در شهر افتاده است؟ مردمی که توان پراخت پایین داشته اند اکنون باید پول بیشتری پرداخت کنند در حالی که درآمد همان درآمدن پایین است. آیا قرار است با ایجاد منطقه آزاد قیمت اجاره به بیش از این برسد؟

 

 

وی گفت: در تمامی مناطق آزاد کشور به طور ویژه چابهار شاهد این هستیم که مناطق آزاد محلی برای واردات شده اند و در این بین افراد غنی، غنی تر و افراد ضعیف ضعیف تر شده اند، با نبود برنامه و مدیریت صحیح و جهادی چگونه افراد ضعیف جامعه که توان سرمایه گذاری ندارند از منطقه آزد بهره برداری کنند؟ دولت و دولتمردان، مسئولین استانی و شهرستانی به جای ایجاد چهره پوشالی و تو خالی از منطقه آزاد، زیر ساخت های لازم را ایجاد کنند.

 

 

وی افزود: تاسیس منطقه آزاد بدون تاسیس و یا فعال نمودن کارخانه جات و صنایع تبدیلی نتیجه ای جز ضعیف تر شدن مردم عادی جامعه نخواهد داشت.

 

 

عضو شورای تبیین مواضع کشور با اشاره به موضوع محیط زیست گفت: مسئولین محیط زیست کشور چه گلی به سر محیط زیست زده اید که به مسائل سیاسی می پردازید؟ به وظایف خود به خوبی عمل کرده اید که به مسائل غیر مرتبط پرداخته می شود؟ سفر های خانم ابتکار بیشتر شبیه سفر های تفریحی و گردشگری است تا سفر های کاری، در یک روز بعد از اعلام شدن سیستان بعنوان آلوده ترین شهر جهان حضور ایشان برای برگزاری جشن که البته جشن آویختن مدال آلوده ترین شهر جهان به گردن سیستان بود.

 

 

وی گفت: مردم نیازمند به حرف بی عمل و سمینار و غیره نیستند ، مردم انتظار دارند اگر کاری برای آنها صورت نمی گیرد دیگر نمک بر زخم هایشان نپاشید، منبع های خبری شما هم ظاهرا مورد اعتماد نیستند با چه منبعی گفته اید دریاچه هامون احیا شده است احیای دریاچه هامون یعنی دیگر در هوای سیستان ریزگرد نباشد، احیای هامون یعنی اشتقال صیاد، دامدار، کشاورز، احیای هامون یعنی سیستان دوباره انبار غله شده ،احیای هامون یعنی باد های ۱۲۰ روزه هوا را با طراوت و مطبوع می کنند، نه اینکه چند روز پیش هوا با بیش از ۸ برابر حد بحران آلوده بوده است.

 

 

وی در ادامه گفت: بجای نظر در مورد برجام و غیره که تنها سودش اثبات غیرقابل اعتماد بودن آمریکا برای بعضی بود، به آقای ظریف وزیرامور خارجه بگوئید مسئله مردم را حل کند، به مسئله حقابه هامون ورود کند، حق آبه سیستان فقط حق آبه یک منطقه نیست حق آبه سیستان زندگی مردم است.

 

 

وی با اشاره به موضوع آب آشامیدنی مردم گفت: شبهات رفع بشود و مسئولین مربوطه نسبت به این مسائل توضیحات قانع کننده بیان کنند، چرا با این همه تذکر، عملی قابل قبول ومثمر ثمر دیده نمی شود؟ مردم سیستان سقای تشنه لب شده اند ، دوخط لوله آب به زاهدان ارسال می شود ولی خودشان با آبی گندیده باید سرکنند؟

 

 

وی در آخر گفت: نمایندگان محترم مردم شریف سیستان در مجلس و دستگاه های محترم نظارتی پیگیر کم کاری ها و سوء مدیریت های مسئولین باشند، چرا طرح ۴۶هزار هکتار مبهم است چرا از لوازمی استفاده می شود که غیر استاندارد است؟ آیا طبق تعهد در موعد مقرر طرح تحویل می شود؟

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه