تاریخ : پنج شنبه, ۳ فروردین , ۱۴۰۲ Thursday, 23 March , 2023

نشست هم اندیشی روحانیون ، معتمدین و نخبگان بخش جالق ساکن سراوان

  • کد خبر : 36801
  • ۱۶ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۵۶
نشست هم اندیشی روحانیون ، معتمدین و نخبگان بخش جالق ساکن سراوان

نشست هم اندیشی روحانیون، معتمدین و نخبگان بخش جالق ساکن سراوان با حضور عبدالحکیم شاهمیری بخشدار جالق روحانیون، معتمدین و نخبگان در سالن اجتماعات فرمانداری سراوان برگزار گردید.   گــنــدم خـبــر: عبدالحکیم شاهمیری بخشدار جالق در ابتدای سخنانش ضمن خیر مقدم تمامی بزرگواران، از حضور جمع چهره های شاخص شهرستان که دغدغه ایران اسلامی و […]

نشست هم اندیشی روحانیون، معتمدین و نخبگان بخش جالق ساکن سراوان با حضور عبدالحکیم شاهمیری بخشدار جالق روحانیون، معتمدین و نخبگان در سالن اجتماعات فرمانداری سراوان برگزار گردید.

 

گــنــدم خـبــر: عبدالحکیم شاهمیری بخشدار جالق در ابتدای سخنانش ضمن خیر مقدم تمامی بزرگواران، از حضور جمع چهره های شاخص شهرستان که دغدغه ایران اسلامی و سراوان بزرگ و منطقه را دارند و فرماندار فرهیخته شهرستان که با بلند نظری مقدمه این نشست با شکوه را فراهم کردند قدر دانی نمود.

 

 

شاهمیری با بیان اینکه بخش جالق در سال ۱۳۲۶ تأسیس که با گذشت ۶۸ سال رشدی متوازن و حد قدمت و ظرفیت های فوق العاده خویش نداشته است.

 

 

وی همچنین با بیان تنش و بحران آبی در منطقه، بخش جالق را یکی از پرآبترین نقاط کشور با ۳۳ رشته قنات دانست که می توان از قنات ناهوک با ۴۰۰ لیتر در ثانیه و ثبت آن در آینده جزو میراث بشری و بالاترین ذخایر آبی غنی در مک سوخته نام برد.

 

 

بخشدار جالق در همین راستا از مناظر توریستی و گردشگری بخش جالق سخن گفت و افزود: بخش جالق با ۱۳۸ اثر باستانی و مناطق گردشگری بیشترین آثار شهرستان را در خود جای داده است.

 

 

وی نیز داشتن ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور پاکستان، وجود بازارچه مرزی، تولید سالیانه ۲۰ هزار تن خرمای مرغوب را از دیگر مزیت های بخش جالق بیان نمود.

 

 

عبدالحکیم شاهمیری نیروهای تحصیل کرده، علما و معتمدین منطقه و نیروهای شاخص شهرستان را از مهمترین ظرفیت های بخش برشمرد و اظهار داشت: توسعه و پیشرفت منطقه با نیروهای انسانی کارآمد رقم خواهد خورد.

 

 

بخشدار جالق در ادامه سخنانش عدم استفاده بهینه از ظرفیت های نیروی انسانی، پراکندگی و عدم وحدت مردم بخش را در عدم تناسب و رشد منطقه با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود منطقه بیان نمود.

 

 

وی نیز تصریح نمود: عدم احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت اجتماعی و جامعه از بزرگترین آفات توسعه است که بنیان جامعه ما را تهدید می کند.

شاهمیری همچنین نهادینه نمودن میل به پیشرفت، اتحاد و یکپارچگی در جامعه و آگاهی بخشی جامعه نسبت به سرنوشت خویش را مورد تأکید قرار داد.

 

 

بخشدار جالق در گوشه ای از سخنانش هدف و فلسفه نشست هم اندیشی را افزایش همدلی و هم افزایی در جهت توسعه شهرستان بالاخص بخش جالق و ایجاد بستر مناسب برای تبادل نظر، تصمیم سازی و تصمیم گیری بیان نمود.

 

 

وی همچنین بررسی مشکلات و تصمیم گیری بصورت تخصصی، تبدیل نیروهای پراکنده به نیروهای کارآمد و تأثیر گذار در تمامی امورات شهرستان، فراهم نمودن بستر مناسب سرمایه گذاری و تحول در این حوزه با همکاری مردم و مسئولین، اندیشه سازی با تشکیل هسته و شورای مرکزی را از دیگر اهداف این نشست دانست.

 

 

شاهمیری در بخش دیگری از سخنانش به بحث سرشماری عمومی نفوس و مسکن اشاه نمود و با تشریح اهمیت این موضوع در برنامه ریزی های کلان کشور و تصمیم گیری ارتقای مناطق پرداخت و گفت: میطلبد تلاش بیشتری برای تشویق همه اقشار مردم جهت ثبت اطلاعات دقیق خانواری خویش بر این مهم صورت پذیرد تا آمار صحیح و قابل توجهی را در منطقه داشته باشیم.

 

 

عبدالحکیم شاهمیری بخشدار جالق در پایان سخنانش تشکیل کارگروه و هسته مرکزی را برای توسعه بخش و شهرستان با تشکیل تیم های قوی و استفاده از ظرفیت نیروهای شاخص در جهت پیگیری مشکلات، مطالبات قانونی و طرح های کلان منطقه را در پیشرفت و موفقیت کار مهم برشمرد.

 

لازم به ذکر است مولوی مجیب الرحمان رئیسی، مهران نصرت زهی، ایوب نعمت اللهی، محمد انور فاضلی، محمد اسلام ریگی، عبدالسلام نصرت، نورمحمد رئیسی، عبدالصمد دهقان، اکمل رئیسی، حمید گمشادزهی، محمد یوسف ملکزاده، مولوی احمد سپاهی، سعید سپاهی از دیگر سخنرانان این نشست بودند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=36801
  • دیدگاه‌ها برای نشست هم اندیشی روحانیون ، معتمدین و نخبگان بخش جالق ساکن سراوان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.