رییس سازمان محیط زیست از احتمال مشارکت کشور آلمان در احیای تالاب بین‌المللی هامون به عنوان ذخیره زیست کره یونسکو خبر داد.   به گزارش گــنــدم خـبــر به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در جدیدترین پست اینستاگرامی خود با اشاره به دیدارش با اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان، نوشت: در دیدارم با اشتان مایر تاکید […]

رییس سازمان محیط زیست از احتمال مشارکت کشور آلمان در احیای تالاب بین‌المللی هامون به عنوان ذخیره زیست کره یونسکو خبر داد.

 

به گزارش گــنــدم خـبــر به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در جدیدترین پست اینستاگرامی خود با اشاره به دیدارش با اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان، نوشت: در دیدارم با اشتان مایر تاکید کردم که باید همکاری‌ها زمینه‌ساز بهره‌مندی ایران از فناوری‌های پاک و سازگار با محیط زیست باشد که اکنون با عوارض گرمایش جهانی و پدیده‌هایی مانند ریزگردها روبرو است.

 

 

وی با اشاره به جایگاه ایران در منطقه و تجربیات موفقی که در جذب همکاری‌های بین‌المللی از جمله در مورد دریاچه ارومیه با سازمان ملل و ژاپن داشته‌ایم، گفت: از آلمان برای مشارکت در این زمینه‌ها دعوت کردم و اشتاین مایر نیز در این دیدار بر ضرورت همکاری بین دو کشور تاکید کرده و از بررسی احتمال مشارکت در احیای تالاب بین‌المللی هامون به عنوان ذخیره‌گاه زیست کره یونسکو و تالاب بین مرزی با افغانستان سخن گفت.

 

او با ابلاغ سلام و درود ویژه خود به رییس‌جمور روحانی و دکتر جواد ظریف، بر ضرورت برطرف کردن موانع بانکی و مالی که بعضا در بانک‌های بزرگ اروپایی مشاهده می‌شود تاکید کرد و قول مساعد برای حل آن بخصوص برای حضور شرکت‌های محیط زیستی آلمان در ایران داد.

 

 

در این جلسه که حدود یک ساعت به طول انجامید دکتر علی ماجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران و تنی چندن از معاونین وزیر خارجه آلمان حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه