نماینده مردم زابل در مجلس گفت: در اخبار آمده است افغانستان با یک شرکت ترکیه‌ای برای اجرای فاز دوم سد کجکی قرارداد بسته است؛ البته وزیر آب و انرژی افغانستان هم در گذشته اعلام کرده بود با احداث بند کمال‌خان آب ورودی به دریاچه هیرمند را کنترل خواهد کرد.   به گزارش گندم خبر به […]

نماینده مردم زابل در مجلس گفت: در اخبار آمده است افغانستان با یک شرکت ترکیه‌ای برای اجرای فاز دوم سد کجکی قرارداد بسته است؛ البته وزیر آب و انرژی افغانستان هم در گذشته اعلام کرده بود با احداث بند کمال‌خان آب ورودی به دریاچه هیرمند را کنترل خواهد کرد.

 

به گزارش گندم خبر به نقل از ایسنا، احمدعلی کیخا در تذکر شفاهی، گفت: انتظار می‌رود دولت به صورت جدی‌تر به مسئله ورود کرده  و برای آینده منطقه سیستان چاره‌اندیشی کند تا بیش از این شاهد مهاجرت مردم به سایر نقاط کشور نباشیم.

 

 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه توفان‌های شن سیستان و بلوچستان حیات استان را با مخاطره روبرو کرده است، گفت: برخورد تبعیض‌آمیز دولت و صدا و سیما با این مسئله در مناطق مختلف کشور پذیرفتنی نیست.

 

 

ناظر مجلس در شورای عالی آب با اشاره به مخاطرات منطقه سیستان ناشی از آب بی‌کیفیت، گفت: از حدود دو ماه قبل آب شرب منطقه به دلیل بوی بسیار بد به ویژه در روستاها قابل شرب نیست انتظار می‌رود وزارت نیرو توجه جدی‌تری داشته باشد.

 

 

وی با انتقاد از پرداخت نشدن هزینه لایروبی انهار از دو سال قبل به کشاورزان سیستان گفت: فصل کشت نزدیک است اما تا این لحظه هیچ گونه عملیات لایروبی در منطقه انجام نشده است. وزارت جهادکشاورزی چه زمانی تصمیم دارد این مشکلات را برطرف کند؟ پول گندم خریداری شده نیز هنوز پرداخت نشده است.

 

 

کیخا از پرداخت نشدن حقوق کارکنان شهرداری و سازمان اتوبوسرانی سیستان از پنج ماه قبل تاکنون خبر داد.

 

 

عضو کمیسیون کشاورزی در تذکری به وزیر آموزش و پرورش، گفت: انتظار می‌رود مشکل ۳۰ نفری که در آزمون آموزشی قبول نشده‌اند ولی در آزمون استخدامی قبول شده‌اند حل شود.

 

 

نماینده مردم زابل در مجلس متذکر شد: رفتار غیرمتعارف و خلاف بخشنامه سازمان امور مالیاتی باعث تعطیلی واحدهای صنفی منطقه شده است. مردم توان پرداخت هزینه اشتراک آب و برق و فاضلاب و قبوض آنها را ندارند، وزارت نیرو در قیمت‌گذاری‌ها باید توان بازپرداخت مردم را درنظر بگیرد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه