جمعه گذشته بود که خطبه های نماز جمعه زابل تیتر یک رسانه های سیستان شد،خطبه ای که خبر از ظلم فرماندار هیرمند در حق مردم می داد.   به گزارش گندم خبر به نقل از ندای هیرمند، محمد علی پیری فرماندار شهرستان هیرمند در جلسه ای که روز گذشته به مناسبت روز روستا درفرمانداری  این […]

جمعه گذشته بود که خطبه های نماز جمعه زابل تیتر یک رسانه های سیستان شد،خطبه ای که خبر از ظلم فرماندار هیرمند در حق مردم می داد.

 

به گزارش گندم خبر به نقل از ندای هیرمند، محمد علی پیری فرماندار شهرستان هیرمند در جلسه ای که روز گذشته به مناسبت روز روستا درفرمانداری  این شهرستان برگزار شد به سخنان امام جمعه زابل واکنش نشان داد.

 

او در جمع معتمدین و ریش سفیدان گفت: امام جمعه هر شهرستان به عنوان  نماینده ولی فقیه در هر شهرستان جایگاه ویژه ای دارد و نزد همه ی  مردم و مسئولین مورد احترام است.

 

 

وی به تماس های خود با امام جمعه شهرستان زابل اشاره کرد و بیان داشت تاکنون موفق نشده ام ارتباطی با ایشان برقرار کنیم.

 

 

فرماندار هیرمند افزود: در خصوص حذف تعدادی از نفرات که از لیست سود بگیران فروش سوخت حذف شده اند و یا کسانی که در سی کیلومتری مرز قرار دارند باید گفت که سود حاصل از فروش نفت به آنان تعلق نمی گیرد و احتمال آن می رود که برخی ها این موضوع را به عنوان ظلم در نزد امام جمعه زابل مطرح کرده باشند.

 

 

سود فروش نفت تنها به روستا نشینان شعاع بیست کیلومتر 

پیری در خصوص فروش سوخت مرزنشینان و چگونگی تعلق آن به روستا نشینان گفت: در مصوبات و دستورالعمل های مرکز اینگونه تعریف شده است که تنها به خانوار های که درروستا های شعاع بیست کیلومتر مرز ساکن هستند سود حاصل از فروش تعلق گیرد حتی شهر دوست محمد نیز شامل نمی شود و پیگیر هستیم تا خانوار های ساکن شهر دوست محمد نیز از سود فروش سوخت بهره مند شوند.

 

 

۳ هزار نفر حذف شده از لیست سود مرزی

وی ادامه داد: در همین راستا راستی آزمایی صورت گرفت و نزدیک به ۳۰۰۰ هزار خانوار از لیست حذف شده اند که باعث رنجور خاطرشدن  عده ای که ساکن شهر بودند و ادعای روستا نشینی داشتند شد.

 

 

وی خاطرنشان کرد: قانون اینگونه می گوید که تنها روستا نشینان از این پول سهم خواهند داشت و این قانون به دست فرمانداری هیرمند تصویب نشده است و این سازمان مجری قانون است همانند همه ی کسانی که در شغل خود تابع قانون هستند.

 

پیری افزود: کسانی هستند که به صورت مکتوب مشکلات و خواسته های خود را به نمایندگان مجلس اعلام می کنند و سپس پس از پیگیری های نماینده مردم فرمانداری به صورت مکتوب موضوع را اعلام می دارد.

 

حال باید دید که ظلمی که مطرح شده است چه بوده و این موضوع به کجا ختم خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه