گــنــدم خــبـــر:  نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی (سه شنبه، ۲۷ مهرماه) با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور و طرح سوالات از وزیر کشور برگزار شد.     در این نشست شهریاری نماینده زاهدان علت عدم تقسیمات استان سیستان و بلوچستان به ۲ یا ۳ استان را از وزیر کشور جویا شد که وزیر […]

گــنــدم خــبـــر:  نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی (سه شنبه، ۲۷ مهرماه) با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور و طرح سوالات از وزیر کشور برگزار شد.

 

 

در این نشست شهریاری نماینده زاهدان علت عدم تقسیمات استان سیستان و بلوچستان به ۲ یا ۳ استان را از وزیر کشور جویا شد که وزیر عنوان کرد با توجه به فقر، عدم توسعه و وسعت بسیار زیاد استان، ضرورت دارد مرزبندی استان تغییر کند و به یکی یا دو استان تقسیم شود تا بتوان به توسعه منطقه کمک کرد و مشکلات منطقه را رفع کرد.

 

 

رحمانی فضلی گفت: هر کس یا جریانی که بخواهد از مسئله قومیت ها سوء استفاده کند با او و یا آن جریان به شدت برخورد خواهد شد. قومیت ها در کشور با صمیمیت و عشق به کشور و میهن با هم زندگی می کنند و افتخار همه ما این است که تحت لوای نظام جمهوری اسلامی هستیم. اما تصمیمات کشوری به ویژه تقسیمات استانی، وزارت کشور در این زمینه به هیچ عنوان ورود پیدا نکرده است و سیاست دولت هم این نیست.

 

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پس از توضیحات وزیر کشور، شهریاری نماینده زاهدان قانع نشد. همچنین آقایان هدایت الله خادمی و علیرضا سلیمی سوال خود را پس گرفتند و محمدرضا پورابراهیمی نیز درخواست تعویق سوال را داد. در ضمن قلمرو سوال شهریاری نماینده زاهدان از نظر کمیسیون منطقه ای تشخیص داده و مقرر شد که مطابق آیین نامه اقدامات بعدی انجام شود./خانه ملت

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه